Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Hláška palubního PC
Právě je ned 19. kvě 2024 22:00:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hláška palubního PC
PříspěvekNapsal: pon 08. lis 2010 12:36:33 
Offline

Registrován: pát 23. říj 2009 14:21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Vysočina
Takže jsem po výměně dodávacího čerpadla (nové,BOSH) a v po ujetí 170 km.mi to chcíplo znova.Zase žádná hláška ani rosvícení kontrolky diagnostiky.Akorát jsem skusil odpojit tlačnou hadičku od čerpadla a zjistil jsem,že čerpadlo nejede.Asi po hodině a půl auto normálně nastartovalo a dojel jsem do garáže.zase jsem skusil odpojit tu hadičku a hezky to na mě stříkal.Takže mi něco za jízdy odpojí čerpadlo.nemáte někdo ponětí,co to může být?Ještě jsem si všiml,že když mi to nejede,tak po otočení klíčku do druhé polohy se nerosvítí kontrolka diagnostiky motoru co je úplně vpravo.jak jsem to zkoušel startovat,tak po té hodině a půl dvakrát lehce problikla a pak se rosvítila a já jsem normálně nastartoval.Tak nevím co s tím.Na diagnostice nenašli vůbec nic.Dík za případné rady

_________________
Xsara Picasso 2.0 HDI r.v. 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hláška palubního PC
PříspěvekNapsal: pon 08. lis 2010 16:38:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. říj 2009 15:25:33
Příspěvky: 247
Bydliště: SK BB kraj
Toto diag nespozna , preverit multifunkcne rele ,/ v motorovom priestore / jeden okruh dava napajanie rj motoru , cize aj kontrolke na pristrojovke a druhy napaja podavacie cerpadlo .Byva problem z rele / diodami v nom / abo patica pozriet stav .
Pripadne zamenit z dobrym kamaratom , co je ochotny to zariskovat ./ moznost nanastartovat / .Ak nie preverit dalej kabelaz v okruhlich konektorov do interieru , stav dutiniek , oxidacia .Potom uz len bsi , okruh imobilizeru a narazovy snimac .

_________________
Peugeot Partner HDi 10/2001 , ABS , KLIMA , TEMP ,PP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hláška palubního PC
PříspěvekNapsal: pon 08. lis 2010 18:20:15 
Offline

Registrován: pát 23. říj 2009 14:21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Vysočina
A které to je to relé?Jak jsou pojistky v motorovém prostoru,nebo ty dvě krabičky,jedna černá a druhá hnědá.Konektory jsem zkonroloval všechny na které jsem přišel a na které jsem se dostal.Všechny byli jako nové.A jak můžu skontrolovat imobilizér?Zkusit jezdit s druhým klíčem?Ale imobilizér by snad něco napsal do závad,ne?A nárazový spínač asi taky.vůbec si nevím rady co s tím :x

_________________
Xsara Picasso 2.0 HDI r.v. 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hláška palubního PC
PříspěvekNapsal: pon 08. lis 2010 19:30:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. říj 2009 15:25:33
Příspěvky: 247
Bydliště: SK BB kraj
Mal by si to mat dako ako ja . Cierna je kus vadsia , sirsia to je zhavenie , ta hneda by to mohla byt ... je velka ako dva klasicke rele vedla seba , ma zo spodu konektor , odistis take voditko , a povytiahnes ho , ked to mas vybrate a zapnes klucik , tak ti nejde kontrolka a ani cerpadlo to pocujes , tym vies ze si ho nasiel ......
Narozovy spinac ti vypina palivovy okruch v pripade nebezpecia ....elektricky , cize diag o tom nevie ,ked je bez napajanie rj motoru , ked po nom klepnes / ho rozpojis / blika inac stopka na pristrojovke a pusta aj vystrasne / zas podla konfig bsi /.

Imno , ak ma svoju vlastnu chybu ako cievka a pod tak to ti vypise , aj falosny klucik , ale ci po spravnej detekcii sa vykonna , co ma je ina vec ... skuska cez akcne cleny .

_________________
Peugeot Partner HDi 10/2001 , ABS , KLIMA , TEMP ,PP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hláška palubního PC
PříspěvekNapsal: stř 10. lis 2010 17:24:19 
Offline

Registrován: pát 23. říj 2009 14:21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Vysočina
Tak relé mám objednané....doufám,že to už bude ono.Až něco najedu,tak dám vědět,zda to bylo tím relátkem.Každopádně díky moc za rady,byl jsem už bezradnej.

_________________
Xsara Picasso 2.0 HDI r.v. 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hláška palubního PC
PříspěvekNapsal: čtv 06. led 2011 10:06:49 
Offline

Registrován: pát 23. říj 2009 14:21:17
Příspěvky: 17
Bydliště: Vysočina
Tak od výmeny toho relátka mám najeto 2000 km bez problémů 8-) Takže díky moc vladovi za správný tip.Já su zase veselý řídič :lol:

_________________
Xsara Picasso 2.0 HDI r.v. 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hláška palubního PC
PříspěvekNapsal: čtv 27. led 2011 21:05:09 
Offline

Registrován: pát 11. čer 2010 22:47:02
Příspěvky: 65
Zdravím, pred rokom a pol som riešil tento istý problém, že mi stále svietila kontrolka a v autorizovanom servise nevedeli prísť na to čo to je lebo keď chybu vymazali tak cca po 30km sa kontrolka opäť rozsvietila potom neskôr prišli na to že to je zlý EGR ventil tak ho vymenili auto už nebolo v záruke a oprava stála cez 400€ a dnes som prišiel poobede domov, odstavil som auto pred domom a večer som išiel preč a ako som naštartoval tak sa kontrolka opäť zasvietila. Dúfam že to nebude zase zlý EGR ventil, chcel som sa spýtať či sa vzťahuje nejaká záruka na ten ventil keď ho menili pred rokom a pol? Inak auto má najazdené len 52 000 km.

_________________
Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 2006


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hláška palubního PC
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis 2011 17:01:40 
Offline

Registrován: úte 20. zář 2011 14:35:50
Příspěvky: 3
Prosím kde najdu tu podtlakovou hadičku od EGR? Já to zaboha nemůžu najít a nechci rozebrat celej motor. Dík moc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz