Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Přerušované hučení klimatizace
Právě je pát 07. čer 2024 6:18:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: sob 26. dub 2014 17:50:11 
Offline

Registrován: sob 26. dub 2014 17:44:37
Příspěvky: 30
Ahoj,

začíná se oteplovat a já jsem si všiml, že se u mého C-Elysee při zapnuté klimatizaci ozývá takové přerušované hučení (něco podobného, jako by klima spínala a vypínala, nicméně chladný vzduch jde z větráku pořád). Jedná se o intervaly cca 10 sekund ticho, 3 sekundy hučení... a tak pořád dokola. Vzhledem k tomu, že jsem to u žádného jiného auta nezaregistroval, tak jsem se chtěl jen zeptat, zda to Vaše C-Elysee dělají taky, popř., jestli je to na reklamaci. Auto je kupované nové v listopadu 2013 a jedná se motor 1,2 VTI.

Díky moc za jakoukoliv radu

Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: pon 23. čer 2014 16:16:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. úno 2014 1:29:44
Příspěvky: 97
Nejsem si teď jist intervalem, každopádně hučení (slabounké) pozoruji. Je to spojené s konstrukcí klimatizace, kdy dochází k přechodu chladicího média mezi plynným a kapalným skupenstvím - k čemuž slouží kompresor. Domnívám se, že hučení je právě kompresor, který tlakuje jednotku.

_________________
Citroen C4 Technospace (2019) | 2.0 blueHDI 160k AT8

- Citroen C4 Grand Picasso FL (2017) | 2.0 blueHDI 150k AT6
- Citroen C4 GP (2014) | 2.0 blueHDI 150k AT6 |
- Citroen c-elysée | 1.2 VTi 72 k ETG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: úte 24. čer 2014 17:53:46 
Offline

Registrován: sob 26. dub 2014 17:44:37
Příspěvky: 30
OK, děkuji. Klimatizace funguje, auto jezdí, tak to nechám tak:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: stř 10. zář 2014 0:03:26 
Offline

Registrován: úte 09. zář 2014 22:45:33
Příspěvky: 2
ahoj, tiez mam 1,2vti a rovnaky problem.. je to rusive zapinanie a vypinanie klimy v cca v 10sekundovych intervaloch ... v znackovom servise ma odpisali, ze co by som ocakaval od auta za 8tisic eur.... fakt profesionali ...

zistoval som trochu po vlastnej osi, len stale mam malo informacii, pre jednoznacny zaver ...

kazdopadne je to cisty nezmysel aby regulacia fungovala on/off - teda aby megneticka spojka kompresora pri trase 100km cvakla 300x !!!

vraj uz seriovo su sem nahadzovane komresory s moznostou bypassu pre zredukovanie vykonu (aby nemuseli vypinat a zapinat), len pre redukciu ceny uz nebola instalovana logika riadenia tohoto bypassu .... namiesto toho je praprimitivny lacny on/off system ... som aspon tak pocul ...

zistoval som co vsetko ma vplyv na vypinanie kompresora ...

zatial viem o termoochrane, ak je teplota kompresora nad 130°C
dalej je to poistne vypinanie, ak je tlak mimo rozsah bud pod 2,5bar, alebo nad 30bar... je to linearne snimane jednym cidlom na HP strane...

chyba tam ale standardny LP spinac, ktory vypina kompresor v zmysle protimrazovej ochrany... namiesto toho je tam priame snimanie teploty vyparnika a myslim, ze mozno prave toto by mohlo vypinat kompresor ....

problem len pri odstaveni tohoto cidla (akoze aby to necvakalo), by mohlo byt postupne zamrznutie vyparnika a v horsom pripade, ak bude zamrznuty vyparnik, chladivo sa v nom nebude odparovat a komresor nasledne nasaje kvapalne chladivo, co ho moze odrovnat... samozrejme ak je chladiaci okruh spravne vypocitany, tak ak by sa mala LP strana naplnit kvapalnym chladivom, tak HP strana by mala byt dovtedy bez tlaku a malo by kompresor vypnut skor ako k tomu dojde... (ale nespoliehal by som sa...)

:( ...este sa tomu trosku povenujem, ale myslim, ze uz nic viac s tym nevyriesim... :(


...ak niekto ma dalsie, alebo odlisne informacie, ci skusenosti, tak napiste pls...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: stř 10. zář 2014 10:16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 06. úno 2014 1:29:44
Příspěvky: 97
A jak se to u vás tedy přesně projevuje? Já při nízkých rychlostech slyšívám velmi tiché občasné zahučení klimy. Ale při normální jízdě to nemám šanci zaslechnout (hluk z jízdy, rádio...). Všimnu si toho třeba v létě na světlech, když stojím, nebo popojíždím v koloně. U vás je to tak hlasitý, že to ruší i za jízdy?

_________________
Citroen C4 Technospace (2019) | 2.0 blueHDI 160k AT8

- Citroen C4 Grand Picasso FL (2017) | 2.0 blueHDI 150k AT6
- Citroen C4 GP (2014) | 2.0 blueHDI 150k AT6 |
- Citroen c-elysée | 1.2 VTi 72 k ETG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: pát 12. zář 2014 13:49:59 
Offline

Registrován: úte 09. zář 2014 22:45:33
Příspěvky: 2
no nejde o zasadnu hlucnost co doslova rusi... je jasne, ze keby som sa venoval niecomu inemu, alebo mal pustene radio, tak to tiez asi moc nevnimam... ako napriklad moja zena :)

mne to vadi hlavne z principu, pretoze viem co to sposobuje a ze ide o hlupy konstrukcny nedostatok... a predpokladam tesne po skonceni zaruky sa to rozpadne, lebo takto to urcite dlho fungovat nemoze...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: pát 12. zář 2014 14:20:26 
Offline

Registrován: sob 26. dub 2014 17:44:37
Příspěvky: 30
Osobně jsem dost citlivý na různé ruchy automobilu, takže to celkem slyším i přes rádio (při normální hlasitosti:-)). Navíc to jde poznat i když se soustředíš na jízdu na výkonu automobilu. Auto mírně cukne při zapínání kompresoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: ned 17. kvě 2015 19:30:48 
Offline

Registrován: ned 22. bře 2015 14:05:56
Příspěvky: 15
Nazdar! Ja mam 1.6 benzin a aj mne to takto zapina a vypina cca v 10sekundovych intervaloch ale to by mi ani nevadilo len citim to na aute a to už ma velmi znervoznuje lebo Auto mierne cukne a to každych 10sekud jazdy! A myslim že to zvyknut neda! Naozaj to je takto originalne urobene? Skusim zavolat do servisu čo mi na to povedia.

_________________
C-elysee 1.6Vti Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: ned 17. kvě 2015 23:14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak to je hodně divné,mám sice jiné auto,ale tohle jsem nezaznamenal ani u XP 1.6 70 a 80 kW. :shock:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě 2015 12:29:12 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 12:45:17
Příspěvky: 44
Bohuzel, ted je to "normalni" u levnejsich aut. Mam Renault Fluence 1.6 a dela to presne to same. Zadna regulace vykonu ale jenom on/off. Hrozne to irituje a hlavne kdyz clovek potrebuje jemne pridat a nebo ubrat a zrovna zapne nebo vypne klima tak poskoci i vykon auta. Tomu koho to napadlo by meli dat metal nejlip do stredu cela ...

_________________
Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi 92 ETG6 (SHINE)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě 2015 22:56:00 
Offline

Registrován: pon 18. kvě 2015 22:22:07
Příspěvky: 5
Potvrzuji že mě to dělá také. C elysee 1.6 Exclusive. Pořád kompresor zapíná a vypíná.
Za jízdy auto vždy trošku cukne. V sevisu se na to technik podíval, jak to jelo na volnoběh a řekl, že je to normální.
No nevím, četl jsem jiné fora a u jiných typů aut to některým dělá taky - viz Fluence příspěvek výše.
Dokonce nějaké Subaru i Mazda jsem našel ten sam problém. No zvlaští a trochu úsměvné je to, že přítelkyně
má Fabku 1.2 htp a tam když jede klima, tak to není vůbec poznat na komfortu jízdy. Prostě člověk ani neví, že je zaplá ale chladí fajně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: úte 19. kvě 2015 5:42:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
To,že to dělá i u jiných značek vůbec neznamená,že to lze brát jako nějakou normu,protože může být,že komponenty té klimatizace budou od jednoho dodavatele. :D Ono nejde ani tak o to,jak často ten kompresor sepne,ale jak se to projeví na chodu motoru a tam si myslím,že je chyba.Já jsem také u XP slyšel,že se zapnul kompresor,dokonce jsem si zpočátku myslel,jestli to není rozbitý,ale nějaký úbytek výkonu jsem cítil pouze u té první(70kW)verze a to ještě do velmi prudkého kopce.Na volnoběh je to pochopitelně vidět a slyšet,protože při sepnutí dojde k okamžité zátěži,ale ve 2 nebo 3 tisících ot/minKdyž je auto vyhřáté,tak kompresor spíná častěji než když se dosáhne nějaké hodnoty,ale aby škubla klimatizace autem,které má výkon 110 k mi přijde hodně zvláštní.Také je třeba vzít v potaz,že výkon klimatizace je uzpůsoben velikosti auta a výkonu motoru a také je rozdíl mezi mechanickou a automatickou klimatizací a to dost velký. :idea: A k té Fabii,tam je vcelku jedno zda je zapnutá klimatizace či ne. :D

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě 2015 1:18:52 
Offline

Registrován: pon 18. kvě 2015 22:22:07
Příspěvky: 5
No já se chystám do servisu znova - zdá se, že mám málo oleje. Poptám se na klimu znova a už se nenechám jen tak odbýt.
Může to být třeba špatně natlakované.
Každopádně pokud to někdo řeší přes servis - dejte tady vědět co vám tam ohledně klimy řekli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě 2015 13:54:10 
Offline

Registrován: ned 22. bře 2015 14:05:56
Příspěvky: 15
Tak som volal do viacej servisov a vsade mi povedali ze to takto nema ist a ze sa na to urcite treba pozriet takze buduci tyzden idem do servisu.

_________________
C-elysee 1.6Vti Exclusive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přerušované hučení klimatizace
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě 2015 15:16:50 
Offline

Registrován: pon 18. kvě 2015 22:22:07
Příspěvky: 5
Fuly píše:
Tak som volal do viacej servisov a vsade mi povedali ze to takto nema ist a ze sa na to urcite treba pozriet takze buduci tyzden idem do servisu.


Dej prosím pak vědět jak jsi dopadl.

Já se chystám taky přístí týden do servisu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz