Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - "Zasekávání" převodovky
Právě je pát 29. bře 2024 0:59:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: ned 20. zář 2015 11:24:41 
Offline

Registrován: úte 15. dub 2014 17:36:41
Příspěvky: 12
V poslední době (cca měsíc) se mi stává, že při zařazení rychlosti a následném vypnutí motoru mi rychlost nejde vyřadit. Musím nejdříve nastartovat, pak je to bez problémů. Pokud nejdříve vypnu motor a pak zařadím rychlost, jde vyřadit normálně. Není to předzvěst něčeho špatného? Mám najeto cca 23 tis. km.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: ned 20. zář 2015 15:52:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. črc 2015 16:04:53
Příspěvky: 32
Spojku treba stlačiť


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: ned 20. zář 2015 17:43:02 
Offline

Registrován: pát 06. črc 2012 22:17:12
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Honzo, toto ma trápilo niekoľko mesiacov, možno rokov, ale nevenoval som tomu veľkú pozornosť. V poslednej dobe ma to však už dosť sralo, že som nevedel vyradiť jednotku po naštartovaní motora. Auto išlo do servisu a zistilo sa, že chyba je v spojke, kde akoby niektorá z lamiel zostávala visieť a spojka bola stále tak trochu v zábere. To bolo ako keby si počas jazdy chcel vyradiť rýchlosť pri zošliapnutom plyne alebo brzdení motorom, tiež to nejde. Spojka bola vymenená a odvtedy s tým problém nemám. Keď sa mi to začalo prejavovať, tiež som mal najazdených okolo 20.000 km. V servise spočiatku to riešili iba premazaním tiahiel riadenia a s tým som bol vybavený, ale nakoniec to bola spojka. Ešte, že to bolo robené v záruke.

_________________
C3 Picasso 1.6 Vti Color Concept


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: pon 21. zář 2015 19:34:25 
Offline

Registrován: úte 15. dub 2014 17:36:41
Příspěvky: 12
Díky, budu ještě chvíli sledovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: pát 05. úno 2016 23:28:48 
Offline

Registrován: úte 05. led 2016 0:00:07
Příspěvky: 2
Ahoj, nevím jestli je problém ještě aktuální. Ale mám zajímavé info. Tento problém co zde popisuješ mám také a je to seriová chyba určité serie 5 stupňových manuální převodovek koncernu PSA. Projevuje se tak, že i když je na max sešláplá spojka, nelze bez značného odporu kvalt vyřadit. Toto se děje jak při vypnutém motoru, tak nastartovaném. Důležité je říci, že se s tím to dá jezdit a po projevení této závady se to již dál nezhorší. Za tuto věc může malá součástka mezi ozubenými koly v převodovce. Jedná se o vymezovací krouže, který se v cca 20 - 30 tisíci kilometry vymačká a je hotovo. Dle infa od servisáka v Citroenu o tom automobilka ví, ale nic s tím neudělá. Takže kulance nepřichází v úvahu. Nový náhradní kroužek je prý ve stejné kvalitě a po určitém nájezdu se závada znovu projeví. De fakto mi bylo doporučeno se s tím smířit a neřešit to. Autu to prý neubližuje.
Já to přestal řešit s tím, že nebudu vyhazovat 8.000,- za rozborku převodovky a začal jsem auto parkovat se zabržděnou ručkou a vyřazeno. Teď se závada projevuje jen minimálně a to při popojíždění v kolonách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: úte 10. kvě 2016 20:35:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. čer 2014 18:08:41
Příspěvky: 4
Bydliště: Jindřichův Hradec
Tak to moc nerad čtu :(
Poslední dobou se mi děje naprosto to samé. Bohužel při jízdě. Když potřebuju podřadit ze čtyřky na trojku, tak to jde jen přes celkem velkej odpor (při otáčkách cca 1-2tis. se sešlápnutou brzdou).
Měl jsem auto v servisu, technik to se mnou projížděl, ale zrovna se to neprojevilo. Takže mi promazal táhla a kulisu s tím, že by to mělo bejt OK. Bohužel není. Už jsem s tím od té doby párkrát jel a stav zůstal beze změny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: sob 14. kvě 2016 18:54:30 
Offline

Registrován: úte 15. dub 2014 17:36:41
Příspěvky: 12
Zdravím všechny. Jak to přišlo, tak to odešlo :) . Možná jednou za posledního půl roku se to stalo a jinak klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: pon 18. črc 2016 16:38:30 
Offline

Registrován: pon 18. črc 2016 15:58:32
Příspěvky: 4
Ne že bych věděl jak pomoct, ale dělá mi to taky už od cca těch 20 000km. Při vypnutém i rozběhnutém motoru, z jedničky, ze zpátečky a sem tam i mezi 3a4.. Servis tvrdí, že je to normální.. Tedy aspoň tvrdil, dokud bylo auto v záruce a ptal jsem se na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: ned 28. srp 2016 16:23:08 
Offline

Registrován: úte 15. dub 2014 17:36:41
Příspěvky: 12
Tak jsem byl v únoru příliš optimistický :( . Na dovolené, po nějakých 700 km, při jízdě (spíš popojíždění) v koloně opět stejný problém. Tentokrát při vyřazování 2,3,4. Pak se to uklidnilo, ale cestou domů, v koloně u Brna, to bylo stejné. Asi navštívím servis. Jsem zvědavý, co mi řeknou - se znalostí předchozích příspěvků :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: úte 17. zář 2019 20:41:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. srp 2016 22:05:16
Příspěvky: 117
Bydliště: Košice
Ahojte, nejaké riešenie tohoto problému? Tiež už som mal problém s vyradením jedničky a aj spiatočky, pri pomalom pohybovaní sa. Ja to ešte nejako zvládnem, ale keď pôjde s autom manželka, tak sa bojím čo bude.

Ďakujem

_________________
Citroën C4 Picasso 1.6 VTI 2011


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: stř 25. zář 2019 11:48:59 
Offline

Registrován: úte 15. dub 2014 17:36:41
Příspěvky: 12
Už jsem to víc neřešil. Jestli je to tak, jak píše mslama, že je to vadným kroužkem a zase by se to opakovalo... Dělám to jako on - parkuji na ručku bez rychlosti, v kolonách si nechávám odstup od auta přede mnou (abych mohl případně popojet a vyřadit). Stává se mi to už minimálně, na cestu na dovolenou jsem si našel jinou trasu, takže kolony většinou nejsou :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Zasekávání" převodovky
PříspěvekNapsal: stř 25. zář 2019 19:30:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. srp 2016 22:05:16
Příspěvky: 117
Bydliště: Košice
Dobre, preškolím manželku :D

_________________
Citroën C4 Picasso 1.6 VTI 2011


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz