Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Prdla hadice od čerpadla do rozdělovače tlaku
Právě je čtv 28. bře 2024 22:08:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 10. lis 2009 14:37:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. říj 2009 15:22:24
Příspěvky: 73
Zdravím Vás pánové.

Takhle jsem vytáhnul citrónka na výlet a asi pet kilaku od domova klasická hláška: "Hydraulic pressure lost", hned po ní "Brake pressure lost, stop immediately" :(

Tak jsem ho nechal odtáhnout a v servisu mi rekli, ze rupla hadice od čerpadla do rozdělovače tlaku(né ta do řízení). Dá se někde nechat udělat / sehnat? Jestli se nepletu, tak Citroen za ni chce cca 5kilokorun :evil: :roll:

Díky moc za každou radu.

_________________
Citroen XM Y4GZ - Po předešlých majitelích (a jednom srnečkovi) dosti zprasené autíčkou, které pomalu dávám dohromady.
2.1TD, vínová metla KKS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10. lis 2009 19:12:48 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:49:31
Příspěvky: 576
Bydliště: Plzeň
zkus Hanka hydraulické hadice nebo tak ma víc poboček. hadici ti doporučim vyndat a přinést jinak ti řeknou ne.

_________________
Aktůálně: Citroen Jumper 2.8Hdi
dříve, X1, ZX, X2, C5, XM Y4 Break 2,1TD 12V - Musketier, ful palba včetně vyhřívané kůže, xenon atd..C5 Break 2,2 HDI Exclusive v kůži


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 10. lis 2009 22:23:18 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 0:04:22
Příspěvky: 226
Bydliště: Pragl
fa. karban http://www.volny.cz/firma.karban/kontakt.html
Zde jsem si nechaval delat trubku do BX. Dodaj to v metrazi, koncovky si musis domluvit. Nevim jestli umej tuhle trubku cerpadlo<>regulak i na XM, mozna jo, za zeptani clovek nic neda...

_________________
Nyní: XM 2.1TD 12V automat r.v. asi 90? DAM 4988
Nyní: Xantia 1.8i manual r.v. 93
Nyní: BX 1.9RD manual r.v. 89 - 91, bude automat :-) asi ne, nejni casek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 12:31:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
..valim si to hezky 150 po D1 do školy, vezu kamošku co se za dva měsíce vdává s mojim kamošem, někdo mi vleze do pruhu, španu na brzdu a ? nic....šlapnu co to jde a nic...nešlo o krizovku takže dobrý ... neviděl jsem kontrolku protože na ten panel svítilo slunce, na servu jsem ztrátu tlaku nepoznal protože na přejetí z pruhu do pruhu mi stačí vůle v čepech.... na podovzku to na D1 taky nepoznám protože to mlácení vždyckky svedu na stav silnice. Bylo to fakt hnusny... a benzinka nikde, snažil jsem se neprozradit se a nevyvolávat tak paniku. Konečně asi po 5km AGIP, zastavuju společně s ručkou, jen tak tak ke stojanu, samože nemám LHM ale využívám zkšenosti s naftou v okruhu a suvereně bez rozvahy strkám pistoli do nádržky....šoupl jsem tam tři litry nastartoval a už ke mě běžel dědek z benzinky že kam to leju ten benzin .. umlčel jsem ho několika výrazama typu Nafta, Hydraulický okruh, Trubka, Čerpadlo a šel zpátky za kasu, všechna nafta na zemi a vedle kostky kousek za uchycením hlavni tlakovy trubky pěknej zelenej gejzír.... tak jsem se na to vykašlal ....přesvědčil spolujezdkyni že jet dál je to nejlepší co můžu dělat tak jsme jeli... dojel jsem až k její škole tam to pichnul protože už jsem se po městě fakt bál .......

konec příběhu, je třeba řešit problem.

Především bych se chtěl zeptat PATaMATa jestli ma tuhle trubku doma, ve svém zeleném království. (2,1 TD, jednookruh-kostka). Já mám trubku doma ale přivezou mi ji až někdy ve čtvrtek a to už bych potřeboval být v provozu, nářadí mám snad dost, takže si mylsim že jsem schopnej to vyřešit na parkovišti, když nebude nikdo prudit.

Nebo si zařídím doprovod aby jel někdo předemnou a udržoval rozumný odstup abych vždycky stačil dobrzdit. ale nekde ani kroutit volantem .. je to prostě fakt pakárna....

nikdy nekončící trable....

kdo můžete něco říci řeknětě..

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 29. bře 2010 16:37:22 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:49:31
Příspěvky: 576
Bydliště: Plzeň
Ty vado tobě se snad pokaždé něco musí vysrat... tvou odvahu bych chtěl mít já bych už nikam nejel. Nehledě na to že nechápu, že jsi nepoznal, že nemáš žádnou LHM. Mě to stačilo jednou a seděl jsem na zemi, nebrzdil a nekroutil. I když ve stopadesáti stačí jen cuknout málo a ono to zatočí lehce.

_________________
Aktůálně: Citroen Jumper 2.8Hdi
dříve, X1, ZX, X2, C5, XM Y4 Break 2,1TD 12V - Musketier, ful palba včetně vyhřívané kůže, xenon atd..C5 Break 2,2 HDI Exclusive v kůži


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30. bře 2010 9:33:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
fakt jsem svištěl ... taky jsem měl radost že konečně jedu, dlouho už jsem nejel po dalnici, pořád to jen šmrdlal po městě, i jsem trochu chvátal do školy. Párkrát jsem zacítil že volant se trošku vzpírá ale občas mi řízení tuhlo tak jsem si řekl, to bude zas ono a neřešil to. k tomu to sluníčko a pohodlné sezení v autě přispělo k tomu že jsem na tu kontrolku vážně neviděl. souhra spousty náhod, a štěstí v neštěstí který mám fakt dost často.

Ale tohle je první případ, kdy se něco vážného mohlo opravdu stát. o to víc se toho bojim když si vzpoměnu na ten pocit kdy jsem šlapnul na brzdu a fakt nic, nechtěl bych se v ten moment vidět, to musel bejt hnusnej obličej ....

kdyby někdo věděl kde se v brně dá pěkně něco opravovat, nějaka zadarmo rampička nebo tak ... at píše ...

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30. bře 2010 9:55:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Míro, a co kdyby si mě zavolal a domluvili se přímo, myslím že bych něco našel a zprovoznil to tvoje letadlo ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30. bře 2010 10:16:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
....když pišu sem tak mi přijde že tím nikoho neotravuju...proto radši pišu sem a čekam kdo se nabidne než si vynutím pomoc, to dělám až když jde do tuhyho...třeba v patek večer když je každej na pivu .. :) nojo...

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04. dub 2010 17:16:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
..tak jenom abych ukončil příběh.. v uterý večer jsme strašným způsobem dostali auto k PataMatovi. absolutně to nebrzdilo. já z toho byl uplně vyklepanej po třechstech metrech /přes mendlák v brně/ až jsem zastavil u pivovaru, pichnul hadici od nádrže do nádržky LHM a načerpal tam pár litříku, mezitim nas napadlo že já potáhnu fáčko a fáčko mě bude brzdit, to fungovalo ale byl to taky boj ....z části jsme urvali favouškovi čelo ...neměl oko no. Ted mě napadá že by šlo do nádržky strčit přepadovou hadici od čerpadla nafty, to by možná aspon trochu zásobovalo hydr. čerpadlo a tak by to aspon trošičku brzdilo. No to až jindy. Ař praskne tahle trubka. No nechal jsem to u Pata přes noc a ranosi přijel pro funkční brzdící káru. nádhera. opět děkuji, dostal jsem tam jako provizorium trubkohadici která fungovala spolehlivě ale nemohla by y být dlouhodobě, už za těch pár dní jsem na objemce hadice zpozoroval že to tam trochu sákne /ukážu/ ...no a dneska jsem se konečně dostal do garáže kde jsem si vyměnil trubku za starou trubku, ale nejsem uplně spokojenej ....byla nějak jinak zohybaná, snažil jsem se přizpůsobit tvar abych ji mohl přichytit všemi úchyty ale jeden stejně nemám ... znamenalo by to obrovské zatížení v ohybu a myslim že by praskla. i takhle se bojim s tim jezdit ....takže začínám přemýšlet že se trubkohadice se stane součastí mé povinné výbavy na cesty. Už nikdy nechci jet bez brzd! Ted musím jen počkat jestli je ta trbka v pořádku nebo ne no...ale snad ano, servo de krásně, na té trubce první co byla asi načatá šlo servo špatně .... možná mohla být nějaká přiskříplá a tak v ní byll opravdu velký tlak až to prosáklo...až to prasklo .......jo a taky to určitě bylo tím že mi chyběl ten boční šroub na kostce .. o čemž jsem věděl ... což uznávám že byla dost lemplovitost ... no jo .....

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04. dub 2010 21:27:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Urááááááááá, Míra zase jezdi , ale jen do další poruchy :mrgreen:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě 2010 0:20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 12:21:15
Příspěvky: 315
Bydliště: Tábor
nezakládám nové téma protože bohužel .....se mi zase stalo to samé .. v pátek mi praskla trubka od regulatoru do bezpečnostního ventilu.. ok dobry. měl jsem ji doma, dovezla mi ji segra. Zase ale záležistost na pár hodin, peníze za druhý auto .. problemy problemy problemy, parada .. dneska .. myšleno neděle odpoledne zase cesta do brna ... ujedeme 30km a STOP ...konec, zase trubka od čerpadla ke kostce. chápete to? já ne ... jen jsem vylezl z auta a pořád opakoval ja to nechapu ... prostě ja už nevim .. jak mi můžou prdnout tři relativně zdravy trubky v tak krátky době? ... asi 3 měsíce.....vždyt to už je fakt na provaz. musel jsem se nechat odvezt pro druhy auto a svištěli jsme espacem. a zase prachy prachy prachy. ....muže být něco se systemem že je nekde problem a je v tom velký tlak? když dám v lete diravi pomužu si? zase bude muset motor ven jestli mi to do pátka nikdo neukradnne........nerozebere......ja nevim co delam spatne

_________________
XM Y4 2.1TD krása krás ale trápení plno ...pod ochranou ještě espace III 2.0 8V dobrej stehovak, ložnice. 10l/100km hrůza děs někam jet. abych si odpočinul mame s brachou ČZ 125/476 a Jawku 350/640.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz