Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Nějaké zjištění spalování FAP/DPF filtru pomocí OBD2 ?
Právě je čtv 28. bře 2024 15:30:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 24. zář 2017 21:13:39 
Offline

Registrován: ned 26. úno 2017 0:19:28
Příspěvky: 8
Podle příručky by to mohlo ukazovat na displeji napis SERVICE.

Filtr pevných částic
(naftový motor)
Rozsvícení této kontrolky
nebo zobrazení příslušného
hlášení na displeji přístrojové
desky signalizuje počátek zanesení
fi ltru pevných částic.
Jakmile to dopravní situace umožní,
regenerujte fi ltr jízdou rychlostí alespoň
60 km/h, a to až do zhasnutí kontrolky.
Jestliže kontrolka nadále svítí, znamená
to nedostatečné množství aditiva do
nafty; řiďte se kapitolou „Množství aditiva do nafty.

_________________
Citroen C3 picasso 1.6 blue HDi


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 24. zář 2017 22:03:06 
Offline

Registrován: ned 24. zář 2017 14:09:16
Příspěvky: 20
To je pravda, vďaka. O tejto informácii viem, tiež som si ju prečítal v návode ku autu. Ale táto hláška sa Ti zobrazí, až keď zanesenie filtra dosiahlo určitú kritickú hodnotu a hrozí upchatie FAP filtra. Auto potom samo nakáže šoférovi vykonať jazdu, pri ktorej sa filter vypáli za určitých podmienok. Mňa ale zaujíma skôr stav a podmienky, za ktorých sa spúšta automatická regenerácia filtra, aby som náhodou nevypol motor uprostred regenerácie, či podobne... Jedným slovom, rád by som bol o tom informovaný, kedy sa to deje, nakoľko Citroen C3 mi to nedá najavo nejakou informačnou kontrolkou. Rád mám veci ood kontrolou... ;)

_________________
Citroen C3 Picasso 1.6 BlueHDI


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07. říj 2017 22:30:31 
Offline

Registrován: ned 24. zář 2017 14:09:16
Příspěvky: 20
Ahojte. ;) Takže som zistil od vývojárov tejto aplikácie, že moje auto Citroen C3 Picosso 1.6BlueHDI 73kW 2017 nie je ešte podporované, ale v budúcej aktualizácii tejto aplikácie by mal byť zahrnutý aj tento typ motora. Tak uvidím... Dám vedieť, či sa mi ju podarilo rozchodiť, aby som následne mohol kúpiť plnú verziu tejto užitočnej apky...
Inak, ako ste s ňou spokojní Tí, ktorým na aute funguje a používate ju pravidelne? Oplatí sa kúpiť plná verzia, či podľa Vás stačí aj tá okresaná a neplatená? Vďaka za Vaše názory a skúsenosti... :)

_________________
Citroen C3 Picasso 1.6 BlueHDI


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02. led 2018 15:24:05 
Offline

Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:33:37
Příspěvky: 35
Ahoj, hledám HW a SW pro iOS... Bude v pohodě tahle? https://www.aliexpress.com/item/New-2PCB-PIC18F25K80-Chip-Super-OBD2-ELM327-WIFI-V1-5-Hardware-Stable-Function-WIFI-Module-Works/32826886740.html
Vzal bych tu bílou první v nabídce za 8,20 USD...
Dík za potvrzení
Lukáš


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02. led 2018 22:53:13 
Offline

Registrován: ned 24. zář 2017 14:09:16
Příspěvky: 20
Ahoj. Ja mám niečo podobné a funguje to v pohode... Ale ja mám v telefóne Android a aplikáciu Torque Pro. S inými operačnými systémami nemám skúsenosti... Držím palce, nech dobre vyberieš a nech Ti to funguje k spokojnosti! ;)

_________________
Citroen C3 Picasso 1.6 BlueHDI


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře 2018 7:51:18 
Offline

Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:33:37
Příspěvky: 35
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda necháváte trvale připojenou diagnostiku do konektoru OBD nebo ji odpojujete? (myslím když auto stojí v garáži.... ) Dík Lukáš


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře 2018 8:38:16 
Offline

Registrován: ned 24. zář 2017 14:09:16
Příspěvky: 20
Dobrý deň. Pokiaľ auto dlhšie stojí (týždeň a pod.) a nemáte typ OBD adaptéra, ktorý sa automaticky vypína ( spoznáte podľa toho, že má tlačítko on/of), tak potom radšej by som to odpájal. Ak jazdíte pravidelne a baterka sa má čas dobíjať na dlhšej trase, tak je to v pohode a adaptér tam podľa mňa kľudne nechajte. Veľa zdaru... ;)
P.S.: Akú aplikáciu používate v telefóne? Vďaka...

_________________
Citroen C3 Picasso 1.6 BlueHDI


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře 2018 10:10:02 
Offline

Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:33:37
Příspěvky: 35
kouknu na to, ale myslím že vypínání nemám... kde by mělo být? Nějaký vypínač přímo u konektoru? Nebo po nějaké době sám odpojí diagnostiku? (Svítí mi v diagnostice červená LED ... předpokládám, že by teda měla po nějaké době zhasnout.... pokud ne, tak odpojovat...?) Jsem odkojený na iOS a na tuto platformu bohuzel apka není a asi nebude. Koupil jsem tablet 7" s androidem a max spokojenost. Aplikaci mám doporučovanou FAP Citroen/Peugeot ELM327 OBD2 z Amazonu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře 2018 15:46:47 
Offline

Registrován: ned 24. zář 2017 14:09:16
Příspěvky: 20
Áno na tom OBD adaptéry býva tlačítko on/of. Ak ho tam nemáš a červená kontrolka ti neustále preblikuje, tak ten adaptér je stále v činnosti a tým pádom síce trošku, ale neustále odoberá energiu z batérie. Ja osobne tiež adaptér odpájam, lebo auto nevyužívam každý deň. Dúfam, že som Ti aspoň troška poradil. Inak ak budeš mať stiahnutú apku FAP z Amazonu, pošli mi prosím správu, ako Ti to funguje. Ja mám poslednú verziu 1.6 Blue HDI a s týmto motorom mi to neukazuje všetky deklarované údaje. Vďaka a ahoj... ;)

_________________
Citroen C3 Picasso 1.6 BlueHDI


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. bře 2018 8:00:58 
Offline

Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:33:37
Příspěvky: 35
Tak vypínač nemám, ledka svítí x hodin = budu odpojovat, ptž jezdím málo. Mám první verzi z roku 2009 (1.6 HDI) a zobrazuje všechno, co deklarují.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. bře 2018 8:46:33 
Offline

Registrován: ned 24. zář 2017 14:09:16
Příspěvky: 20
Tak to máš super, že Ti to ukazuje všetko! Aspoň vieš presne, kedy u Teba nastane ďalšia regenerácia FAP filtra a podobné dôležité údaje. Ja musím počkať na ďalšie aktualizácie apky a potom sa snáď aj ja dočkám... :( Máš pravdu a radšej to odpájaj, aby Ti to neoslabilo, alebo nevytiahlo baterku úplne. Nech sa Ti darí ;) Ondrej

_________________
Citroen C3 Picasso 1.6 BlueHDI


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. bře 2018 9:05:45 
Offline

Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:33:37
Příspěvky: 35
ještě mě napadlo, abych nemusel pořád odpojovat jednotku, nestačilo by přerušit pin 16 na OBD konektoru a dát tam vypínač? ... napiš vývojářům té apky... já jim psal ohledně aplikace na iOS a odepsali mi do hodiny ze na iOS nebude a pak mi ještě radili další věci. Podpora docela funguje :) Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. bře 2018 13:59:05 
Offline

Registrován: ned 24. zář 2017 14:09:16
Příspěvky: 20
Vďaka za radu. Už som s tými vývojármi z FAP komunikoval a odpovedali mi, aby som bol trpezlivý a počkal na nápravu v niektorej z budúcich aktualizácií. Už medzitým prebehli dve aktualizácie a stále nič. Tak zatiaľ používam Torque Pro...
Čo sa týka tvojho nápadu s tým vypínačom, neporadím Ti, lebo nie som zbehlý v tejto problematike. Ale z môjho laického pohľadu by to mohlo fungovať.... Keby si to náhodou zrealizoval v praxi, napíš mi prosím, ako Ti to funguje. Vďaka! ;)

_________________
Citroen C3 Picasso 1.6 BlueHDI


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. bře 2018 14:34:58 
Offline

Registrován: čtv 11. kvě 2017 12:33:37
Příspěvky: 35
Jeste me napadlo dat tam relatko misto vypinace. Tim by se automaticky pripojila diagnostika po zapnuti klicku a nemusi se davat tlacitko. O vikendu vyzkousim a dam vedet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09. bře 2018 15:13:20 
Offline

Registrován: ned 24. zář 2017 14:09:16
Příspěvky: 20
Dík! Nech sa dielo zdarí!

_________________
Citroen C3 Picasso 1.6 BlueHDI


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz