Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - škubání motoru
Právě je čtv 28. bře 2024 10:13:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: škubání motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28. srp 2014 20:09:51 
Offline

Registrován: pon 28. dub 2014 19:22:41
Příspěvky: 9
Zdravím, se C-crosrem jsem velice spokojen až na to že me ted začal zlobit motor.Začal z ničeho nic škubat(vynechávat). Myslel jsem si že je to špatnou naftou,ale uz mam tretí nadrz vyjetou a skubani pretrvava.Vymenil jsem i naftovy filtr a dva dny to dalo pokoj,ale ted uz to zase skube.Je to velice neprijemne a na diagnostice to zadnou chybu nepise. Nedokázal by mi někdo poradit co stim??? jo, jedna se o 2,2HDi 115kW :-) Predem mooooooc dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: škubání motoru
PříspěvekNapsal: pon 20. črc 2015 6:58:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. črc 2015 6:49:45
Příspěvky: 3
Bydliště: Kosice
Ahojte Citroni, stal somsa majitelom Citroen C-crosser 2010 2.2 HDI 115KW auticko celkovo v dobrom stave sem tam nejaky skrabanec uz po vymene komplet brzd + spojka, zotrvak .. no proste cela sada ... Moj problem je ze obcas hlavne ked idem na tempomat auto zacne skubat ... predchadzajuceho majitela poznam a ze auto bolo aj v origo servise aj na diagnostike a ze to nic nieje (predpokladam ze odbornici nevedeli prist na to co to moze byt) no obcas su to take rany ze sa nedivim ze to zotrvak nevydrzal a na 150tis sa odporucal .... pozeram ze tu uz mal niekto podobny problem no bez odpovedi :(

_________________
Citroen C-crosser 2.2HDI, r.v.2010, 115kw, Strieborna, 18"
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: škubání motoru
PříspěvekNapsal: čtv 12. kvě 2016 19:11:21 
Offline

Registrován: čtv 12. kvě 2016 19:04:24
Příspěvky: 3
Dobrý den mám dotaz mám citroen c-crosser 2.2 HDI r.v 2009. Při zahřátí vozu a teplém počasí, vůz škube , když škubne je slyšet takový zvuk jako plivnutí..Nevím jak lépe to popsat. Při sešlápnutí plného plynu to neškube,ale při stálé rychlostí to třeba 5 x za sebou škubne pak sešlápnu plnej plyn a přestane to. V servisu neví co s tím měla jsem ho ,už třikrát v citroenu a stále na nic nepřišli. Střiky kontrolovali, na pc nic žádné závady. Naftu tankuji kvalitní. Škrtící klapka vyměněná , čidlo teploty vyměněné. Už nevím co s tím. Snad budete mít někdo zkušenost a poradíte. Doplním , že mám ještě automat jestli to na to má vliv. Děkuji za jakou koliv radu Snad jste , už na něco přišli.. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: škubání motoru
PříspěvekNapsal: úte 14. čer 2016 8:47:35 
Offline

Registrován: stř 09. pro 2015 9:57:27
Příspěvky: 2
Ahoj,
toto jsem řešil hned po koupi Cečka,přišlo teplejší počasí a sem tam to zaškubalo.
Nechal jsem komplet udělat vyměnu olejů a teď mám pokoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: škubání motoru
PříspěvekNapsal: stř 15. čer 2016 14:12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. črc 2015 6:49:45
Příspěvky: 3
Bydliště: Kosice
ja som tiez menil oleje, rozvody a vsetke filtre okrem DPF/FAP ale nepomohlo, auto skube aj v teple aj v zime. Auto som kupoval od známeho z firmy takze udrzba nebola zanedbana a km su skutocne, a auto skubalo od cca 130tis. km a bolo tiez aj v autorizovanom servise aj v neautorizovanom a vsetci krutia hlvami a nevedia co ... diagnostika nic neukazuje ... teraz budem riesit vymenu DPF a mocoviny tak uvidim ci to pomoze...

BTW auto ma momentalne 193tis. km

_________________
Citroen C-crosser 2.2HDI, r.v.2010, 115kw, Strieborna, 18"
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: škubání motoru
PříspěvekNapsal: stř 15. čer 2016 15:35:17 
Offline

Registrován: čtv 12. kvě 2016 19:04:24
Příspěvky: 3
Mi máme najeto 137 tis a začalo to dělat taky kolem 130tis km. Teď v Citroenu nám na svolávací akci měnili Vadnou řídící jednotku a taky nic. Nekontroloval jste střiky? Podle mě to musí být nějaká blbost ,ale jen přijít mna to co to je. Mi vyměnili filtry a rozvody a začalo to škubat.. Teď budem měnit znovu vše tak uvidíme. Je to dost nepříjemné, chtěla bych to odstranit, ale jsem ráda na druhou stranu , že touto závadu má víc citroenů... :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: škubání motoru
PříspěvekNapsal: stř 15. čer 2016 22:47:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. úno 2016 9:14:25
Příspěvky: 142
Bydliště: kósek od Znojma
Někde jsem už něco podobného četl, tam majitel vozu taky měnil kde co a nakonec to byla o fous pootočená jedna z kladek rozvodů.

_________________
Citroën Grand C4 Picasso Exclusive 1.6 THP 5FX EP6DT BMP6 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: škubání motoru
PříspěvekNapsal: čtv 16. čer 2016 13:38:03 
Offline

Registrován: čtv 12. kvě 2016 19:04:24
Příspěvky: 3
Tak to nechám zkontrolovat jelikož jsme dělali rozvody a oleje a od té doby to začlo zlobit moc děkuji za radu. Dám vědět jak to dopadlo :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz