Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - ťahanie do ľavej strany
Právě je sob 27. dub 2024 13:19:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: úte 24. lis 2009 21:31:16 
Offline

Registrován: úte 24. lis 2009 21:20:05
Příspěvky: 185
cawte...mám problém s C4 1,6, rv. 08...počas jazdy je cítiť ako auto ťahá do ľavej strany, keď pustím volant na rovnej ceste s novým povrchom tak po chvíľke začne auto prechádzať do druhého pruhu, už som bol s tým a mi povedali, že je to gumami a druhy krát, že dali skontrolovať nápravu, geometriu a že je všetko v poriadku a idem s tým znova...inak kamoš kúpil o mesiac skôr a tiež mu to robí...mal už niekto podobné ???

_________________
Citroen c3 picasso 1.2 110 puretech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: úte 24. lis 2009 21:36:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7355
Bydliště: Kolín
ja mam prosinec 07 a zadne takove problemy nemam skus vymenit gumy jestli to bude delat ale stejne nikdy neni cesta dokonale rovna a tahnout to muze vzdycky
a zajed na geometrii jinam nez do citroena a nejlepe laserovou ta je nejlepsi

EDIT: mel si to hodit do kategorie podvozek at to je tematicky rozdelene

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: stř 25. lis 2009 10:36:15 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 11:59:55
Příspěvky: 76
Tento problém jsem měl taky, chvilku jsem nad tím přemýšlel a potom jsem zjistil, že jsem měl levou stranu pneumatik nafoukanou o 0,2 míň, je to úplná banalita ale bylo to ono, zkus se na to podívat.

_________________
Obrázek
Citroen C4 Coupé


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: stř 25. lis 2009 12:37:29 
Offline

Registrován: úte 24. lis 2009 21:20:05
Příspěvky: 185
viem, že to môže byť v banálnej veci, ale sám neviem kde, keď geometriu robili v citroen servise a robí to i na zimných a na letných origo gumách, čiže micheliny, ale keď je auto v záruke tak nechcem sa rýpať v tom..inak vďaka

_________________
Citroen c3 picasso 1.2 110 puretech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: stř 25. lis 2009 13:10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7355
Bydliště: Kolín
luki52 píše:
viem, že to môže byť v banálnej veci, ale sám neviem kde, keď geometriu robili v citroen servise a robí to i na zimných a na letných origo gumách, čiže micheliny, ale keď je auto v záruke tak nechcem sa rýpať v tom..inak vďaka


tak na geometrii zajed jinam nez do citroen servisu a skontroluj tlak v pnemumatikach

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2009 18:02:17 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 6:39:18
Příspěvky: 47
Pokud se s autem nerveš a geometrie je v pohodě, vůbec bych to neřešil. Jak tady kolegové píšou, pneumatiky, tlak nebo ti může lehce přibržďovat kolo - to myslím opravdu lehoučce bez zásadního vlivu na chod a životnost brzdových komponentů, atd. atd. Ze zkušenosti vím, že málokteré i nové auto opravdu drží lajnu. To prostě ovlivňuje spousta faktorů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: sob 12. pro 2009 23:37:03 
Offline

Registrován: úte 24. lis 2009 21:20:05
Příspěvky: 185
tak, bol som znova reklamovať a zase nič :-( ... tie veci čo ste spomínali, že mäké koleso, alebo neviem čo tak som bol dofúkať, vyvážiť zimné gumy, hoci mi to robí aj na letných aj na zimných, geometria bola robená pri predchádzajúcej reklamácií hoci to robilo i po. Pri tejto bolo skontrolované koleso mechanikom, či nepribrzďuje, aspoň vyjadrenie hlavného servisného mechanika. Po skúšobnej jazde hlavného servisného mechanika mi bolo uznané, že auto ťahá do ľavej strany, ale že nevedia prísť na to, čo to môže byť a nemajú žiadné informácie o tejto chybe, že nech skusím iný servis... :-( len ma sere, že človek kúpi nové auto a keď je chyba tak nie sú schopný ju odstrániť !!!

_________________
Citroen c3 picasso 1.2 110 puretech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: pát 18. pro 2009 22:25:43 
Offline

Registrován: pát 18. pro 2009 21:37:43
Příspěvky: 3
Ja mam 2009po facelifte a taktiez ma taha do lava. Geometria bola robena 3 krat - raz v citrone , a dva krat v celkom solidnom servise. Vyzera ze ramena nemam chytene od nejakych jam a sklony prednych kolies su v poriadku. Co mi ale hovorili mimo citronu na geometrii ze zadok je na C4 totalne zle spraveny. Napriklad u mna sa celkova zbiehavost neda dostat do zelenych cisiel - vraj je zadna naprava posunuta od vyroby. Skusal som este citron servis, tam to troxu zrovnali ale stale to citim... Zacinam mat dojem ci to nie je niecim ako pribrzdovanim jedneho z kolies...

_________________
Citroen C4 1,6 Vti / Vybava Image / Cierna Farba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě 2010 20:05:52 
Offline

Registrován: pon 19. dub 2010 12:08:14
Příspěvky: 7
Viete ,že som to zaregistroval aj ja?
Fakt som to postrehol cca asi vo februári 2010/ vozidlo nemá ešte rok/, najprv som si myslel ,že som snáď niečo po...
na zimných cestách-výtlk, ale zasv zime som jazdil minimálne a možná śom aj do nejakého menšieho výtlku hupsol, ale zas do ničoho extra veľkého.

Takže pneumatiky nahustené rovnomerne,volant netrasie,ale keďpustímvolant...tak mini-mini málne ťahanie doaľava tam je.

Ale pravdupovediac ,neriešim tom.
Vozidlo je v ešte rokv záruke,nechám nech sa vybehá a uvedíme čo to urobí po ďalšom roku.
Keby sa však radšej už tie stupne riadacej pákz vzbehali,hlavne občas tá trojka... to by ma poťešilo.


Ale čo už narobíte,auto sa stalo spotrebnou vecou na 5-6 rokov , a tie na dlhé užívanie skončilis výrobou cca v roku 2002

Takže,kým to jazdí , svieti, počuť v kokpite rádio a hladinka kvapalín neklesá pod min ...tak sa nevzrušuj,max.po zime dať auto na zdvihák a mrknúť zdola. :geek:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: úte 15. čer 2010 17:42:17 
Offline

Registrován: úte 24. lis 2009 21:20:05
Příspěvky: 185
takže po zime som bol s autom v service v citroen košice, zrobili geometriu a povedali, že boli tam odchilky takže to napravili, po jazde to nebolo až tak veľmi cítiť, lebo to bolo v norme aj u mňa...po výmene na letné gumy mi začalo triasť s volantom, hoci som ich vyvažoval pred zimou keď som menil za zimné...trasenie odstranené, vyvážené v lepšom servise a gumy nafúkané na 2,2, lebo 2,4 to tiež triaslo od 130km/h vyššie a ešte zadné preložené do predu a naopak, čiže prestalo mi triasenie i ťahanie a sa čudujem, že toto iste zrobil kamoš v citroen prešov a tak isto mu to prestalo...takže, z toho mi vyplíva, že keď som to dal dva krát v citroen michalovce tak možno na to hodili očko a bolo to spravené, takže s určitosťou neodporúčam tento servis a som sa poučil a dúfam, že sa už s tým nestretnem.

_________________
Citroen c3 picasso 1.2 110 puretech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: úte 15. čer 2010 22:49:31 
Offline

Registrován: pon 07. čer 2010 19:36:30
Příspěvky: 16
Hmm to je zvlastne, ja mam citrona c4 2009/06(1.6 VTi), a ties mi trosicku taha do lava, ale neriesil som to, myslel som ze je to vzdy sposobene ze je len nejaka nerovna cesta alebo tak, ale skutocne mi vzdy tak trosicku tahalo do lava, ked som pustil volant...hmm .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ťahanie do ľavej strany
PříspěvekNapsal: pát 14. dub 2023 11:29:34 
Offline

Registrován: čtv 09. lis 2017 10:21:39
Příspěvky: 5
Dokaz, namiesto slubov..
C4 B7 '11 1.6 Vti
Takuto geometriu mi vyhodnocuju ako dobru, kedze zadna naprava sa neda nastavit.
Clovek si to uvedomi az pri vysokej rychlosti na dialnici a stuhne volant.
Vtedy si clovek uvedomi, ze viac kontruje vlavo ako vpravo.
GEO je robena s uplne novymi pneu (0km).
Taketo jazdne vlastnosti ma auto od nova..


Přílohy:
IMG_0166.jpg
IMG_0166.jpg [ 481.31 KiB | Zobrazeno 3709 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz