Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - nefunkčný ostrekovač zadného skla aj stredné brzdové svetlo
Právě je pát 19. dub 2024 16:57:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2009 16:09:43 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 12:33:02
Příspěvky: 26
Nemá niekto podobný problém? Keď zapnem ostrekovač zadného skla, voda strieka z predných trysiek na čelné sklo. Na c4owners.org som si nasiel aj navod od chlapika s podobným problémom, len je to anglicky a nie som si istý či som to správne preložil a pochopil. Vraj je problém niekde vo vodnom čerpadle.
A potom ešte ďalší problém, nesvieti mi stredné brzdové svetlo, myslel som, že by to mohla byť poistka, ale neviem nikde nájsť konkrétnu pistku, ktorá súvisí so stredným brzdovým svetlom. Ani v návode.
Vďaka za každú radu ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2009 16:26:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
eshus píše:
Nemá niekto podobný problém? Keď zapnem ostrekovač zadného skla, voda strieka z predných trysiek na čelné sklo. Na c4owners.org som si nasiel aj navod od chlapika s podobným problémom, len je to anglicky a nie som si istý či som to správne preložil a pochopil. Vraj je problém niekde vo vodnom čerpadle.
A potom ešte ďalší problém, nesvieti mi stredné brzdové svetlo, myslel som, že by to mohla byť poistka, ale neviem nikde nájsť konkrétnu pistku, ktorá súvisí so stredným brzdovým svetlom. Ani v návode.
Vďaka za každú radu ;)

jaky to je modelovy rocnik? a je to 3 nebo 5 dverovy model

3 brzdove zadnou samostatnou pojistku nema jinac je to pojistka F4 10A spolecna pro vsechny brzdove svetla
pravdepodobne je problem v kabelovem svazku mezi strechou a dvermi viz Nelze otevřít 5. dveře

nahod odkaz na to anglicke forum kde ses o tom ostrikovaci docetl

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2009 16:38:16 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 12:33:02
Příspěvky: 26
je to 11/2004 a 5-dverova verzia. Hmm takze to znamena, ze poistkou to urcite nemoze byt, kedze je jedna pre vsetky brzdove svetla a ostatne svietia ok.
Asi bude fakt problem v tej kabelazi, ale neviem ci sa mi v tom chce rypat, aby som tam este nieco nepokazil :)
Mam tam na 5-tych dverach trosku znicene aj tie plasty, nedaju sa mi dobre zaklapnut, su tam polamane tie uchytky, takze asi tam nastal nejaky problem. Neviete ci by sa to dalo samostatne kupit? Hlavne tie bocne plastove lišty, na ktore sa uchytava aj plató.

A tu je odkaz na opravu ostrekovaca: http://c4owners.org/plugins/faq/faq.php?0.cat.2.96


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2009 16:49:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
eshus píše:
je to 11/2004 a 5-dverova verzia. Hmm takze to znamena, ze poistkou to urcite nemoze byt, kedze je jedna pre vsetky brzdove svetla a ostatne svietia ok.
Asi bude fakt problem v tej kabelazi, ale neviem ci sa mi v tom chce rypat, aby som tam este nieco nepokazil :)
Mam tam na 5-tych dverach trosku znicene aj tie plasty, nedaju sa mi dobre zaklapnut, su tam polamane tie uchytky, takze asi tam nastal nejaky problem. Neviete ci by sa to dalo samostatne kupit? Hlavne tie bocne plastove lišty, na ktore sa uchytava aj plató.

A tu je odkaz na opravu ostrekovaca: http://c4owners.org/plugins/faq/faq.php?0.cat.2.96

jeden ten bocni plast stoji 350 Kc
kabelaz se da sehant asi za 3800 Kc
pokud sem to dobre pochopil tak se tam zasekla nejaka plastova klapka ktera urcuje kam to ma strikat
tady je fotka toho ostrikovace
Obrázek

a tady navod na demontaz narazniku

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2009 17:32:39 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 12:33:02
Příspěvky: 26
Diky moc za info a ten plast zozeniem original v citroene?
Ten kablik ak bude poskodeny, skusim opravit, nechce sa mi davat tolko penazi za kable..
No tak nejako som to pochopil aj ja s tou zaseknutou klapkou, musim asi poprosit kamosa a mrkneme sa na ten ostrekovac. ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2009 17:39:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
eshus píše:
Diky moc za info a ten plast zozeniem original v citroene?
Ten kablik ak bude poskodeny, skusim opravit, nechce sa mi davat tolko penazi za kable..
No tak nejako som to pochopil aj ja s tou zaseknutou klapkou, musim asi poprosit kamosa a mrkneme sa na ten ostrekovac. ;)


pokud budes chtit tak ti vypisu obednavaci cisla a ceny za ty plasty

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27. říj 2009 17:51:15 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 12:33:02
Příspěvky: 26
Havlicek.Lukas píše:
pokud budes chtit tak ti vypisu obednavaci cisla a ceny za ty plasty


Tak to by bolo fajn, lebo ako som tam bol minule tak nevedeli najst co som potreboval. A vedel by si mi zistit aj cenu toho velkeho stredneho plastu?
Diky moc


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04. lis 2009 11:03:13 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 18:48:21
Příspěvky: 83
to brzdove svetlo mozu byt kludne len vypalene ziarovky. na C3 mi tiez z nicoho nic prestalo svietit, samostatnu poistku som nenasiel, teda asi ani nie je :) nechcelo sa mi s tym babrat, dal som to do servisu a boli to len vypalene ziarovky.

_________________
Citroen C3 1.6 16V Exclusive, podvozok Koni Sport -30mm, nastavitelna tuhost, brzdy predne CTF group N + Ferodo DS2500, brzdy zadne ATE + ATE, pancierove brzdove hadicky Goodridge, Green filter, Denso Iridium sviecky...

Citroen Saxo VTS 1.6 16V


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04. lis 2009 11:30:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
Iceman píše:
to brzdove svetlo mozu byt kludne len vypalene ziarovky. na C3 mi tiez z nicoho nic prestalo svietit, samostatnu poistku som nenasiel, teda asi ani nie je :) nechcelo sa mi s tym babrat, dal som to do servisu a boli to len vypalene ziarovky.

vsechny? u C4 jich je minimalne 5 a u C3 urcite taky

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04. lis 2009 13:01:14 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 18:48:21
Příspěvky: 83
jj je ich tam urcite viac, a je to aj pre mna zahada, ale prestali svietit vsetky naraz. myslel som ze je zla poistka, alebo kable. v servise mi povedali ze boli len vypalene ziarovky. noo a asi to tak bolo kedze aj na fakture mam nauctovanu len vymenu ziaroviek a nic viac :)

_________________
Citroen C3 1.6 16V Exclusive, podvozok Koni Sport -30mm, nastavitelna tuhost, brzdy predne CTF group N + Ferodo DS2500, brzdy zadne ATE + ATE, pancierove brzdove hadicky Goodridge, Green filter, Denso Iridium sviecky...

Citroen Saxo VTS 1.6 16V


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04. lis 2009 14:40:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
Iceman píše:
jj je ich tam urcite viac, a je to aj pre mna zahada, ale prestali svietit vsetky naraz. myslel som ze je zla poistka, alebo kable. v servise mi povedali ze boli len vypalene ziarovky. noo a asi to tak bolo kedze aj na fakture mam nauctovanu len vymenu ziaroviek a nic viac :)


no tak Citroen C4 3 dverova tam ma 4 nebo 5 zarovek

5 dverova to uz ma v LED provedeni

a Citroen C3 bude mit 4 zarovky

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz