Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Jaké bude vaše příští auto?
Právě je čtv 06. čer 2024 14:21:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: ned 23. úno 2014 17:57:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
Zdravím, zakládám takové spíš povídací téma.
Říkal jsem si, že jako příští auto po Xsaře Picasso bych pokud finance dovolí pořídil jejího následovníka, C4 Picasso (nejspíš grand). Ale po tom co jsem si přečetl problémy majitelů tady na fóru, tak mě tento můj sen docela opouští. Zarazilo mě kolik závad se tam řešilo ještě v záruce a nebyli to žádné levné vady, a vzhledem k tomu, že bych kupoval auto bazarové, tak by mě s největší pravděpodobností asi také postihli. Krom 120 a Formana jsem měl samé francouze (P405, BX, táta AX, R21 Nevada, Xantii a teď Picasso). Tak jsem si tak říkal, jestli by nebylo třeba na čase vyzkoušet něco německého, jako třeba Sharana, ale taky se mi docela zamlouvá Espace, oboje okolo roku 2005.
Tak mě tak zajímalo po čem pokukují ostatní majitelé stejného auta jako mám já?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: ned 23. úno 2014 19:35:05 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Vůbec bych se C4GP nebál. Problémová auta jsou především ty která mají robotickou převodovku a zadní nápravu se vzduchovým pérováním což jsou většinou auta těch vyšších typů výbavy. Jeden kolega jezdí C4GP s 1.6 Hdi mech. převodovkou a nemůže si ho vynachválit druhý kolega jezdí ten samý ale s robotem a zkraje to vypadalo že to auto vrátí do bazaru několikrát mu přehrávali soft ŘJ motoru i převodovky měnili mu spojku a já nevím co ještě teď po čase se to srovnalo ale že by byl 100% spokojený to netvrdí. Takže to chce vybírat. Já sám jsem byl dlouho zapřisáhlí škodovkář začínal jsem stodvackou pak felicii v kombiku s ní jsem měl souběžně i stovku. Pak jsem přesednul na Berlingo 2 Hdi a teď řeším také co po Bingu největší favorit je C8 ( jsem ulítlej na šoupací dveře). C4GP je v hledáčku také ale nemá šoupačky to bych asi i oželel ale co mě odrazuje že sice to má 7 míst i v papírech ale ty nejzadnější dvě jsou tak pro děti a to ještě na hodně krátkou vzdálenost. C8 má 5-8 míst a i ty " kufrové " sedačky se dají použít jako plnohodnotné sedadla.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: ned 23. úno 2014 21:19:12 
Offline

Registrován: stř 29. zář 2010 21:02:56
Příspěvky: 180
Bydliště: Chotěboř
Též přemýšlím co po Picassu. A vypadá to taky na C4 GP 2.0 HDI 110 kW nebo C8 (manuální převedovka). I když jsem si to svoje Picasso tak vyšlechtil (z venku nic moc, ale pod kapotou a podvozek, vše opravené), že by mělo vydržet v provozu minimálně šest let při běžné údržbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: ned 23. úno 2014 21:28:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
Na C8 jsem také koukal, už před Picassem, šoupačky se mi taky moc líbili, ale v mém okolí vím o dvou lidech co s ní měli docela problémy.
Je fakt, že většina problémů u C4GP byla s automatem, nebo kompresorem zadní nápravy, případně s 1.6HDi. Taky bych chtěl manuál a 2.0HDi, co se mi ale nelíbilo, že prý nejde vyndat druhá řada sedadel, což už jsem párkrát ve svém Picassu využil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: pon 24. úno 2014 9:00:42 
Offline

Registrován: stř 31. bře 2010 14:20:32
Příspěvky: 123
Toyota corolla 1,6 valvematic, model od roku 2013.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: pát 28. úno 2014 20:18:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
Zdárek, ;)
pánové opravdu bych se C4 Picasso nebál,sám ho mám a jsem velmi spokojen,,,i s tím zatracovaným robotem,,,bral jsem ho tehda proto že přece nebudu v tak pohodlném rodinném MPV ještě kvedlat klackem... :lol: .je potřeba se snim naučit a pak je radost s tim jet,,,není to sice plnokrevný automat ale i ten má své mušky,,,a ten já nechtěl.
Mám i motor 1,6 HDi který sice při tak velkém autě není trhač asfaltu ale zase se odmění super spotřebou a tichostí.Jízda několikrát do Chorvatska - 4.lidi a plný kufr - vůbec netrpěl leností.
Ono je to spíš o tom kdo jak se stará o vůz,,,neleje mot.olej z kauflandu a měního jak má,neleje naftu od jézéďáků,a dává autu co potřebuje,,,navíc je pravdou že je jich tu už dovezených z venku strašně moc a ty stočené km co mají se potom odrazí na různých poruchách. :?
Mám známého co má Wagna Tourana a co ten s tim autem zažívá za problémy tak si říkam že to co jsem měl já,,,jako výměna EGRU a chladič klimy,,,je proti tomu běžná udržba. :lol: Ano autí ma i svoje některá mínus ,,,jako snad každé jiné,,, ale s těmi sem se naučil žít. :D
Jak píšu u mně je spokojenost a uvažuji o koupi novéjší verze c4 Picasso Technospace ,,,opět s inovovaním robotem a i tu 1,6 HDi ,,,jenom vybrat výbavu a barvu. :lol:

Toliko názor jednoho spokojeného majitele ,,,teď je ještě potřeba aby tu napsal názor i zklamaný majitel,,,. ;)

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: pát 28. úno 2014 21:29:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
Ještě to zvážím, nerad bych se svého snu C4 (grand) Picassa vzdal, ale kolega ho má a už ho postihl problém s měchy, takže rozhodně bych chtěl manuál a klasické tlumiče.
Té 1.6HDi bych se celkem taky bál, vzhledem k tomu, jak je drahý její servis u Xsary Picassa (nerepasovatelné vsřiky, dvouhmoťák, atd), tak bych předpokládal, že podobné to bude i u C4, nebo tam je už nějaká novější, vylepšená verze?
Co jsem tak koukal po inzerátech, tak by se mi líbil alespoň grafický C displej, ale ten jsem nikde u manuálu neviděl...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: pát 28. úno 2014 22:17:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...tak pokud vím na mou 1,6 HDi jdou koupit i repasované vstřiky a na mích mám najeto 190000 Km a zatim jsou naprosto v pohodě,oni odcházejí i na 2L HDičkách,,,leju naftu od Benziny a VŽDY PŘIDÁVÁM ADITIVA jak říkám když už ta nafta stojí za prd tak ať aspoň aditivum něco přidá a hlavně maže,udržuje pal.soustavu v čistotě. ;)
....dvouhmota je bolístka všech dieselu a značek,,,u robota více náchylná ale prej jenom proto že se mu pozdější stav nelíbí při automatickém spínání a tak sem tam zacuká-udajně kdyby se dala do manualu tak ještě dlouhou chvíly službu udělá. :roll:
...já mám klasiku tlumiče,,,ano s měchama začinají mět starší verze Exklusiv problém-ty se vymění a je to v pohodě-ale horší je to s kompresorem ty často odejdou a náhrada za něj není musí se koupit za cca.25tisíc novej,jsou nachylné na vlhkost a vodu. :cry:
Tady to citroen nedodělal,,,pujčil si nápad od jiné značky v domění asi ušetřit a byla to chyba.Kdyby tam dali svuj osvědčený Hydroaktiv tak je to uplně někde jinde. :o
...pokud jde o display tipu C- dvojbarevný grafický ECRAN,v tom takovej problém není,také jsem měl oranžovej tip A+ a vyměnil jsem ho za C- ECRAN a je to,,,v sekci C4 Picasso mám dokonce vše popsáno,dělal jsem to na foru snad jako první a spoustu jiných doplňků. ;)

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: úte 11. bře 2014 15:55:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. lis 2009 11:59:12
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 9
Tak já pokukuji po Nissanu Qashqaii, velký a bezpečný. A určitě bych šel do benzínu - 1,6ky. A byl by pokoj.... :)

_________________
Xsara Picasso 1.6HDi, 80kW, 2005, plná výbava - prodán
Dříve Xantia break 1.9TDi 1996 nádherné houpáníčko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: úte 11. bře 2014 17:15:07 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 12:42:59
Příspěvky: 17
vše možná ano, jen NE velký :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: úte 11. bře 2014 19:20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
jar píše:
Tak já pokukuji po Nissanu Qashqaii, velký a bezpečný. A určitě bych šel do benzínu - 1,6ky. A byl by pokoj.... :)


Docela zajímavá volba, hlavně mě tedy zaráží změna kategorie auta. Osobně bych asi už do jiné kategorie než MPV. Co se volby motoru týče tak Pikaču je můj první diesel a zatím ťuk ťuk spokojenost, sice mám najeto něco přes 10tis km za něco málo přes půl roku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: úte 11. bře 2014 21:42:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
...jj pokud bych byl už na stáří jenom s manželkou a děti se rozutekly do světa tak bych na zahrádku asi bral, ale teď také opravdu nic jiného než MPV nechci... ;)

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: stř 12. bře 2014 14:51:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7361
Bydliště: Kolín
pro duchodce Citroen C1 tu novou :P
mit penez nazbyt a pokud by fabrika vyjednala slusnou slevu (prej 30-50%) tak bych ji pro rodice koupil misto felinky

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: úte 25. bře 2014 19:27:50 
Offline

Registrován: úte 14. led 2014 16:55:59
Příspěvky: 2
Bydliště: Polička
U mě buď Alhambra nebo Sharan samo v TDI máme v rodině fešáka 2,0tdi a parádní vozidlo.Zatím u picassa spokojenost ale u novějších motorů v provedení HDI už se bojím a na koncerny se sežene vše za rozumnou cenu což na francouze je pak problém.Ale kdo ví třeba ce naskytne pěkná C4 grand,ale jinou značku bych z Francie nechtěl.

_________________
Picasso 2,0HDI. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké bude vaše příští auto?
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře 2014 21:04:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 02. říj 2010 20:32:08
Příspěvky: 1319
.....Alhambra nebo Sharan samo v TDI.....no bodejď by sehnal vždyť jsou to jedničky mezi kradenýma autama proto tolik náhradních dílů na internetu a vrakáčích. :lol:

.....ale jinak i na HDička je už dnes vše za rozumný pěníz k sehnání ;) toho bych se nebál a možná i levnější než od koncernu tam někdy pomalu neví co si za ojetej díl říct.

_________________
Tesla Y Performens Bíla perleť - super auto.
Citroen C4 Grand Picasso 2014 Technospace 2-BlueHDi 150 EAT6 Šedá Shark 5.8l/100Km-prodej.
Citroen C4 Grand Picasso 2008 1,6 HDI 110k BMP6-Červená Lucifer-není.
Ford Mondeo Turnier Combi 2003 2L-Duratorq-není.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz