Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - spojka zustava zamacknuta
Právě je čtv 28. bře 2024 22:18:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: spojka zustava zamacknuta
PříspěvekNapsal: úte 25. bře 2014 13:49:57 
Offline

Registrován: stř 29. zář 2010 21:02:56
Příspěvky: 180
Bydliště: Chotěboř
Vážení, tak mám taky problém se samostavem (při sešlápnutí pedálu v něm lupe). Chtěl bych tam dát lanko s ručním seřizováním. Našel jsem dvě varianty. Jedno za (asi) 950 Kč a druhé okolo 1350 Kč. Neví někdo jaký je mezi nimi rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka zustava zamacknuta
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře 2014 20:31:32 
Offline

Registrován: stř 29. zář 2010 21:02:56
Příspěvky: 180
Bydliště: Chotěboř
Tak problém se spojkou vyřešen. Picasso dostalo nové spojkové lanko, ale bez samostavu. S ručním seřizováním. Už nelupe. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka zustava zamacknuta
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře 2014 21:05:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. srp 2012 11:14:10
Příspěvky: 527
To se nechá použít klasické lanko? Já jak mám teď to nové lanko (se samostavem) a spojku, tak mi zabírá docela dost nahoře a prý s tím nejde díky samostavu nic udělat. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka zustava zamacknuta
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě 2014 9:30:07 
Offline

Registrován: pát 28. čer 2013 19:39:36
Příspěvky: 79
Mne /bratovi/ na picasse zas zaberá tesne nad podlahou.

_________________
C4 | 1,6 HDi | rv 2006


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka zustava zamacknuta
PříspěvekNapsal: úte 17. črc 2018 8:46:13 
Offline

Registrován: úte 11. kvě 2010 22:26:00
Příspěvky: 10
moje zkušenost:
Mne se nedávno stalo to, že jsem musel na dálnici prudce zabrzdit (dupnout na brzdu a spojku) od té doby jsem cítil, že se spojkový pedál nezvedal do stejné výšky. Asi po 20 km po sjezdu z dálnice zvedal asi jen do poloviny a onedlouho na križovatce při rozjezdu a snahe rozjet se ozvalo lup a zůstal na podlaze se zařazenou rychlostí. Pak jsem ho ručně zvedl. Dobrý. Zajel jsem bokem a na místě mačkal pedál nohou. V pohodě. Pak jel po parkovišti na 1. a 2. v pohodě. Pak jedu teda dál cca 200 metrů a po chvíli znovu na podlaze. Znova jsem ho zvednul a auto nechal na místě. Radši jsem ho dal do servisu (v Itálii) technik vyměnil lanko a tvrdil, že na další jízdu je to riziko, tak doporučoval vyměnit i spojku. Vzhledem ke stížené situaci jsem to radši nechal udělat i když si myslím, že problém musel být pouze na straně u pedálu spojky. Jakoby tam konec lanka vyskočil z nějakého uchycení. Protože pedál spojky byl na podlaze, ale u motoru druhý konec spojkového lanka byl v poloze jakoby za normálního stavu nebyl´zmáčknutý pedál. Po výměne spojky mi servisák ukazoval ve spojce chybějící kuličky v ložisku, no nevím jestli jim pomohl ven, nebo tam byl skutečně problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: spojka zustava zamacknuta
PříspěvekNapsal: pon 30. črc 2018 12:27:25 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:26:05
Příspěvky: 146
Zdravím,
Sice nevím o kuličkách u spojky, ale člověk nemůže vědět všechno :o
Každopádně doporučuji vyměnit lanko se samostelem za lanko bez něj a je po problému. Na funkci spojky se nic nezmění .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz