Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - AIR BAG řídící jednotky?
Právě je pát 29. bře 2024 15:22:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: AIR BAG řídící jednotky?
PříspěvekNapsal: pon 07. led 2013 14:58:51 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:26:05
Příspěvky: 146
Zdravím,
prosím já nejsem nějaký Tydýt, abych nevěděl, co je řídící jednotka AIRBAGu.
Fakta jsou prostá:
Po nárazu do boku vozidla došlo k aktivaci bočního sedačkového AIRBAGu spolujezdce - ( řídící jednotku vyměnit, neb je na 1 použití)
AIRBAG sedačky byl vystřelen - (vystřelený AIRBAG vyměnit, neb je na 1 použití)
ŘJ bočního AIRBAGu není spojen s předpínačem pasů (nic jiného není nutno měnit).

Diagnostika by mi podle tebe měla pomoci tedy v čem?

Existuje ještě tzv. reaktivace řídící jednotky AIRBAGu, tu však výrobce zakazuje a u všech lepších fiem je napsáno, že reaktivace se provádí pro testovací účely. Prostě já ji nechci (cenově to výjde ještě dráž, než koupě "nové").


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AIR BAG řídící jednotky?
PříspěvekNapsal: stř 21. srp 2013 9:11:11 
Offline

Registrován: čtv 11. črc 2013 22:05:15
Příspěvky: 44
Ahoj,budu měnit palubku,kvůli airbagu spolujezdce(Picasso 1,8),v tom vašem řešení jsem nenašel odpověď jestli se musí koupit řídící jednotka k tomuto airbagu nebo tedy stačí diag.Děkuji za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AIR BAG řídící jednotky?
PříspěvekNapsal: stř 04. zář 2013 15:43:23 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:26:05
Příspěvky: 146
Zdravím,
jednotka AIRBAGu spolujezdce a řidiče jest jedna jednotka. Pokud došlo k aktivaci AIRBagu je nutné řídící jednotku vyměnit, nebo do řídící jednotky AIRBAGu nahrát nová data. Přehrátí dat provádí specializované firmy - výrobce nedoporučuje, pouze její výměnu (autovrakoviště běžne chtějí 500 kč za jednotku) Cena nahrání dat do jednotky AIRBAGu je cca 1000kč. Nevím jak u Citroenu, ale u renaultu se diagnostikou pak smaže záznam z ostatních jednotek o nárazu, ale není to nutné.
Lexií jednotku AIRBAGu po nárazu vymazat (vyresetovat) nelze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AIR BAG řídící jednotky?
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis 2014 18:07:05 
Offline

Registrován: čtv 06. lis 2014 17:53:55
Příspěvky: 1
Bydliště: Lipová-lázně, Jeseníky
Zdravím,

opravujeme auto po lehké havárii, při které vyletěl boční airbag ze sedadla u spolujezdce.

Dle VIN jsem zjistil z origo servisu objednací čísla dílů:
8216h3 boční snímač nárazu
6556ra řídící jednotka airbagů

Dle nich bychom měli mít jen jednu řídící jednotku airbagů.

Je mi někdo, prosím, schopen zjistit dle objednacích čísel nějaké normální číslo dílu, podle kterého vyhledám díl třeba v bazaru? Mám na mysli třeba ono 9ti místné číslo Autotiv.

Jsem už dost vedle z toho, že jsou dvě verze xsara picasso, z nichž jedna má 3 řídící jednotky a druhá má pouze jednu, viz předchozí diskuze.

Co dál budu muset řešit? Bude nutné dát auto na diagnostiku, pokud vyměním řídící jednotku a snímač? Je vůbec nutné měnit snímač i i řídící jednotku? Vím o možnosti smazání chyby, ale levněji mne vyjde právě výměna, mám za humny polsko. Jen co jsme zrušili nekřesťansky drahou pojistku po 13ti letech placení, tak samozřejmě došlo k nehodě, jak to tak bývá.
Děkuji za každou pomoc


Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI, rok 2001
Jeseníky - Lipová-lázně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AIR BAG řídící jednotky?
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis 2014 18:47:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Na Tvém místě bych zajel do Citroenu a nechal si vyčíst závady,tam by to mělo jasně napsat co je v háji a co ne.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AIR BAG řídící jednotky?
PříspěvekNapsal: úte 06. led 2015 22:12:06 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:26:05
Příspěvky: 146
Zdravím,
poslední info. Když dojde k výměně jednotky a jednotka je např. z nebouraného auta a vše je v pořádku, airbag je vyměněn a pod. přesto kontrolka zůstává svítit, stačí ujet cca 100km nepřetržité jízdy a dojde samovolně k zhasnutí kontrolky (vymazání závady). Z toho plyne jednotka má samočistící schopnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AIR BAG řídící jednotky?
PříspěvekNapsal: úte 06. led 2015 22:19:54 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:26:05
Příspěvky: 146
martimurti píše:
Zdravím,

... Dle nich bychom měli mít jen jednu řídící jednotku airbagů.

... Jsem už dost vedle z toho, že jsou dvě verze xsara picasso, z nichž jedna má 3 řídící jednotky a druhá má pouze jednu, viz předchozí diskuze.

Co dál budu muset řešit? Bude nutné dát auto na diagnostiku, pokud vyměním řídící jednotku a snímač? Je vůbec nutné měnit snímač i i řídící jednotku? Vím o možnosti smazání chyby, ale levněji mne vyjde právě výměna, mám za humny polsko. Jen co jsme zrušili nekřesťansky drahou pojistku po 13ti letech placení, tak samozřejmě došlo k nehodě, jak to tak bývá.
Děkuji za každou pomoc


Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI, rok 2001
Jeseníky - Lipová-lázně


Zdravím,
pokud máš snímače bočního nárazu máš jednu jednotku. Pokud je nemáš máš 3 jednotky jako já. Snímače nárazu měnit nemusíš. Vyměň jednotku která je na podlaze pod rádiem. Pak ujeď cca 100km vkuse a kontrolka zhasne, nebo zajeď na diagnostiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: AIR BAG řídící jednotky?
PříspěvekNapsal: čtv 11. srp 2016 13:43:14 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:26:05
Příspěvky: 146
Zdravím,
Byl u mne kamarád na diagnostiku závady Airbagu - auto nebylo po nehodě).
Svítila kontolka Airbagu (s nápisem AIRBAG). Po připojení Lexie tato nedokázala komunikovat s jednotkou AIRBAGu. Takže přišlo na řadu měření. Zde na foru jsem si stáhnul schéma pro Airbagy https://docs.google.com/open?id=0B2uOHC ... 25mcU95TGc - díky Matin77. Picasso bylo r.v. 2001 (bez COM volantu), ale osazení konektoru řídící jednotky souhlasilo.
Postupoval jsem takto:
- Demontoval jsem spodní semišový kryt pod palubovkou v prostoru spolujzdce. Tento kryt jsem poté otočil o 180°, abych se lépe dostal k řídící jednotce airbagu (je umístněna na podlaze pod řadící pákou).
- odpojil jsem konektor z jednotky (modrou páčku na konektru otočit o 180° a konektor se sám vysune)
- pomocí digitálního ohmetru (nepoužívat rozsah na měření diod) a dvou krejčovských špendlíků jsem změřil odpor na jednotlivých pyropatronách (na odpojeném konektonektoru s modrou páčkou a dráty). Pro úplnost uvádím číslo pinu - co se měří (jaká hodnota se má naměřit):
6;7 -vak v sedačce spolujezdece (1 až 10 ohm)
10;11 - vak v sedačce řidiče (1 až 10 ohm)
18;19 - čelní vak spolujezdec (1 až 10 ohm)
20;21 - vak volant (1 až 10 ohm)
22;23 - napínák pásu spolujezdec (1 až 10 ohm)
24;25 - napínák pásu řidiče (1 až 10 ohm)
9;12 - snímač nárazu strana řidiče (nekonečno ohm)
8;5 - snímač nárazu strana spolujezdce (nekonečno ohm).

Šlo to velmi rychle, naměřil jsem všude na pyropatronách 3,0 ohm. Pouze u pyropatrony volantu 0 ohm. Takže rozpojil jsem konektor Airbagu volantu a změřil jsem v konektoru na straně Aibagu odpor pyroslože - byl rovněž 3 ohm. Na straně konektru řídící jednotky byl 0 Ohm. Po prohlednutí stavu vedení jsem pojal podezření na konektor u řídící jednotky airbagů. Ten jsem pořádně protřepal a naráz byl odpor mezi piny 20 a 21 nekonečný. V konektoru bylo něco, co piny zkratovalo.
Po připojení konektoru airbagu volantu a konektoru řídící jednotky airbagů a zapnutí zapalování kontrolky airbagů na přístrojové desce zhasnuly. Systém je opraven.

Poznámka na závěr.
Konektor airbagu volantu je dvoupinový oranžový konektor a má v sobě zkratovací plechy, které zkratují piny pyropatrony po rozpojení konektoru. Tyto plechy je nutno přizvednout (jinak změříte 0 ohm odpor), já použil dřevěné párátko . Předpokládám, že tyto zkratovací pechy budou součástí všech konektorů Airbagu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz