Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - kolísání otáček
Právě je čtv 25. dub 2024 23:13:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: kolísání otáček
PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2009 21:19:55 
Offline

Registrován: ned 22. lis 2009 21:42:53
Příspěvky: 13
No a dlaší věc... teď když je venku kolem 3 stupňů ani nezacuká. Drží pěkně a tváří se jako by nic nebylo špatně. Jen to oranžové oko na mě tupě svítí. No je pravda že jsem ho nestačil ani pořádně zahřát. Jel jsem tak 5 km tam a 5 zpátky.
Před tím to dělalo i za studena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kolísání otáček
PříspěvekNapsal: ned 29. lis 2009 20:44:00 
Offline

Registrován: ned 22. lis 2009 21:42:53
Příspěvky: 13
Tak už jsem to vyřešil.. bylo to čidlo které je umístěno na rampě pod vstřikovači. ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kolísání otáček
PříspěvekNapsal: ned 29. lis 2009 21:22:04 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 22:03:39
Příspěvky: 76
campnula píše:
Tak už jsem to vyřešil.. bylo to čidlo které je umístěno na rampě pod vstřikovači. ;)

nevíš co je to za čidlo? a stačilo vyčistit nebo jsi dával nový, a kolik stálo? Nebylo by špatný vědět co přesně bylo za myslím docela záhadnou závadou
Našel jsem nějakej obrázek, jestli je to ta věc dole na rampě poblíž čísla 72 tak je to podle tech. dokumentace:
000019207R SNÍMAČ VT GO 7 057,00 CZK 8 397,83 CZK vč DPH

Příloha:
u140085a.jpg [74.07 KiB]
Zatím nestaženo

_________________
Xsara Picasso 2.0 HDi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kolísání otáček
PříspěvekNapsal: ned 29. lis 2009 23:17:14 
Offline

Registrován: ned 22. lis 2009 21:42:53
Příspěvky: 13
Ano to je přesně to čidlo. Jediné co jsem našel je na ruském webu ... snímač tlaku . Co se týče co s tím čidlem , tak provedl jsem pouze výměnu . Bohužel tam není co čistit , je tam jen malá dírka asi 3 mm. Na vrakovišti za něj chěli jen 500 kč. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kolísání otáček
PříspěvekNapsal: ned 29. lis 2009 23:32:48 
Offline

Registrován: ned 22. lis 2009 21:42:53
Příspěvky: 13
Myslím si že si to hlídá tlak před vstřikovači. Řekl bych , že by mohl nastat problém při malém tlaku paliva a k následnému přidření trysek,ale je to jen moje spekulace.
Jo a ještě jedna věc, do ofiku citroenu v Opavě mě už nikdy nikdo nedostane. Měl jsem trochu pocit , že se jim nechtělo moc hledat když by to byla oprava jen za " pár kaček". Moooc rychle se upnuli na ty vstřikovače a bosch čerpadlo. Kdysi jsem spravoval motory které byly o něco větší než je celé piko a nějak mi to nešlo do hlavy , že by se to projevovalo takto. MOtor nekouří ani neklepe, není slyšet , že by měl nepravidelný chod. Nepravidelný chod se projevoval jen tehdy když haprovalo ono čidlo. Za další by to nechtělo do otáček pořádně nikdy ,ale tady to bylo jinak. Projevovalo se to jako nahodilá chyba. Ve výpisu chyb to nefigurovalo jako chybá závažná nebo jak se to u nich označuje. Na bosch diagnostice mi ukazoval kokik tlačí trysky a tam to bylo v pořádku ( vzhledem k těm 300.000 km ). K něčemu mi byl ten servis přece jen dobrý a to k tomu , že jsem zjistil skutečný stav km mého pikaču. Pokud to zhrnu na závěr tak , já těch 300.000 km vůbec nějak na výkonu a ani na rychlosti nepociťuji. Na HDI nedám dopustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kolísání otáček
PříspěvekNapsal: ned 29. lis 2009 23:54:05 
Offline

Registrován: ned 22. lis 2009 21:42:53
Příspěvky: 13
To budulajs .. nemáš prosím tě nákres na cele auto ? Hodila by se i motorizace 1.6 HDI , teď mám sice 2.0 hdi ,ale časem bych rád 1.6. Honím toho svého krasavce po lese a nedovedu si představit jiné auto s předním náhonem co by zvládlo brod potokem a vzápětí ostrá levá a do prudkého kopce. No a na víc v zimě .... ještě jsem na normální cestě nezapadl. Řetězy mi zatím třetí rok reziví v kufru bez použití. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kolísání otáček
PříspěvekNapsal: pon 30. lis 2009 13:49:04 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 22:03:39
Příspěvky: 76
campnula píše:
To budulajs .. nemáš prosím tě nákres na cele auto ? Hodila by se i motorizace 1.6 HDI , teď mám sice 2.0 hdi ,ale časem bych rád 1.6. Honím toho svého krasavce po lese a nedovedu si představit jiné auto s předním náhonem co by zvládlo brod potokem a vzápětí ostrá levá a do prudkého kopce. No a na víc v zimě .... ještě jsem na normální cestě nezapadl. Řetězy mi zatím třetí rok reziví v kufru bez použití. :mrgreen:

Všechny nákresy na Citroeny jsou tady: http://service.citroen.com/
přepni si to do češtiny a zaregistruj se. Když pak zadáš VIN tvého auta, vyhodí ti to všechny použité součástky a taky třeba původní výbavu ( :-) ) je tam i ceník ale je to originál Citroen takže ceny děsný. Když VIN nezadáš tak si vyber auto jen podle tipu a použitého motoru, ale v tom případě je pak vždycky víc možností použitých dílů

_________________
Xsara Picasso 2.0 HDi


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz