Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - POMOC!!!! opet zamrznuta klapka sani
Právě je ned 16. čer 2024 10:58:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: POMOC!!!! opet zamrznuta klapka sani
PříspěvekNapsal: sob 23. led 2010 20:37:14 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:58:32
Příspěvky: 33
A znovu problem se zamrzanim odvetraci hadice na xsare picasu 1.8 16V uz vazne nevim co s tim vcera jsem to kompletne cistil,odvetraci hadici od hlavy ke klapce,celou klapku saci potrubi no kompletne cistounke ee se z toho dalo jist a dnes se majiteli po 40km jizdy opet sekl kus ledu do klapky a nesel ubrat plyn ja uz jsem v koncich na zadnem jinem aute to nedela,podotykam ze jezdi na LPG,Poradte prosim nekdo,pripadam uz si jako blbec.

_________________
Picasso 1,8 16V r.v. 2001 LPG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2010 0:49:27 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 13:41:34
Příspěvky: 28
A jakou verzi LPG máš? vstřikuje ti to plyn před klapkou? Pokud ano, tak může být led odtud. Plyn se při expanzi a "zplynování" z kapalného stavu hodně ochlazuje.... ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2010 17:36:36 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:58:32
Příspěvky: 33
Snoopy píše:
A jakou verzi LPG máš? vstřikuje ti to plyn před klapkou? Pokud ano, tak může být led odtud. Plyn se při expanzi a "zplynování" z kapalného stavu hodně ochlazuje.... ?


Ne mám sekvenční vstřikování přímo do sání pro každý válec samostatně.

_________________
Picasso 1,8 16V r.v. 2001 LPG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 24. led 2010 19:36:47 
Offline

Registrován: ned 24. led 2010 19:22:10
Příspěvky: 1
Sání u tohoto modelu je totálně zfušované včetně odvětrání olejových par z klikovky. Frantíci úplně vypustili předehřev vzduchu za filtrem vzduchu a tak výpary oleje nad klapou v mrazu (v oblasti sání je mráz díky průtoku vzduchu ještě o stupínek větší) se srážejí v mrznoucí sulc a ten blokuje klapku sání a krokový motorek (motor si přidává plyn jak chce). Předevčírem jsem po otevření sání vyklepával hroudy ledu. Voda v chladiči neubývá, olej z klikovky docela rychle. Voda pochází patrně z LPG a jediným řešením mi připadá přitáhnout do sání teplý vzduch od rour výfuku (něco jak bylo u Š120) a předělat odvětrání kliky, které rádo zamrzá, poté olej vystřikné přes měrku. Až opadnou mrazy skusím to odvětrat přes měrku oleje a vrch úplně ucpu. Pak dám vědět...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz