Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - vstrikovaci cerpadlo X2 1,9Sd
Právě je čtv 28. bře 2024 12:39:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vstrikovaci cerpadlo X2 1,9Sd
PříspěvekNapsal: ned 18. črc 2010 11:01:54 
Offline

Registrován: ned 18. črc 2010 10:43:35
Příspěvky: 1
Tak jsem se panove a damy vratil z dovolene z Chorvatska,ovsem cesta zpet,nebo jeji prvni polovina byla trosku se strachem,ponevadz asi tri hodiny pred samotnym odjezdem jsem zjistil,ze mi kape nafta nekde z palivoveho cerpadla.Nejsou to ani holendry trubek vedouci ke vstrikovacum a ani z hadice,privadejici naftu do cerpadla.No a jelikoz to kape nekde mezi motorem a cerpadlem,nezjistil jsem ani,odkud by to vlastne mohlo ukapavat.Takze tady je muj dotaz-nemate nekdo zkusenost,odkud to muze prolinat?Ja mam takovou teorii :oops: ze misto spoje tela(stribrna cast) a vika cerpadla(prava strana-zlata,odkud vychazeji tlakove trubky ke vstrikum) bude muset byt nejak utesnena a snad ze by tam? :roll: Zajimave bylo,ze ten ukap pri volnobehu byl docela velky-cca kapka za vterinu,mozna i vic,tudiz jsem ocekaval pokud vubec dojedu,tak ze budu muset tankovat po ceste jako zbesily,ale k memu velkemu prekvapeni,jsem tech 1000 km najel uplne v poho a to jeste nebyla nadrz az po spunt :shock:,takze z toho usuzuji,ze pokud byl z cerpadla odvod nafty do trysek vyssi nez pri volnobehu,tak ten ukap se zmensoval. :!: .Prosim poradte,na co se mam pripravit a co mam zacit zkouset shanet-auti pouzivam jako vetsina lidicek denne a musim se pripravit,co bude.Dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vstrikovaci cerpadlo X2 1,9Sd
PříspěvekNapsal: čtv 29. črc 2010 21:48:14 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
No,najdi si nějaký servis,kde se zabývají repasemi těchhle čerpadel a tam to nech opravit,nic jiného ti asi nezbyde,nechal bych ho rovnou při té příležitosti znova nastavit,když už bude na stolici ;)

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vstrikovaci cerpadlo X2 1,9Sd
PříspěvekNapsal: ned 01. srp 2010 21:32:45 
Offline

Registrován: stř 03. bře 2010 8:54:07
Příspěvky: 73
Bydliště: SR Dtva - Stara Huta
Mal som podobne trapenie a bolo to tesnenie ako pises medzi telom a hlavou ,je tam kruhove tesnenie na ktore posobi tlak podavacieho cerpadla teda ziadne velke tlaky tam niesu a neposkodi sa ti pravdepodobne nic akurat sa ti moze zavzdusnovat.
Oprava ;) no ak si zrucny a mas dobru pamät tak bez väcsich problemov (pripadne skocit s cerpadlom k cerpadlarovi)
-Vyberies cerpadlo
-na hlave s predu vykrutis myslim 4 skrutky po obvode
-traz to pride -pomaly tahat v mierne zvislej polohe do hora - aby si si zapametal polohu čriev (inak sa moze stat, ze pri zakladani tam jeden kusok otocis o 180 st. a nepojde davka do 1 valca ale do 4) inak vela toho nevypadne netreba sa bat
-po vybrati hlavy vyberes z drazky tesniaci gumickovy kruzok a zalozis novy (ja som to kupil za cca 7€ v predajni ND pre Bosch,ale preda ti to aj normalny cerpadlar
-montaz je citova zalezitost pretoze ti to musi sadnut ako rit na serbel (na silu robit nedoporucujem -poskodenie)
dobre sa montuje vo vodorovnej polohe a este s niekym kto ti to bude natacat podla potreby
Vela stastia.

_________________
BX 1.9D BX asi 6ks,1.7D,X1 1.9TD 94, X2 2.0Hdi 80KW 12/99 ....je to vášen


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz