Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Problém s dobíjením
Právě je čtv 28. bře 2024 12:36:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém s dobíjením
PříspěvekNapsal: ned 31. črc 2016 21:43:45 
Offline

Registrován: ned 31. črc 2016 21:32:46
Příspěvky: 1
Ahojte, mám problém s dobíjením baterie u svého Citroen C4 r.v.2008. Před 3mi týdny jsem jel na Slovensko a najednou motor chcípnul a již nešel nastartovat. Baterka vybitá. Přes asistenční službu mě odtáhli do servisu. Tam, že prý vadný alternátor, Udělali repasi a auto jelo dál. Po cca 650km auto opět chcíplo a baterka vybitá, již nešlo nsatartovat. Opět asistenční služba a do servisu, Tam, že tak 8mi letá baterie je KO. Vyměnili za novou, prý zkontrolovali, že dobíjuí a jelo se. Teď mám najeto 700km a mám pocit, že opět ne úplně dobíjí. Symptomy: po 700km už nestartuje na brnknutí, ale musí zatočit, je slyšet, že s tím už má malinko problém, palubovka pohasne, ale auto pak chytne. Co mě však zarazilo při jízdě v noci, tak mírně pohasínají světla za jízdy (nezávisle na otáčkách motoru). Světla jemně pohasnou a zase se rozsvítí naplno a interval vždy stejný, nezávisle jestli auto stojí a je jen na volnoběh nebo jedu po dálnici. Na volno běh je navíc to pohasínání spojeno i se slyšitelným poklesem otáček. Zítra pojedu do servisu a nechám to vše proměřit znova. Přímo na alternátoru, přímo na baterce a baterka kostra. Už jsem z toho nevrlý, jelikož za 14 dní mám jet do ciziny a tekhle nemám odvahu s tímto autem jet. Už se vám to někomu stalo? Nebo tušíte co by to mohlo být? Budu rád za každou radu. U přemeření v tom servise budu a budu jim koukat pod ruce. Zajímalo by mě, jestli je rozdíl napětí na alternátoru a na baterce. Kamarád, který je bohužel z druhé strany republiky to tipuje na nějakou oxidaci nebo jiný studenák k kabeláži či někde na kostře. Pokud by vás něco napadlo, budu za to rád. Teď jsem z toho nešťastný. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s dobíjením
PříspěvekNapsal: pon 01. srp 2016 19:08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
kontrola uhliku na altiku - dobijet muze ale odskakuje - staci mala hranak na sbernych krouzkach a je to v haji

ale 90% problemu zpusobovala ta stara baterie

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz