Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - ANTIPOLUTION SYSTEM FAULTY
Právě je čtv 18. dub 2024 14:28:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: pon 29. dub 2013 15:33:23 
Offline

Registrován: pát 26. říj 2012 18:59:49
Příspěvky: 143
Sotva jsem dopsal ten výše uvedený příspěvek, tak mne napadla jedna věc, jak elegantně vyřešit ten problém s odečítáním množství benzínu při jízdě na LPG.

Jelikož plovák v benzínové nádrži je vlastně pouze odpor, tak není problém tento odpor měřit. Tudíž by se mohl plovák úplně odpojit od palubního počítače (je otázka, zda se to palubnímu počítači bude líbit a co na to bude říkat) a přímo na plovák napojit nějaký ohmetr (měřič odporu) - asi nejlíp s ručičkovým měřidlem - a na to měřidlo si nakreslit příslušnou stupnici v litrech benzínu. A je to. Prostě ohmetr mi podle odporu plováku bude přímo ukazovat množství benzínu v nádrži. Jestliže vím, že při plné nádrži má plovák odpor dejme tomu 360 ohmů a při prázdné nádrži má plovák odpor dejme tomu 60 ohmů (to jsou jen příklady, skutečné hodnoty se dají změřit), tak není problém nakreslit na ručkové měřidlo příslušnou stupnici.
A je to - vždycky budu přesně vědět, kolik mám v nádrži benzínu. Pokud vím, tak kdysi ve starých autech se množství benzínu měřilo stejným způsobem a fungovalo to bez problémů.

Ideální by byl digitální ohmetr, ale tam by byl problém s "převodem" odporu na litry benzínu. To by byl oříšek pro zdatné elektroniky, což já nejsem.

Takže to chce někde sehnat maličký voltmetr s ručkovým ukazatelem (nejlíp nějaký modul k zabudování do panelu(palubní desky), nakreslit stupnici a je to. (Že by něco z dx.com?) Zkusím zapátrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: pon 29. dub 2013 15:55:33 
Offline

Registrován: pát 26. říj 2012 18:59:49
Příspěvky: 143
Tak jsem zapátral.

Co takhle použít tenhle multimetr - http://dx.com/p/qq2-0-pocket-multimeter-1-x-aaa-58464 ?
Cena přijatelná, doprava zdarma. Je tam rozsah pro měření odporu 0 - 1000 ohmů, tzn, že by se nakreslila stupnice, která by měla na cca 60 ohmech 0 litrů benzínu a na cca 360 ohmech plnou nádrž. Využila by se tedy asi jen 1/3 rozsahu stupnice, ale to přece nevadí, o nic nejde. Napájení z jedné tužkové - asi by se dal udělat napájecí zdroj napojený přímo na 12V auta. Je to sice dost velká krabička, ale klidně by se dal ten "budík" s ručičkou z měřáku vymontovat, zabudovat do palubky a zbytek střev měřáku schovat někde kde je místo.

Multimetr by měřil přímo odpor plováku v benzínové nádrži a stupnice by ukazovala přímo množství benzínu v nádrži v litrech. Nebylo by to samozřejmě úplně přesné, ale o to nejde. Jde o to, abych viděl, že mám v nádrži ještě nějaký benzín.

Tož co na to odborníci elektro?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: pon 29. dub 2013 17:45:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
pokud emulator funguje jak ma tak hned po startu to ukaze skutecny stav benzinu
neresit nic dodelavaneho nikdy to nebude tak elegantni jak original

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: pon 29. dub 2013 22:23:27 
Offline

Registrován: pát 26. říj 2012 18:59:49
Příspěvky: 143
No to je právě ten problém, že emulátor nefunguje. A jak tak pročítám fóra, tak lidem nefunguje poměrně často.
No za pár dní půjdu na nějaké seřízení LPG po 1000 km provozu, tak tam ten emulátor proberu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: pon 29. dub 2013 22:24:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
jen jestli ti za 1000Kc nedali jen krabicku za 30 a odpor za 2 Kc
Tom_C4 to uspesne vyresil mnohem levneji a funguje nad ocekavani

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: úte 30. dub 2013 10:47:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. říj 2009 8:14:15
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno, Slaný
Tak auto už za dva dny přesně rok nemám, ale věřím že můj systém stále funguje...
náklady na součástky cca 30Kč... Ale toho času ztráveného laborováním a testováním co a jak je na čem závislé...
Ale to pak je jedno, když se výsledek podaří a funguje to.

_________________
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206 CC 2000, 2.0 16V 100kW

Bylo: Volvo S80 3,2 LPG, Škoda PickUp 1,9D, Citroen C4 1,6 LPG, Hyundai Accent 1,5 CRDi, Škoda Favorit 1,3 LPG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: úte 30. dub 2013 17:42:00 
Offline

Registrován: pát 26. říj 2012 18:59:49
Příspěvky: 143
No mi tam dali ten emulátor naštěstí zadara. Uvidíme, co s tím udělají až půjdu po 1000 km na seštelování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: sob 20. črc 2013 15:55:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. kvě 2012 10:32:37
Příspěvky: 39
Bydliště: Frýdek-Místek
Zdravím, rád bych se zeptal zda-li má někdo zkušenost s tímto problémem. Popíšu situaci.
Sestra dělá příští týden zkoušky ŘP a poprosila mě zda-li bych ji nevzal na jednu jízdu ať si to procvičí. Došlo k situaci že přibrzdila pod kopcem se zařazenou trojkou a auto logicky zdechlo. Při startování pod kopcem jí to zdechlo asi ještě 6x než jsem se trošku rozzlobil a přesedl si na místo řidiče sám. Sešlápnu plyn, rozjedu se na plný plyn a v tu ránu prostě auto jakoby zdechlo. Jenže motor běžel ale nereagoval plyn a otáčky klesly na 0. Tak jsem otočil klíčem, vypnul motor a nahodil znovu. Od této chvíle se mi rozsvítila žlutá kontrolka motoru a píše mi to Antipollution fail.

Neví někdo čím by to mohlo být? Jen se modlím aby to nebylo nic hrozného nebo sestru klepnu :D

Děkuji za případné nápady či rady :)

_________________
drugstore-onlinecatalog.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: úte 23. črc 2013 13:47:50 
Offline

Registrován: ned 05. úno 2012 15:03:22
Příspěvky: 54
Palivový filtr, nebo filtr pevných částic. Dělalo mi to taky a nakonec po dia. tomu pomohla výměna pal. filtru. od té doby pokoj.

_________________
CITROEN C4 COUPÉ VTR

CITROEN C4 Grand Picasso 2.0hdi bmp6 exclusive


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ANTIPOLUTION SYSTEM FAULTY
PříspěvekNapsal: sob 22. lis 2014 9:36:22 
Offline

Registrován: sob 22. lis 2014 9:14:20
Příspěvky: 3
Zdravim pani..... Bojujem s tymto problemom uz druhy mesiac a idem zosediviet... Pred dvomi mesiacmi mi strelili rozvody zhodou okolnosti dva dni pred vymenou, ale tak stava sa... ohlo mi 6 ventilov..... od kedy boli vymenene kompletne rozvody tak dva tyzdne na to sa mi zacala zobrazovat hlaska Antipolution system faulty . Bol som s tym v servise a vymenili mi cievku... dva tyzdne v poho a zrazu zase spominany problem. Znovu mi vymenili cievku - ze asi vadny kus. Samozrejme ze netrvalo ani dva dni a znovu na Palubnom pocitaci opat zacalo svietit hore uvedeny problem. Tak vymenili sviecky. Po 50 kilometroch opat!!!Vcera mi vymenili 3 vstrek, lebo diagnistika ho uvadzala ako problemovy (neviem aku znacku diagnostiky maju). bol tam aj elektrikar pri tom a nezistil ziadnu zavadu.Dneska rano ked som isiel do prace tak opat sa to tam rozsvietilo. Priemerna spotreba mi z 8,3 isla na 11,2L. Uz mam penazenku prazdnu a hlavu v smutku...... HELP ME!!!!!!!! Citroen C4 coupe 1,6 vtr



o 5 temat nize mame stejne tema neni nutne zadavat dalsi


Naposledy upravil Havlicek.Lukas dne sob 22. lis 2014 13:49:41, celkově upraveno 2
slouceno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIPOLUTION SYSTEM FAULTY
PříspěvekNapsal: sob 22. lis 2014 11:34:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Ten servis byl Citroen s odpovídající diagnostikou nebo nějaký no name servis?Jak to popisuješ,tak to vypadá na systém opravy pokus omyl.
Pokud se motor potkal,tak mi chybí info co udělali při opravě z hlavou nebo vyměnili pouze ventily?Jestliže odešla po pár dnech cívka,tak v rámci záruky jsi měl dostat zdarma novou.Svíčky,jaké Ti tam dali? Auto 1.6 16V 80kW nebo 1.6 VTI 88kW?

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIPOLUTION SYSTEM FAULTY
PříspěvekNapsal: sob 22. lis 2014 12:17:54 
Offline

Registrován: sob 22. lis 2014 9:14:20
Příspěvky: 3
Nebol to citroen servis, ale odporucili mi ho kamarati, pretoze aj oni tam servisuju a su spokojny.... Presne toto som im povedal ze pokus-omyl... ale proste ze nevedia co tomumoze byt, len stale im tam vyhadzuje ten treti vstrek... Z hlavou mi adi nic nerobili lebo mi hovorili ze ventily len menili.... Dostal som v ramcizl zaruky novu len uz nie teslu ale valeo a doplacal som 30 eur. Sviecky su tam NGKacka...1.6 16 V 80kw.... uz fakt neviem co s tym mam robit a ani oni... za vstrek som este neplatil... povedali ze nech najprv pochodim a potom ak to bude ok tak zaplatim... a woalaaa hned na druhy de to prdlo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIPOLUTION SYSTEM FAULTY
PříspěvekNapsal: sob 22. lis 2014 12:51:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Byť jsou autorizované servisy Citroen někdy na pěst,tak bych s tím k Citroenu zajel a nechal to kompletně projet jejich diagnostikou.
Kolik má auto najeto?Co teplotní čidlo?Když odejde,tak si řídící jednotka myslí,že je motor studený a pere tam bohatou směs.Co lambda sonda nebo spíš sondy.Jsou tam 2 tuším a pokud je například netěsnost na výfuku,tak může jedna z nich dávat info o chudé směsi.Je toho hafo,co se tam může vysypat.Ještě vydrž,třeba se ozve někdo další nebo případně někdo ze Slovenska a poradí Ti dobrý servis,kam se obrátit.Ono je rozdíl jezdit někam do servisu na výměny oleje a výměnu destiček nebo řešit nějaký větší problém.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIPOLUTION SYSTEM FAULTY
PříspěvekNapsal: sob 22. lis 2014 13:00:08 
Offline

Registrován: sob 22. lis 2014 9:14:20
Příspěvky: 3
Akurat som volal do toho servisu a povedali ze v ramci zaruky vratia vstrek lebo ten to asi nebol a skusia este raz kable, alebo poslu vstreky na kontrolu. Aj by som isiel do citroenu ale uz ma tam raz ojebali a vynadal som im :-D kamarat tam odsrltavil buranu c4 a mechanici uradli z nej svetla a naraznik. No a ja som isiel po neho a tvrdili ze tam tie svetla neboli. Az ked im ukazal fotku priamo z toho miesta ked ho tam nechaval, tak az potom sa nasli.... Jeden chalanisko opisoval rovnaky proble a ze 5 krat bol v cutroene a nevedeli to odstranit, napokon volali do rakuskeho citroenu a tam tiez nepochodili.... tak neviem teraz.... ale dakujem za rady... ldam pozriet tie lambda sondy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ANTIPOLUTION SYSTEM FAULTY
PříspěvekNapsal: sob 22. lis 2014 13:09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak zkusit jiný servis Citroen.Já bych taky u nás v UL do servisu nevlezl takž jezdím do Kralup. :D

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz