Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - ANTIPOLUTION SYSTEM FAULTY
Právě je čtv 28. bře 2024 23:02:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: ned 13. kvě 2012 13:55:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
a co takhle citroen servis :D

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: stř 04. črc 2012 12:06:02 
Offline

Registrován: sob 31. bře 2012 19:48:41
Příspěvky: 35
Kluci, dneska jsem měnil na svém 3měsíce "novém" autíčku podložku pod čtvrtým vstřikovačem. Začala mi dva dny zpátky při volnoběhu posykávat ( cc cc cc ) Dnes jedu na dovolenou, tak jsem to nechtěl nechat náhodě. Nejprve jsem si myslel, že je v háji celá tryska, ale nakonec to byla jen podpálená podložka. V servise na mě něměli čas, tak jsme to zvládli s bráchou sami. Vše jsme vyměnili, nastartoval jsem, motor krásně potichu běžel.....ale ejhle, rožla se kontrolka emisi a vyjela tato hláška. Volal jsem do servisu a ti mi řekli, že po odpojení přívodu paliva na vstřikovač počítač zjistí nejspíš úbytek tlaku, tak proto tato hlíška. Zajel jsem tam, vymazali ji a nyní vše OK. Za pár hodin se chystám na dovču tak doufám, že bude vše v pohodě. Prozatím co to auto mám tak vše jede bez problému. ( citrouš r.v. 2009, 1.6HDI PMB6, nyní spotřeba 5,4l )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: sob 29. pro 2012 21:55:10 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 0:24:29
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno
Zdarec...dneska jsem po asi 2-3 týdnech sedl do auta. No a po startu...nevím jestli okamžitě, ale napsalo mi to přesně tuto hlášku. Přemýšlel jsem co by mohlo být za problém, protože auto jelo úplně normálně. Jen svítila kontrolka závady motoru. S drahou polovicí, která vládne hovorově angličtině jsme se postupně dopracovali k tomu, že je problém s něčím co má filtrovat. No a postupně jsem si vybavil, že po zasunutí klíčku do spínací skříňky trvalo nezvykle dlouho, než čerpadlo natlakovalo benzín. Takže to tipuju na nějaký problém co se týče dopravy benzínu. Je možný aby se díky chladu, mrazu a tak podobně došlo k vytvoření nějakého zmrazku či soplu v systému? Když jsem posléze startoval, tak už čerpadlo pumpovalo jak je normální, jen hláška nezmizela. Taky by mě zajímalo, jestli se tato závada dá smazat i prostým odpojením baterky, nebo jestli je nutno jet do servisu. No a jen na okraj...jedinou zvláštností bylo, že nešlo zapnout rádio. Až po několika hodinách a několika startech najednou začalo samo v půli cesty hrát.

_________________
Citroen C4 1,4 Leader sněhobílý....Obrázek
Citroen CX 2500 TRD TURBO D2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: sob 29. pro 2012 22:18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
2 - 3 starty a zmizne samo, vetsinou staci natankovat lepsi benzin

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: sob 29. pro 2012 22:50:42 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 0:24:29
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno
Díky. Uvidím, zítra zkusím nastartovat. No, jinak poslední dobou jsem tankoval jen na Benzině a Eurooilu, ale pravda, že obyč natural. No, jednou za čas bych mu mohl dopřát něco lepšího. :-)

_________________
Citroen C4 1,4 Leader sněhobílý....Obrázek
Citroen CX 2500 TRD TURBO D2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: sob 05. led 2013 17:47:42 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 0:24:29
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno
Takže ani několikeré starty a jízdy, ani dnes asi 2 hodiny odpojená baterka nepomohla. Po zapnutí zapalování byla sice chyba pryč, ale po nastartování se zase objevila. No, zítra mě čeká cesta do Prahy a určitě před návratem tankování, tak uvidím co z toho bude. Jinak to asi skončí návštěvou servisu.

_________________
Citroen C4 1,4 Leader sněhobílý....Obrázek
Citroen CX 2500 TRD TURBO D2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: pon 07. led 2013 14:12:29 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 0:24:29
Příspěvky: 76
Bydliště: Brno
Tak je to dobrý....závada konečně zmizela. Nevím jestli je to oteplením nebo kdoví čím, ale ještě než jsem vyjel z města kontrolka poruchy motoru zhasla a od té doby je klid. :-)

_________________
Citroen C4 1,4 Leader sněhobílý....Obrázek
Citroen CX 2500 TRD TURBO D2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: pon 18. úno 2013 18:16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. led 2013 9:54:06
Příspěvky: 10
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Táto hláška sa mi tiež asi pred tromi dňami zobrazila a predchádzalo ju poskočenie motora a v križovatke motor stratil výkon tak som stupil plyn až na podlahu a nič absolutne, otáčky klesali rýchlo som sa dal na kraj cesty skúšal som vytočiť motor všetko OK a pokračoval som ďalej v jazde... auto išlo na rezerve (podľa PP cca 50km dojazd - žeby voda na spodu ? ) a toto sa mi odvtedy stalo 2x. Ďalej som 1x spozoroval nepravidelne otáčky až trasenie motora na voľnobehu... momentálne voľnobeh OK na diagnostike (nie Citroen,žiadna lexia) vykazovalo chybu lambda - chudobná zmes.. chyba sa dala vymazať ale asi o cca 50km sa znova chyba antipollution faulty zobrazila... máte niekto podobnú skúsenosť? nejaké rady? :roll: je to fakt nepríjemné v križovatke za plnej premávky :oops:

_________________
Citroen C4 2009, 1.6 VTi 120k, Modrá metalíza, Image


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: sob 02. bře 2013 19:50:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 19:58:30
Příspěvky: 11
:shock:
tento problem riesim uz 2 mesiace.
po nastartovani vyhodi tuto hlasku a svieti SERVICE. auto sice ide ale nema vykon(vypne sa turbo) a nefunguje ani tempomat.
bol som s tym v citroen servise uz asi 5x :( :shock:
najprv vymenili nejaky spinac na turbe, potom kabelaz, snimac na sahare a nakoniec riadiacu jednotku motora.
posledny krat bolo auto v servise 4 tyzdne, vsetko skusali, fungovalo.
povedali mi ze dufaju ze uz ma neuvidia :lol:
stvrtok som bol po auto v servise cestou domov (cca 15km) ziadny problem.
parkujem vonku pred barakom.
dnes sadnem do lemona, nastartujem a ZASA to iste! antipolution system faulty
turbo nejde ani tempomat... uz ma z toho asi jebne.
este mam od boha stastie ze som si dokupil predlzenu zaruku na 5 rokov, ani nechcem radsej vediet kolko by ma to stalo keby som to mal platit!!!

nevie niekto kde je problem??? v servise evidentne nevedia ako dalej,pri poslednej oprave konzultovali poruchu z citroenom v rakusku. aj tak to nepomohlo.

naftou to nebude, tankujem na slovnafte, vzdy mam viac ako pol nadrze. chod motora je hladky bez trhania.

C4 1,6HDI rv2008

_________________
Citroën C4 1.6 HDi, firemne C3 picaso 1,6HDI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: sob 02. bře 2013 20:00:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
skus natankovat jinde, to neznamena ze je to znacka ze neam naftu v p**i

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: sob 02. bře 2013 20:27:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Vy už mě s těma podpisama štvete. Stydíte se za to, kde bydlíte? Jak vám mám poradit, ke komu zajít? Mám vás prosit v SZ?

Matko0404: U Hlohovce mám kamaráda, kterej strčí všechny citroen servisy do kapsy a to za zlomek jejich ceny. Ale nevím, jestli mám poslat adresu, když čtu v příspěvku takhle duchaplnou věc - (nie Citroen,žiadna lexia) . To první je OK, ale rád bych věděl, která diagnostika je pro Citroen lepší než Lexia (Diagbox). Jestli máš ještě s autem potíže a nevadí ti teda, že ten mechanik pracuje s Lexií, tak dej vědět a já ti dám na něj kontakt.

Daaw: Vidíš že v servisu ti jsou kvůli tomu schopní vyměnit i zadní sedadla, tak je pošli někam. Pokud máš zájem, pošlu ti adresu toho kamaráda. Určitě by si s tím poradil. Když umíš s Lexií pracovat, tak najdeš všechno.
A doplň si do podpisu alespoň přibližný bydliště, aby se vědělo, kdo je kde na blízku schopný pomoct.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: sob 02. bře 2013 22:01:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. zář 2010 19:58:30
Příspěvky: 11
Mikra vdaka, som z Banskej Bystrice.
pondelok lemona odnesiem zasa do Citroenu vo Zvolene.
auto mam od nich ako funglovku a
prave pre taketo pripady som kupoval predlzenu zaruku.
som zvedavy co budu robit.
externy servis si nechavam ako posledne riesenie.
chcel som len vediet ci uz niekto mal podobny problem a ako sa to vyriesilo.

_________________
Citroën C4 1.6 HDi, firemne C3 picaso 1,6HDI


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: sob 02. bře 2013 23:08:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
To co jsi popsal může dělat víc věcí. Někdy jenom vadný brzdový spinač, jindy prasklá hadička na ovládání turba, někdy vzduch v palivovým filtru, prostě je toho hodně. A často takovýhle banality. Ale s diagnostikou a zkušenostma se na to přijde. Mechanici v autorizovaných servisech většinou umí číst a mazat chyby, ale neumí podle nich vyřešit příčinu. Znám případy, kdy v servise přehodili podtlakový hadičky na ovládání turba a půl roku se s tím nemohli pohnout. Pak přišel kluk z garáže, podíval se na to z dálky, šáhnul, přehodil a hotovo. Ale neodkládej opravu, protože to může být i vážná závada, která povede k průseru.

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: stř 27. bře 2013 11:29:57 
Offline

Registrován: stř 27. bře 2013 9:24:55
Příspěvky: 2
Mě se tohle stalo po natankování. Pátral jsem po webu a našel jsem naprosto vidlácké řešení: odšroubovat a znovu zašroubovat (případně dotankovat) víko palivové nádrže. U mě to fungovalo a hlášení zmizelo ihned po dalším nastartování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipolution system faulty
PříspěvekNapsal: pon 29. dub 2013 15:07:56 
Offline

Registrován: pát 26. říj 2012 18:59:49
Příspěvky: 143
Zdravím všechny C4-kaře.
Mám nové LPG od firmy HL Propan. Najeto cca 900 km, jezdí to bez problémů, spokojenost. Ale dnes na mne vybafla hláška FAULTY ANTIPOLLUTION a svítí "kontrolka funkce systému redukce znečištění". Prošel jsem fórum, prý by to mohlo mít více různých příčin (např. vadná lambda, bohatáí/chudá směs apod.). Máte někdo zkušenost, že by to mohlo souviset s tím provozem na LPG? Po najetí 1.000 km mám do HL propanu zajet na nějaké seřízení membrán či co. Tak jestli ta hláška nemá třeba souvislost s tím, že se "rozhasilo" nastavení nějakých těch membrán.
Každopádně to teď asi nijak nebudu řešit, auto jezdí nadále bez problémů, takže počkám, co to udělá po tom seřízení.

Jo a ještě jedna věc, která se tu už řešila, ale s nijak moc uspokojivým výsledkem. Mám instalovaný i "emulátor" spotřeby benzínu, který by měl zamezit tomu, aby mi palubní počítač "odečítal" benzín v době, kdy jedu na LPG. Koukal jsem na víko benzínové nádrže a přibyla tam nějaká krabička (asi ten emulátor). Bohužel ten emulátor asi nějak nefunguje. I když jedu na LPG, tak mi počítač ukazuje, že benzín ubývá. Za chvilku mám na palivoměru nulu a svítí mi "hladové oko" - i když v nádrži benzín je. Tuším, že Tom_C4 vymyslel před časem nějaké alespoň částečné řešení, ale furt to asi není ono. Nepřišel náhodou někdo na to, jak by se to dalo "ošetřit" přes diagnostiku (Lexii) přímo v softu řídící jednotky? To by bylo nejelegantnější řešení - ale jak na to?

Předpokládám, že Citroeny se dělají i továrně na LPG (prostě koupím nového Citroena už s LPG), tudíž to musí mít frantíci nějak vychytané. Ale jak?

Poraďte kdo víte.

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz