Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - olejová emulze v chladiči
Právě je čtv 28. bře 2024 20:55:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: olejová emulze v chladiči
PříspěvekNapsal: pon 22. bře 2010 23:40:01 
Offline

Registrován: pon 22. bře 2010 23:32:00
Příspěvky: 5
Ahoj všichni, mám Xsaru 2.0 HDi r.v. 1999 combi. Doposud super auto, skoro žádné závady, najeto 200 000 km.
Dneska během jízdy se rozsvítila stopka, tak jem zastavil. Z chladiče teče místo vody hustá olejová emulze. Motor je bez oleje. Zvuk motoru před zastavením byl OK, výkon taky.
Děkuji za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: olejová emulze v chladiči
PříspěvekNapsal: úte 23. bře 2010 9:25:27 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 10:15:07
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 9
asi tě moc nepotěším,ale napadají mě tři možnosti:1)těsnění pod hlavou-tam to ale bývá spíš obráceně že jde voda do oleje 2)prasklá hlava-může mít prasklinu třeba ve ventilým sedle a ta se po ohřátí motoru roztahuje ale opět,většinou jde voda do oleje 3)olejový výměník/chladič-pokud ho máš.Toto jsem řešil na XM 2,5 a příznaky byly úplně stejný.Výkon zůstal jen šel olej do vody a dost.Zkusil bych asi tuto možnost-je nejjednoduší bez rozebírání motoru a hlavně dá se poměrně snadno zjistit.Celej výměník/chladič vyřadíš,propojíš vodní a olejové hadice,vyčistíš celou vodní soustavu a zkusíš to projet.Pokud se ti nebude ztrácet olej a voda bude v poho tak jsi našel příčinu.V opačném případě hlava dolu a nechat někde srovnat a natlakovat.A nebo počkat,jestli někdo nepřijde s nějakou jinou možnou příčinou.

_________________
XM 2.5 TD,1997,polokůže,225/45x17 SUZUKA SILVER Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: olejová emulze v chladiči
PříspěvekNapsal: úte 23. bře 2010 21:22:07 
Offline

Registrován: pon 22. bře 2010 23:32:00
Příspěvky: 5
Ahoj, díky za rady. Dneska jsem začal tím, že jsem demontoval chladič oleje. Šlo to docela v pohodě. Chladič jsem celej umyl v benzínu, dal pod vodu a zkoušel jsem foukat do okruhu chladící kapaliny. Při větším tlaku to vypadá, že je tam malinká dirka, protože několik bublinek šlo ven. Moc se mi to ale nezdá, protože ta dirka bude opravdu hodně malá. Kde je větší tlak v olejovým chladiči, na straně oleje, nebo vody? Jde mi o to, jestli je to vůbec možný, aby se 2 litry oleje dostaly do vody a nadělaly tam takovou paseku. Když jsem vyndaval nádržku na chladící kapalinu, tak byla plná olejové emulze hustoty marmelády. Díky za každou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: olejová emulze v chladiči
PříspěvekNapsal: stř 24. bře 2010 9:54:22 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 10:15:07
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 9
No zatím bych neřešil,kde je větší tlak.Ono tam taky dost velkou roli hraje teplotní roztažitelnost materiálu.Určitě jsi to nezkoušel v horký vodě ! a tam se to může chovat úplně jinak - hůře.Jednou jsme tahle řešili se známým prasklou hlavu.Normálně skoro neviditelná vlásečnicová čárka a po ohřátí prasklina už viditelná okem.Když už to máš venku nedávej to zpět,ale zkus propojit hadice bez tohoto chladiče na autě,vyčisti vodní soustavu(nejlépe vícekrát)a pak se jdi projet.mělo by stačit i pár km při provozní teplotě a hned uvidíš výsledek.Samozřejmě nezapomeň doplnit olej a sledovat kontrolky.Pokud bude závada trvat,doporučuji jakýkoli servis,kde jsou schopni natlakovat/změřit vodní soustavu přímo na autě.Je na to takovej forichtunk co se dá místo víčka expanzky(jako špunt) a má to v sobě průhlednou nádobku s barevnou tekutinou.Zkušený mechanik je pak schopný říct,zda je to hlava nebo jen těsnění příp.možnou další závadu.

_________________
XM 2.5 TD,1997,polokůže,225/45x17 SUZUKA SILVER Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: olejová emulze v chladiči
PříspěvekNapsal: čtv 25. bře 2010 21:13:34 
Offline

Registrován: pon 22. bře 2010 23:32:00
Příspěvky: 5
Díky za radu, už jsem koupil novej chladič a v sobotu jdu na to. Pak dám vědět jak to dopadlo. Zatím díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: olejová emulze v chladiči
PříspěvekNapsal: ned 28. bře 2010 18:53:34 
Offline

Registrován: pon 22. bře 2010 23:32:00
Příspěvky: 5
Ahoj, tak jsem vyměnil chladič oleje, olej a filtr oleje. Chladící soustavu jsem čistil celej den. Napustit vodou projet, něž se zahřeje, aby otevřel termostat a potom vypustit. Nejdřív z toho tekly pěkný sr..ky, ale po caa 12 vypláchnutí i za pomoci jaru na nádobý je vše zase OK. Voda v chladiči čistá, motor šlape jako dřív. Díky za radu Zatím ahoj, snad to vydrží.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz