Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - búchanie v prednej náprave
Právě je čtv 28. bře 2024 23:19:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: ned 25. bře 2012 18:44:26 
Offline

Registrován: ned 25. bře 2012 18:25:49
Příspěvky: 2
Zdravím porate mi prosím búcha mi náprava pri nerovmostiach už som vymenil všetko čo sa dalo od tlmicov uloženia ramena tice riadenia horné capy ticky na stabilizácia už neviem čo este skúsiť.Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: ned 25. bře 2012 19:20:26 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:14:59
Příspěvky: 72
Ještě bych zkusil tlumiče a jejich uložení.

_________________
"Žofré" Citroen Xsara Picasso 1.8i16V Exclusive (2001)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: ned 25. bře 2012 20:54:50 
Offline

Registrován: ned 25. bře 2012 18:25:49
Příspěvky: 2
Tlmiče som menil aj uloženie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: pon 23. dub 2012 16:50:48 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 10:57:32
Příspěvky: 244
Bydliště: Podještědí
Zkus znovu povolit vrchní uložení tlumičů a nasadit jej zpět, silentbloky musí sedět úplně přesně, mně to dělalo taky. Kluci v servisu to trochu povolili, zkusili lépe usadit a už to bylo OK.

_________________
Citroen Xsara Picasso 1,6 HDi 80 kW, výbava Exclusive plus, reg. 1/2006 - posláno do světa
C4 GP 2,0 HDi 2007 Exclusive Top zlatá metalíza a skleněná střecha - umřelo na motor
C4 Grand Picasso 1,6 BlueHDi 8/2016


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: stř 16. říj 2013 11:15:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. dub 2012 6:20:19
Příspěvky: 21
Ahojte,nechcem zakladat nove vlakno,takže to dam sem.
mam picassko 1,6 hdi 2005r.Menil som stabilizačne tyčky, lebo boli vymlatené,auto išlo tichučko bez buchania na prednej naprave,prešlo 1/2 roka a znova mi buchalo v prednej naprave. Zistil som,že mam vymlatené aj čapy riadenia,vymenil som,ale musel som vymeniť aj stabilizačné tyčky znova.Prešiel znova asi 1/2 rok a klepe mi to znova.Je možné ,že tie tyčky stabilizatora ked nekupujem original citroen, ale v Auto kelly,...(náhrady) že vydržia tak málo? S autom jazdi moja manželka do práce cca 15 km a späť,plus nejake vylety,... Môže to vymlatenie spôsobovať ešte niečo iné, či je niečo vymlatene a tým sa zničia aj tie stabilizačky?Silentbloky na stabilizačnej tyči som menil tiež.Ďakujem za napady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: stř 16. říj 2013 14:52:54 
Offline

Registrován: stř 29. zář 2010 21:02:56
Příspěvky: 180
Bydliště: Chotěboř
Tyčky na Picassu už vedu jako spotřební zboží. Stačí, když se na tyčce uvolní jeden kloub a už to je slyšet. Já je měním preventivně každý rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: sob 19. říj 2013 22:32:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. dub 2012 6:20:19
Příspěvky: 21
Ahoj,diky za komentár,niekto tu tvrdil,že by mali vydržať cca 50000km,čo vôbec neurobím za niekoľko rokov a nie za pol roka,tak ma zaujíma či nemôže tomu niečo,, pomahat,, ale nevyzerá,že by som tam mal niečo iné vybuchane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: stř 22. led 2014 12:14:40 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:46:56
Příspěvky: 149
Bydliště: Dobroměřice
Ahoj taky mě čeká výměna stabil. tyček vydrželi mě zase dva roky

_________________
Martin

C4 Cactus 1.2 81kW r.v. 2018
----------------------------------
Picasso 1.8 16V r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: pát 24. led 2014 5:14:52 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:36:03
Příspěvky: 296
Bydliště: Svitavy
Pro srovnání bude lepší, když napíšete kolik kilometrů jste na to najeli. Ono za půl roku se dá ujet 50tis. km a za dva roky třeba jen 5tis. km.

_________________
Picmacek 1.8 16V 396tis.km LPG r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: ned 26. led 2014 16:29:46 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:46:56
Příspěvky: 149
Bydliště: Dobroměřice
cca 30000km

_________________
Martin

C4 Cactus 1.2 81kW r.v. 2018
----------------------------------
Picasso 1.8 16V r.v. 2000


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc 2017 7:14:21 
Offline

Registrován: pon 20. kvě 2013 22:29:38
Příspěvky: 11
Ahojte, potreboval by som poradit.
Mam Xsaru Picasso r.v 2003. Uz asi pol roka sa mi ozyva od pravej strany buchot/klepot pri prechode nerovnostami. Zvuk to neni kovovy, skor duty.
Vymenil som ramena s capmi, horne ulozenie tlmicov, capy na riadeni , stabilizacne tycky. Gumy stabilizacnej tyce som menil asi dva roky dozadu.
Vcera som na lavej strane preventivne vymenil opat stabilizacnu tycku, je to menej pocut, no pri prechode nerovnostou tam je stale ten jemny buchot.
Zvlastne mi je , ze ked prejdem lavou stranou po nerovnostiach, ten buchot sa mi ozve na lavej strane. prava a lava strana je prepojena stabilizacnymi tyckami - no tie su nove a poriadne dotiahnute. Je mozne, ze ten zvuk vydava tlmic? Menil som aj komplet brzdy, a vsetko poriadne podotahoval, cize strmen by to nemal byt a to keby klepalo, tak je to kovovy klepot. Raz sa mi stalo, ze som si na parkovisku poraidne rozkyval auto zo strany na stranu a vtedy som to tiez trochu pocul, no nevedel som kyvat aj hladat miesto klepotu. Jednalo sa o rovnaky klepot. Teraz ked auto takto rozkyvem, neklepe to, len pri prechode nerovnostou. Fakt ma napada uz len tlmic, no bezhlavo ho vymienat nechcem. Vcera ked som menil tu tycku stabilizatora, pozrel som aj gumicku stabilizacnej tyce, obe som menil dva roky dozadu, zda sa byt v poriadku, mam uz aj obidve nove, a budem ich menit, len to by som skor pocul od noh spolujazdca, tento klepot je doslova uplnne vpravo niekde na konci, ani za prd neviem prist nato, co to moze byt. Spekulujem, ze na vyskusanie vymontujem obidve stabilizacne tyce a skusim prejst po nerovnosti. Dakujem za kazdu radu. pekny den , laci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc 2017 13:04:26 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:26:05
Příspěvky: 146
Zdravím,
1. zajeď na STK, a nech si prověřit přední nápravu
2. Po domácku - odpoj stabilizační tyčky (úplně je vyndej z vozu a zkus projet). Pokud neuslyšíš ťukání - jsou tyčky vadné, nebo uložení stabilizátoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc 2017 14:11:42 
Offline

Registrován: pon 20. kvě 2013 22:29:38
Příspěvky: 11
Ahoj Picasso.

Vdaka za odpoved. Na STK som bol ca 3 mesiace dozadu, aj som bol s ujkom dole pod autom, ked skusal volu, vysledok, ziadna vola.
Este veru skusim odpojit stabilizacne tycky, no ja zacinam mat pocit, ze to klepanie pojde z tlmica
laci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc 2017 19:29:51 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:26:05
Příspěvky: 146
Zdravím,
někdy umí buchat i ta horní matka na tlimiči. Zkontroluj zda ji máš řádně dotaženou. Už jsem se stím setkal. Ale né moc často.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: búchanie v prednej náprave
PříspěvekNapsal: pát 28. črc 2017 7:46:23 
Offline

Registrován: pon 20. kvě 2013 22:29:38
Příspěvky: 11
Ahoj Picasso.

Dnes rano som tomu zvuku zase venoval pozornost. Ak by si sadol ku mne do auta nejaky znalec , iste by povedal, ze mam chyteny nejaky cap/silentblok. Vydava to taky klopkavy, duty zvuk, no vsetko je tam menene,Sranda je ta, ze ked prejdem lavou -soferovou stranou po nerovnosti, klepne mi to na opacnej- pravej strane. Stabilizacnu tycku na tej strane som menil predvcerom a dotiahol som ju tak, ze som sa bal, ze ten zavit roztrhnem, Ulozenie tlmica na oboch stranach som menil pred tyzdnom, keby to bol brzdovy strmen, neklepalo by to pri sucastnom brzdeni a prechodom nerovnosti, keby klepal homokineticky klb, bol by to skor kovovy klepot. Vazne netusim a som dost nasraty, ze vsetko je vymenene a klepe to stale, niekde je tam definitivne paradna vola, to sa neda nepocut.Toto su fakt Akty X pre mna momentalne. Vsetky veci okrem ulozenia tlmica ( nemal som stahovac na pruziny ) som si menil sam a vsetko som dotiahol tak silno , ze mi oci sli vyskocit. Moze to teoreticky byt aj ten srob tlmica, no zeby to mechanik slabo dotiahol sa mi nechce verit ( bol by to pekny pako ), ale mozne to je. este nikdy som nebol na testoch tlmicov, ci by sa to tam prejavilo, ani neviem, ci tam simuluju nerovnosti cesty, alebo hupanie - bez nejakych prudkych narazov. Ked tak premyslam, robi to vtedy, ked nabehnem na nejaku vyvyseninu na ceste ( spoj asfaltu, zeleznicne priecestie atd) myslim, ze ked vbehnem do nejakej znizeniny na caste - maly dlhy rovny vytlk - tak to nerobi. Este teoreticky ulozenie - gumicky stabilizatoru, tie som menil asi dva roky dozadu. Viem , ze sused vravel, ze mal kedysi stareho megana kombi a tam to vraj menil pravidelne kazdy rok, ze to stale len trosku vydrzalo. Mam ich kupene, staci mi ich vymenit, no uz som taky skepticky, ze neverim, ze to bude v tom. Aj mi tie gumicky stabilizatora davaju logiku- auto na nich lezi, teda tlaci ich smerom dolu - neklepne to pri ``vbehnuti do`` nerovnosti vozovky, no ta gumicka stabilizacnej tyce by mohla mat hore volu, cize ked ``vybehnem na`` nerovnost - klepne to. Jedine, co mi to vyvracia je to, ze gumicky stabilizatora su pod nohami spolujazdca a klepot ide od kraja, no mozno sa len ten klepot prenasa na kraj. Sorry, ze rozmyslam nahlas a rozpisujem sa, len sa snazim vsetko dokladne opisat a rad sa pocuvam :-)
dakujem za kazdu uvahu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz