Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Po výměně brzdových čelisti mám pocit,že zadní brzdy nebrzdí
Právě je čtv 28. bře 2024 23:44:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 22. dub 2020 20:36:14 
Offline

Registrován: stř 06. úno 2019 9:33:31
Příspěvky: 3
Zdravím,
byl jsem vyhozen s xsarou r.v. 1998 z STK kvůli nebrzdícím zadním kolům.
Přes ruční brzdu bylo vše v pořádku, ale nožní téměř nebrzdila.
Koupil jsem tuto sadu čelistí: TRW GSK1250. A vyměnil tedy: prasátka, čelisti a komplet brzdovou kapalinu. Celé auto jsme 2krát odvzdušnil a zadní kola dokonce 3krát. Hlavní zavada samozřejmě byla na prasátkách, který byla kompletně zarezlé.
A teď k problému. Přes ručku auto brzdí perfektně. Ale nožní brzda si nejsem jistý. Když se rozjedu cca na 20-30 km/h a zašlápnu pedál na podlahu, tak zadní kola se prostě nezablokují. Přední uplně v klidu. ABS nemám.
Doted jsem žil v domění, že se právě komplětně kola zablokuji pří tak prudkém brždění.
Zkoušel jsem to i při zvednutém kolu a druhý člověk mi držel brzdu. Rukou kolem neotočím, ale například přes trhák z gola sady jsem již kolem pootočil. I když s velkou námahou. U ruční brzdy kolem prostě nehnu.
Dočetl jsem se, že by to mohlo být tím, že na nápravě je regulátor brzdného učinku a tím pádem, při prudkém brždění a nebo zvednutí auta tím odlehčením zadní nápravy, se snižuje účinost zadních brzd? A nebo je někde něco špatně. V brzdách jsem si na 99% jistý, že je vše v pořádku. Jen nechci jet na stk aby ně zase vyhodili.
Prosím tedy o radu, zda je normální, právě díky regulátoru brzdného učínku, že se kola nezablokuji a lze je přes páku protočit.
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27. dub 2020 21:50:32 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Už jsem ti to psal na jinem foru. Musis zkontrolovat ten regulator. V jakem je stavu. Mne vyhodili za to, ze byl orezly a skoro se nehybal. Kola sice brzdily, ale vyhodili mne za stav toho zatezaku. Po jeho vymene jsem nikdy nemel pak na STK problem a to jsem pak byl asi minimalne 3x po dvou letech - takze 6 let byl klid.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz