Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Závada na senso drive
Právě je čtv 28. bře 2024 11:59:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: úte 01. bře 2016 21:49:43 
Offline

Registrován: úte 01. bře 2016 21:39:51
Příspěvky: 11
po rozblikání vločky a poblikávání slova AUTO robotická převodovka nereaguje a po chvíli je zase vše OK. Byl vyměněn spínač brzdy a je to pořád stejný. Kurva je v téhle republice někdo kdo tomu rozumí nebo jen tahají ti zmrdi mechanický z nás prachy?
:evil: :twisted: :twisted:

Havlicek.Lukas: uklidnime se jo ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: stř 02. bře 2016 12:03:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tohle jsi četl? viewtopic.php?f=52&t=3701
Jinak předpokládám,že olej byl zkontrolován,případně vyměněn. :idea: A pokud chceš třeba poradit kam s autem případně zajet,tak je dobré uvést,kde bydlíš. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: stř 02. bře 2016 20:17:33 
Offline

Registrován: úte 01. bře 2016 21:39:51
Příspěvky: 11
Jsem z Brna a auto bylo v Citroenu nic, bylo v peugeotu nic, je pořád napíchnutý a nic, olej je fungl novej, baterka je nová, rozvody
jsou nové čerpadlo je nové

mechoši jen tápou za 800 kč na hodinu nebo krčí ramenama za 800kč na hodinu. Jaká koliv součástka je jako ze 24 karátovýho zlata. Toto snad dokážou jen češí a nikdo mě to nevymluví. Mechanikovy nasrat do ruky a nepustit k vodě.
Kdyby autíčko nebylo tak v super stavu tak bych ho zavezl na macochu a hodil ho do ní. Tak to je asi tak o autíčku co je 10 let na trhu a ti ocasi v servisu vý tak akorát hovno. :evil: :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: čtv 03. bře 2016 7:28:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Zdendo to chce klid. :lol: Ale pro mě velmi cenná informace,bo uvažuji o koupi tohoto vozítka pro manželku.Jinak se na tomhle fóru na několika místech můžeš dočíst,že pokud chceš,aby ti auto nefungovalo,tak navštiv autorizovaný servis. :evil: Zkus se poptat v okolí po někom šikovném(ne v Citroenu),myslím,že tady byl někde i odkaz,tedy jestli si to nepletu.Tak snad se někdo ozve nebo se zkus vypravit do Rakouska nebo Maďarska,někdo tu dával odkaz na servis v Maďarsku,když řešil problém z FAP filtrem.Tady po něm chtěli za opravu statek i s nevěstou a tam mu to opravili za mrzký peníz a ještě se divili proč chce měnit FAP filtr.Zeťák měl svého času obří problém s Lagunou,jezdil od čerta ďáblu,cinkal zlaťáky a houno,nakonec zajel přes kopec do Německa a během dne byl problém vyřešen. ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: čtv 03. bře 2016 14:49:02 
Offline

Registrován: úte 01. bře 2016 21:39:51
Příspěvky: 11
Mirečku jsi jediný co aspoň odpověděl. Je mi jasné že v servisech dělají jen přiblblý synové majitelů
co novno vyřeší. Auto jsem doporučil dceři a teď se přední stydím jako malej kluk a to mě dost sere.
Kde jsou ti dobří mechoši nevým ale na moravě asi né, kdyby to auto bylo uplně nové tak neřeknu že to neznají ,
ale auto je deset let staré a oni na to čumí jak puci. To autíčko je pro ženský naprosto ůžasný a převodovka senso drive je jinak moc dobrá teda pro lidi co si chcou jízdu užít a pořád nepřemíšlet co tam zařadit.
Jen ti mechanici mě pěkně serou.Jak to vyřeším dám vědět. Miro ahoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: čtv 03. bře 2016 17:39:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Vyvedu tě z omylu,v těch servisech,pokud tam dělají synové majitelů,tak určitě ne na dílně. :lol: Dnes je to spíš o tom,že majitelé nejsou jaksi ochotni adekvátně zaplatit člověka,který věci rozumí,takže tam je materiál,který je za ty peníze ochoten pracovat a ti co něco opravdu umí,tak dělají buď sami na sebe. ;) Další věc je,že ono se těch aut s tím Senzodrivem u nás tolik asi neprodalo,byť je i v C3,Plurielu.Taky se nejedná o automat v pravém smyslu,ale o robotizovanou manuální převodovku.Co jsem tak četl na německém fóru,tak jim také nějakou dobu trvalo než se v tom zorientovali,ale dnes jsou poměrně v obraze.Příčiny problémů jsou od zoxidovaných nebo uhnilých kabelů,přes spojku nebo ložisko až po řídící člen nebo přehrání softwaru a ceny za opravu jsou vcelku velmi zajímavé. :cry: Já o tomhle stroji uvažuji příští rok pro manželku na rozježdění a protože jsem jí to chtěl ulehčit,tak jsem o Senzodrivu uvažoval taky,ale začínám přemýšlet spíš o tom,že jí zaplatím kondiční jízdy a dostane klasický manuál.Škoda,že jsi takhle z ruky,ony existují i autorizované servisy,kde umí.Já ač máme Citroen v UL,tak jezdím do Kralup nad Vltavou a nejsem zdaleka sám. http://www.c-car.cz/
Sice po telefonu se blbě radí,ale zkus si tam zavolat,třeba ti poradí. :idea:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: čtv 03. bře 2016 17:46:48 
Offline

Registrován: úte 01. bře 2016 21:39:51
Příspěvky: 11
Moc děkuji za radu a přeji krásný den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: čtv 03. bře 2016 17:59:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Není zač,teď jsem se zase koukal na německé fórum a perou se tam s tím ještě někdy taky a rovněž nemají všechny servisy ánukn o co jde.
A nestěžuj si,tam mají hodinové sazby od 60 do 78 euro. :shock: :lol:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: pát 04. bře 2016 13:51:24 
Offline

Registrován: úte 01. bře 2016 21:39:51
Příspěvky: 11
miro kurva ,mě neser ,ale taky jiný platy. my proti nim berem ůůůůůplný hovno a v servisech se k nám chovají jak k němcům. Hrabali by plnýma hrstěma. A mezi náma sensodrive je na světě dvacet let,tak voco de, počítače mají pořád lepší a lepší tak voco de,školení čím dál kvalitnější tak kurva voco de.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: pát 04. bře 2016 14:48:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Zdendo nerozčiluj se nebo ti praskne žilka a budeš si do smrti slintat na bradu. :lol: Jako berou jiné peníze,ale jak kde a jak kdo,on každý není doktor nebo není zaměstnán v Bruselu. :? Nějaké lidi tam znám a jsou tam běžně takoví,že mají příjem např.1-1300 euro a když máš pak vyšpulit za opravu auta 2.000 jurošů,tak to žádná hitparáda není.Ano,potraviny jsou tam levnější jak tady(proto tam jezdím nakupovat)ale pak jsou výdaje např.za elektriku drobet jiné než tady.Ale to je fuk,co Sensodrive,nějaký pokrok? ;)

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: pát 04. bře 2016 19:39:31 
Offline

Registrován: úte 01. bře 2016 21:39:51
Příspěvky: 11
Miro tak dneska se auto zastavilo ůplně a nereaguje. Tak ho na laně opět táhnu do servisu a jsem zvědav co bude.
Auto prostě vyřadilo a už nejde zařadit vůbec nic jen vrčí motor a na displeji svítí N. Tak příští týden se ukáže co bude.
Ale to nic nemění na tom že ti přejí krásný a ničim nerušený výkend.Zdeněk
PS: kurva něco vydrží už mě dvakrát schvátil infarkt .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: pát 04. bře 2016 19:44:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
To snad není možný. :shock: Víkend mi naruší zítřejší šichta,nástup ve 4 ráno,ale dneska jsme si to s manželkou na svahu užili,pista v dobrém stavu,azuro.... :D Tož dej vědít,jak jsi dopadl.Já bych je tam zj...l jak siroty. :twisted:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: sob 02. dub 2016 23:04:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. led 2016 22:01:09
Příspěvky: 131
Zdenek, kolko km je na tom najazdene? Ja som mal C2 so SensoDrive a ked odchadzala odo mna prec, mala 270000 km! Cize som s tym volaco zazil. Je jasne, ze si nahnevany, ale ako pise Miro, problem moze byt na viacerych miestach, a riesenie je problematicke, lebo (paradoxne) porucha radenia sa zapise do BSI iba ako docasna. Ak sa to stalo mne, reset systemu odpojenim baterie na 5 minut sposobil vymaz poruchy aj z BSI a preto mali mechanici problem s identifikaciou.
Ale k veci. Opotrebenie spojky moze sposobit "rozladenie" a opotrebenie napriklad akcneho clena (to je to, co rozopina a zopina spojku). To bol aj moj pripad pri cca 230.000 km. Zastavil som na krizovatke, 3x zapipalo z pristrojovky, rozblikala sa vlocka a stal som. Prva pomoc je uplne vypnutie zapalovania na dobu cca 5 minut. Ak nepomoze, odpojit bateriu na rovnaky cas. Toto by malo pomoct, aby si sa mohol pohnut bez odtahu, ak sa Ti to este niekedy stane. V servise som vymenil spojku a tam sa ukazal problem s akcnym clenom, kvoli opotrebeniu ho nebolo mozne zalozit naspat. Oprava ziadna, nutne vymenit cely komponent, nie je najlacnejsi, tusim okolo 400 eur, ak si dobre pamatam. Asi 40000 km bol pokoj, potom podobne "symptomy", az raz... Nepomohol ani reset baterky. A tu nastalo odhalovanie problemu systemom pokus/ omyl. Je to zlozite, zacali sme lacnymi variantmi, kontrola kontaktov, kabelaze, merania, vymena mikrospinacov radica na pake... skoncilo to vymenou pocitaca prevodovky. Mal mikrotrhlinu, cez ktoru sa dnu dostala voda a zacal blbnut. Problem je jeho umiestnenie. Je nechraneny. Narazy od kamienkov alebo ak bolo auto burane, mohol byt zasiahnuty. Pocitac stal cca tolko, co opotrebovany akcny clen. Opravene jazdilo este par km, ked som ho predal. Jazdi bez problemov doteraz, takze problem vyrieseny. Ak sa najblizsie nieco udeje, bude to uz len radic v prevodovke, ten je povodny. A vzhladom na pocet km na to bude mat narok.
Tazko povedat, co to je v Tvojom pripade, pricin moze byt ozaj vela. SensoDrive je manual s pridanym robotickym radenim (elektrika). Na pohlad jednoduche, v skutocnosti zlozite najst pricinu poruchy, ak nastane. Stary system. Dnes maju PSA roboty ine riesenia (elektro-hydraulicke) a menej problemov. Drzim palce!

_________________
CITROËN POSITIVE :D
1. C2 1.4i SensoDrive VTR Rouge Lucifer (2004-2015)
2. C4 Cactus PureTech 82 Feel Edition Olive Brown (2014-2015)
3. C4 Cactus PureTech 110 Feel Deep Purple (2015-2016)
4. C-Elysée VTi115 BVM Best Collection Blanc Banquise (2016-...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: pát 08. dub 2016 20:34:09 
Offline

Registrován: úte 01. bře 2016 21:39:51
Příspěvky: 11
Ahoj Lubo
Dík za vyčerpávající odpověď.Já stále auto nemám a jak se zdá zak si ho nechají v citroenu na semeno nebo tam dělají samí všeumělové. Je to již měsíc a na nic asi nepřišly tak stále čekám a již nemám slov ani sil. Já to vzdávám a jak to opravý aspoň doufám, tak jde z baráku. Předběžná cena opravy je 20 000kč. A údajně se přehřívá něco v elektronice .,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Závada na senso drive
PříspěvekNapsal: pát 08. dub 2016 20:46:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Ty vo★e to nemá chybu,na nic nepřišli,ale cena je 20.000,-Kč? :twisted:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz