Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Sensodrive
Právě je pát 29. bře 2024 0:13:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sensodrive
PříspěvekNapsal: sob 20. srp 2011 17:50:59 
Offline

Registrován: sob 20. srp 2011 16:23:23
Příspěvky: 6
Ahojte,
mam C3ku, 2007, 69tisic najazdenych, 1,4 benzin, 65kW, automat-sensodrive.
Parkrat sa mi stalo ze mi auto vypisalo gearbox faulty, co viem ze je chyba prevodovky.
Stalo sa to v tychto situaciach:
Cuval som od baraku na cestu, dole kopcom, potom som zo spiatocky zaradil dopredu, a pridal plyn, auto akoby zabralo naprazdno, ako na neutrali, a vypisalo hentu hlasku a ani sa nepohlo. vypol som motor, zapol a auto fachci dalej...rovnako mi to robi sem tam aj pri subeznom parkovani ked prehadzujem spiatocku a dopredu.
A moj dalsi problem s C3...parkrat sa mi stalo, ze mi odisiel posilovac riadenia, jednoducho som tocil volantom jak na starom aute :((( ale bez toho aby to vyhadzovalo chybu....
Akekolvek rady prijmem.
DIky

_________________
Citroen C3,benzin 1,4.65kW,2007. automat sensodrive,K&N filter,mracitka prednych i zadnych svetiel,priletovane spztky, kryty kluciek,koncovky vyfuku,chranice oskretia dveri,kratka chromova antena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sensodrive
PříspěvekNapsal: pon 22. srp 2011 11:25:18 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 18:48:21
Příspěvky: 83
s prevodovkou na diagnostiku, a skusit ich prehovorit nech tam nahraju najnovsi software. to by mohlo pomoct, horsie bude ak ti odchadza nejaky z tych akcnych clenov ktory ovlada radenie stupnov a spojku. stoji to cca 400€ ten diel. tiez mam sensodrive a uz som to raz musel menit :/

posilovac v C3 je cisto elektricky, takze ist po kabloch a hladat ci niekde nie je poskodeny, pripadne nejaky zly kontakt a pod. pretoze ak ti funguje a sem tam nie tak podla mna je najpravdepodobnejsie ze tam bude len zly kontakt.

_________________
Citroen C3 1.6 16V Exclusive, podvozok Koni Sport -30mm, nastavitelna tuhost, brzdy predne CTF group N + Ferodo DS2500, brzdy zadne ATE + ATE, pancierove brzdove hadicky Goodridge, Green filter, Denso Iridium sviecky...

Citroen Saxo VTS 1.6 16V


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sensodrive
PříspěvekNapsal: pon 22. srp 2011 11:43:58 
Offline

Registrován: sob 20. srp 2011 16:23:23
Příspěvky: 6
diky...
k tej prevodovke....parkrat to bolo na diagnostike, diagnostika ukazala h***o, a odporucili mi pri nejakych problemoch aby som vymenil akcny clen prevodovky a to ak budem musiet menit tak sa zblaznim.
nuz a ten posilovac zatial odisiel len dvakrat, a dvakrat pomohlo vypnut motor, zapnut, vypnut, zapnut...a potom to uz ficalo...auto chybu nenaslo, cize diagnostika nasla zas h***o...
asi sa budem musiet poobzerat po nejakom sikovnom autoelektrikarovi, co mi to bude cele riesit po kabliku...lebo toho asi drbne.
chcel som sa spytat ci mate niekto skusenosti zo svieckami Denso Iridium Long life? pretoze je cas menit sviecky a 30€ za kus sa mi nechce vysolit ak sa moze stat ze mi oddidu...niekde som cital, ze pri kratkych vzdialenostiach (jazdim v 80% len mesto) sa radi vypaluju.
Nejake skusenosti, postrehy?

_________________
Citroen C3,benzin 1,4.65kW,2007. automat sensodrive,K&N filter,mracitka prednych i zadnych svetiel,priletovane spztky, kryty kluciek,koncovky vyfuku,chranice oskretia dveri,kratka chromova antena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sensodrive
PříspěvekNapsal: pon 22. srp 2011 12:44:08 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 18:48:21
Příspěvky: 83
pripadne este mozes skusit vymenit olej v prevodovke. je to zalezitost par euro, rozhodne tym nic nepokazis. v servise ta budu presviedcat ze je to zbytocne ze tam je dozivotna napln a bla bla. dokonca mi chceli ten vypusteny olej naliat spat, miesto toho aby dali novu napln. to uz bol maximalny vrchol ked mi toto servisak povedal. cakal som ze automaticky daju novu napln. bol som maximalne znechuteny tymto pristupom. pri cene opravy za niekolko 100euro, setrit na oleji za par korun. a pritom som ten olej videl, bola to uz len cierna voda, toto by som si rozhodne nedal naliat spat do auta. bolo to po cca 100tis km.

urcite si najdi niekoho sikovneho, bude ta to stat menej penazi a urcite aj nervov. ja uz do "znackoveho" servisu nechodim, pretoze su ukrutne drahy a nie celkom doverujem ludom ktori mi nedovolia byt pri aute ked ho opravuju. stale sa staviaju do pozicie ze my vieme vsetko najlepsie a vy viete h*vno tak nam do toho nekecajte. vela veci davaju robit ucnom a minule ked bola mama menit ziarovku, sadol tam nejaky diletant a nevedel zaradit spiatocku, mama hovorila ze mykal s tou pakou dobre ju nevytrhol. keby som tam bol ja, dostal by minimalne slovny naklad a jeho nadriadeny tiez.
mam svojich dvoch znamych servisakov, robia mi veci za tretinove ceny oproti autorizaku, som pri aute, vidim co robi, ako robi, vidim ze diely, ktore donesiem tam namontuje atd. a viem, ze s tym autom zaobchadzaju ako so svojim.
diagnostiku mam vlastnu, cize co sa da, snazim sa urobit sam. zatial som nastastie nepokazil nic :)

co sa tyka sviecok, mam Denso Iridium ale nie tie long life, zatial 60tis km, tiez prevazne jazdene po meste a zatial bez problemov. ak by som ale mal znova menit sviecky nekupil by som uz Denso, a to hlavne koli cene. myslim ze na seriovom motore nema vyznam davat lepsie sviecky. uplne stacia bezne, ktore kupis za par euro. mam este Saxo VTS, boli tam Denso Iridium, mali za sebou toho uz dost, odisli, nahodil som tam obycajne NGK a nemam pocit, ze by auto slo nejak horsie. a pritom to VTS je trosku porobene, ze nie je to seriovka :)

_________________
Citroen C3 1.6 16V Exclusive, podvozok Koni Sport -30mm, nastavitelna tuhost, brzdy predne CTF group N + Ferodo DS2500, brzdy zadne ATE + ATE, pancierove brzdove hadicky Goodridge, Green filter, Denso Iridium sviecky...

Citroen Saxo VTS 1.6 16V


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz