Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - ztráta výkonu
Právě je sob 27. dub 2024 13:27:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ztráta výkonu
PříspěvekNapsal: ned 20. srp 2023 16:09:41 
Offline

Registrován: čtv 29. lis 2012 13:30:50
Příspěvky: 2
C3 1.4 Hdi 16V 66kW r.v.2005 XTR máme ho od roku 2009 a najel už 150kkm - každodení provoz jako "nákupní taška" pro rodinu "jezdí okolo komína".

První problém byl že dlouhá léta to občas nepravidelně z palubky píplo a motor chcípnul. Událost se opakovala cca 4x - 10x za rok. Po vypnutí klíčku a nastartování auto jezdilo třeba 3 měsíce ok.
Nyní se pčidal další problém... Auto jede jak má, a při přeřazenní nebo podřazení ztráta otáček a výkonu. Nejde do otáček a výkon tak 5 veverek. Stane se tak 2x do týdne. Vypozorovali jsme, že se to stává pouze při extrémních vedrech, ale teplota motoru OK, vždy tak max 3-4diodky. Diagnostika bez záznamu.

U citroen v UL jsme byli asi 30x a vždy bez nálezu, protokol z opravy vždy stejný: diagnostika + práce technika x hodin a x minut cena 2-5kKč Zákazníkem popisovaná závada se během servisní prohlídky neprrojevila...bla bla bla.
Byli jsme u dalšího v pořadí už asi 10.tého garážového "servismena" Citroen co vyměnil EGR ventil, že prý to psala jeho speciální diagnostika, řekl jsem si OK má nárok, nicméně včera jízdou domu žena volala že citronek opět bez výkonu...
Diagnostiku mam a ventil EGR jsem čistil v březnu, byl venku v lázni a ultrazvuku, tak jako několikrát před tím za těch 15 let co citonka máme - když auto nemělo dostatečný výkon až se rozsvítila kontrolka motoru a pak už to hlásila i diagnostika.
V autech se docela vyznám, nicméně nejsem automechanik. Vstřik to být nemůže, auto nekouří, jede jak pila. Mám základní diagnostiku v mobilu ale tady je na nic, Citronek informuje jen o minimu věcí a tady už jsem beznadějně v koncích...
Potřebujeme někoho kdo tomuto stroji holduje a vyzná se v citronech. Okolí Ústí n/L, Litoměřice, Děčín. Nebo radu po čem mám jít. Děkuji Vám moc za pomoc. Honza


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz