Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Opakovaná porucha motoru
Právě je čtv 28. bře 2024 11:00:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opakovaná porucha motoru
PříspěvekNapsal: sob 06. črc 2019 9:56:20 
Offline

Registrován: sob 06. črc 2019 9:45:42
Příspěvky: 1
Zdravím,
jezdím C 3 - 2005, 1124 ccm, 44 kW. Předem musím říci, že mi auto prokázalo vždy dobrou službu a byla jsem s ním naprosto spokojená.
Asi před rokem to začalo. Při jízdě jsem cítila benzín, někdy i po jízdě. Servis - kontrola, nic se nenašlo, snad že by to mohlo být nádobkou s aktivním uhlím, ale nikde nic neteklo, nic jiného nezjistili, auto jezdilo. Zhruba po třech měsících z auta začal kapat benzín. Servis - zjištěno rozcupované palivové čerpadlo, i s plovákem. Nainstalováno nové - z druhovýroby. Asi po třech týdnech auto do zatáčky a do kopce najednou přestalo pracovat, jako kdyby dojíždělo, najednou zas plyn zabral a jelo normálně dál. Pak ještě asi dvakrát - vždy do zatáčky. V servisu dle dg. výměna senzoru tlaku paliva - nebo něco podobného. Poté auto jezdilo asi měsíc dobře, nato opět do zatáčky škublo, jako kdyby neměl benzín a zase dál bez problému. Pak dlouho jezdil relativně dobře, než se to zase vrátilo. Už v jiném servise nalezeno palivové čerpadlo ve stavu velkého náklonu, spíše ohybu, s tím, že asi o pár centimetrů je menší či větší. Takže narovnáno, shledáno plně funkční - je 1 rok staré a auto opět jezdilo s tím, že se uvidí. Během pár dnů ovšem dochází k nové komplikaci a během jízdy do menšího kopečku auto pouští do světa kontrolku porucha motoru. Po zastavení, vypnutí a opětovném startování kontrolka opět naskakuje a svítí celou cestu domů. Pak po startu zase kontrolka svítí a stává se stálou společnicí. V servisu napíchnuto na dg. , vyčištěna zanesená škrtící klapka. Ještě bylo podezření na krokový motor. Ten zatím původní. Ten den auto jezdí bez problémů. Jen to jednou lehce v zatáčce na vteřinu houpne. Druhý den je ale všechno jinak, auto zlobí a nastartuje až na pátý pokus - baterie je téměř nová. Startér točí, ale motoru se nechce naskočit. Po ujetí několika kilometrů při cestě do drobného kopce to auto vzdává a opět vyhlašuje prosbu o pomoc rozsvícením kontrolky porucha motoru. Je ovšem ochotno mě ještě dovézt i domů bez problémů. Takže opět cesta do servisu, která se teprve uskuteční.
Nemáte někdo podobnou zkušenost se šťastným koncem? :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz