Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Co udělat s C3 2002 1.4HDi s problémem na řídící jednotce
Právě je pát 29. bře 2024 0:48:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě 2018 16:30:09 
Offline

Registrován: ned 20. kvě 2018 16:05:24
Příspěvky: 3
Ahoj Citroeňáci, poraďte mi. Sám mezi Vás nepatřím, ale rád bych vyřešil přítelkyni "co s tím".

Má C3 1.4HDi, který jednoho obyčejného slunečného dne přestal startovat a zamykat centrálem.

Servis (nějaký místní týpek, co se prý v Citroenech vyzná, ale víc o něm nevím) tvrdí, že je problém s řídící jednotkou, kterou je potřeba vyměnit. Probíhá to prý tak, že se náhodně zkouší jiné "s co nejpodobnějším výrobním číslem", jestli to bude komunikovat se zbytkem auta. Nějaké dvě-tři prý zkoušel a nic.

Přijde mi to hodně úchylný postup. Je tohle možné, myslím obvyklý postup? Má to šanci na úspěch? Nebo trefila na někoho levého "máte štěstí, že jdu zrovna kolem"?

Shodou okolností mi to vyšlo na dobu obměny mého auta, takže mým původním jsem vyřešil i auto pro přítelkyni.

Takže jsem v uvažování, jak se toho nejlépe zbavit. Úplně hned zlikvidovat mi to přijde hloupé, když je to jinak celý auto. Je to podle vás prodejné? V kuse, ale nepojízdné? Ať už na vyřešení té ŘJ, nebo na ND, promězamě třeba i kvůli papírům... Přihlášené a s technickou do 9/2018.

Nebo ho snad někdo rovnou chcete? K odběru v Plzni :-)

C3 2002, 1.4 HDi, najeto tam je něco přes 200.000, jezdilo tak nějak normálně, spotřeba byla zajímavě nízká, problém s motorem si nevybavuju a vlastně na něm za 3 roky snad ani nic nemusela řešit za problém, jako městké pojíždědlo (což je tipuju jeho určení) vpohodě. Taková ta tmavozelená, řekl bych odpovídající stáří a používání. Z výbavy si vybavím asi akorát rádio, posilovač, airbagy, centrál, nějaký senzor rychlosti co pípá při překročení nastavené. Okna bez elektriky, bez klima. Dvě sady kompletních kol, zimní asi dvě sezony na plechu, letní loni nové na pěkných ALU - prodat zvlášť mi prosím neraďte. Foto po ruce nemám, ale neni problém se tam stavět a nafotit.

To co myslíte, co s tím? Díky za tipy a zkušenosti.

Tomáš, Plzeň

PS: Jsem jen řidič-uživatel a zvolil jsem si jiný koncern, nebojte se psát stylem pro blbce...


Naposledy upravil tomas.h dne ned 20. kvě 2018 19:27:07, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě 2018 19:10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
pro blbce : ne vzdy podobna jednotka s podobnym cislem musi s autem komunikovat
napsat odkud jste by bylo lepsi treba se najde opravdu odbornik ktery to aspon zprovozni aby to slo prodat jako pojizdne
ono prodavat zvlast kola je holy nesmysl ne ze by se neprodali ale muze se stat ze prodate auto na dily a kola mate v garazi klidne i 2 roky nez se prodaj

reknu to takhle
Chomutov - Straky
Prerov - Petr Bartak
Mejto - Jirka Medu
Brno - Pat & Mat
Praha - Jirka Ruzicka

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě 2018 19:35:02 
Offline

Registrován: ned 20. kvě 2018 16:05:24
Příspěvky: 3
S prodáním všeho komplet to vidím podobně.
Jsme z Plzně (doplňuji lépe do původního textu), a popravdě řešit dopravu na opravu "kamsi" mě neláká, když se bavíme o autě v hodnotě pár desetitisíc.
Jakou to může mít cenu v tomhle stavu? V inzerátech pojízdné najdu tak od 40.000, jednotka 10 ?? plus "muset si zařídit", myslíte že se to dá nabízet třeba za 20? Může to vůbec někdo chtít, ve stavu kdy mu ani neukážeme jak přede motor? Jsem dost skeptický...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě 2018 19:39:28 
Offline

Registrován: ned 20. kvě 2018 16:05:24
Příspěvky: 3
Hmmm tak nabízí se koukám i za 30. To abych se ho chtěl zbavit za 10-15 a ještě budeme rádi :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě 2018 19:40:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
tu plzen sem si vsimnul pozdeji
typuju tak 18-23 za celek pokud mu krome te jednotky nic neni

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14. říj 2018 12:49:57 
Offline

Registrován: pon 06. zář 2010 20:15:30
Příspěvky: 31
Bydliště: Prostějov
Jako asi bych prvně než budeš rozprodávat auto zkusil jiného mechanika, nic neříkající "asi odborník na Citroeny" bez jména či bez udání typu diagostiky, no těžko říct, ale než ho bbudeš prodávat zkus jednoho z výše jmenoaných a skutečných odborníků, nechci tu tedy znevažovat něčí odbornost či zkušenosti ale jak se říká víc hlav víc rozumu.

_________________
Citroen C5 II 2,0 HDI Break Exlusive 138 PS FAP "Morris" RNEG
Citroen C3 1,6 HDI 90 PS FAP " Beruška" maminčino letadlo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz