Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - FAP off
Právě je pát 29. bře 2024 1:37:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FAP off
PříspěvekNapsal: pát 10. pro 2010 21:04:14 
Offline

Registrován: ned 24. říj 2010 8:53:27
Příspěvky: 59
Doplnim aditiva a co? Za mesic budu menit celej filtr. Dnes ho mam cerstve odstranenej a vse bez problemu. Jinak v Pežotu mi daji aditiva a udelaji i nastaveni v softu? Citroen mi rekl 2.700,- + cca 1500,- prace, diagnostika a nevim jaky picoviny. Mimochodem jsem dnes videl jak filtr vypada zevnitr po 148 tisicich a myslim, ze motoru a hlavne turbu se hodne ulevilo.

_________________
Citroen GP 2007 1,6HDi man. Exclusive, navi, kůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAP off
PříspěvekNapsal: sob 11. pro 2010 20:09:45 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 20:49:31
Příspěvky: 576
Bydliště: Plzeň
Nebudu řikat že se mu neuleví to jistě.. tomu věřím. Spíš mě jako na začátku stále zajímá jak to bude déle dalších desítkách tisíc km

_________________
Aktůálně: Citroen Jumper 2.8Hdi
dříve, X1, ZX, X2, C5, XM Y4 Break 2,1TD 12V - Musketier, ful palba včetně vyhřívané kůže, xenon atd..C5 Break 2,2 HDI Exclusive v kůži


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAP off
PříspěvekNapsal: ned 12. pro 2010 16:08:56 
Offline

Registrován: ned 24. říj 2010 8:53:27
Příspěvky: 59
Nejsme automechanik, nevim, ale s par lidma co do aut delaji, rikali kazdopadne vyhodit co nejdriv a aboslutne nevideli nejakou souvislost nepritomnosti FAPU s nejakou pozdejsi zavadou, spise naopak. Potvrdil mi to i kluk, co dela ve znackovym servisu Citroen.
K te cene....Taky mi to prijde mazec, ale videl jsem i podstatne drazsi firmy bez zadnych referenci. Jinak mechanicka prace otazka cca 30 minut, zbytek jen nastaveni ridici jednotky. Ne ze by to nebyl byznys 8-). Od demontaze najeto 800km, auto neni zivejsi, ale kazdopadne jde lip odspodu a neni potreba podrazovat pri kazdym poklesu otacek pod 1500. Spotrebu jsem nuloval a ustalila se na 5,6l oproti 6,1 co mam na druhym pocitadle.

_________________
Citroen GP 2007 1,6HDi man. Exclusive, navi, kůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAP off
PříspěvekNapsal: pon 13. pro 2010 16:02:59 
Offline

Registrován: úte 09. úno 2010 21:24:16
Příspěvky: 35
Kluci,kdyz FAP funguje tak neni duvod ho vyhazovat.Ale jakmile se objevi hlaska spojena s filrem tak to chce odborny zasah.Jsou dve moznosti.
1.) Diagnostika pro zjisteni zaplneni FAPu a nasledna udrzba coz obnasi do 5tis kdyz filtr cisti spravne.
2.)FAPoff pokud je FAP uz u hranice "smrti"(vysoky protitlak , spaleny....)

Jsou lidi kteri chteji FAP pouzivat dal tak v mem pripade davam repas orig+aditivum.
Pak jsou ale taky lidi kteri to chteji okamzite vypinat.Proste co clovek to nazor.
Jiste je ze pro lidi z fora jsou jine ceny jako ma firma FAPoff.cz a nasledne vysvetleni a ukazka funkcnosti.
:D :D :D

_________________
https://t.me/pump_upp


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAP off
PříspěvekNapsal: úte 20. lis 2012 0:11:51 
Offline

Registrován: sob 08. kvě 2010 19:17:37
Příspěvky: 399
Bydliště: Dřísy
straki-ho doporučuji. Ví o čem mluví :idea:

_________________
C5 2.2HDi,4HP20, kombi, Exclusive
C4 Grand Picasso 2.0Hdi AT Exclusive
Xsara Picasso 2.0HDi
C-Elysse 1.2Vti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAP off
PříspěvekNapsal: stř 21. lis 2012 11:05:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 21:14:08
Příspěvky: 417
Bydliště: střední Čechy
U FAPu bych viděl průser v tom, že sice byl vynalezen kvůli tomu, že pevné částice jsou u modernějších motorů čím dál menší a nebezpečnější (o "ekologii" se raději ani nezmiňuji, v současném podání jsem na tohle slovo alergický), ale nedělám si iluze, že při regeneraci se veškerý bordel z FAPu zplynuje. Prostě se částice udělají ještě o něco menší. FAP tedy považuji za drahou zbytečnost. Největší sranda je, že se objeví i u benzinových motorů splňujících normu EURO VI. :roll: Už teď ty nové sráče považuji za auta nevhodná kamkoli (jezdit s malým turbobenzinem po městě je taky vražda (nejen) turba - viz. 1,2 TSi ve Fobii - turbo se odporoučelo po 16 tisících jízdy v městském provozu), ale jestli se do toho ještě nas-re FAP, který je také pro městská auta naprosto nevhodný a jen to zbytečně prodražuje provoz, tak to potěš koště.

Vím, že se ale FAP dá odstranit i bez úpravy ECU, nevýhoda ale je, že se místo FAP musí do jeho těla dát nějaká jiná překážka, aby se oblbla čidla tlaku. Tím se rozhodně ale nezmenší spotřeba vlivem menšího tlaku ve výfuku, stejně probíhá regenerace a je třeba Éolys. Bohužel, toto je ale samozřejmě vhodné spíš udělat před prodejem vozidla nebo pro krátkodobý provoz. :-( Pro dlouhodobější je vhodnější spíš výše uvedené řešení.

Pavča: Já myslím, že nekoupíš, naše auta vyrobená do konce 90. let ty nové střepy přežijí 3x. :-D

Vím, že odpovídám na 2 roky staré příspěvky, ale třeba si to tu někdo pak přečte. :-)

_________________
XeMo Berline SX “exclusive“ 2,1TD rv. 99 “Silver Shadow“ :-P
XeMo Berline Exclusive 3.0 V6 12V r.v. 95 "Deep Blue"
GS Confort Berline 1015 ccm rv.72 “Pekáč“ (probíhá renovace) :-P
Kdo se moc ptá, málo googlí. :-P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FAP off
PříspěvekNapsal: pon 14. lis 2016 6:01:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 22. říj 2016 13:36:52
Příspěvky: 63
Bydliště: Most
Citroen Vysoká Pec (Chomutov): řekli mi, objednáváme repas filtr od dodavatele pro Citroen za cca 7 tisíc....

_________________
Berlingo 1,6 XTR 100BlueHDI GripControl » od 11.11.2016 a 7mi km :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz