Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - prosím poraďte. sdelte mi Váš názor na můj problem...
Právě je čtv 28. bře 2024 10:33:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 15. dub 2015 11:57:39 
Offline

Registrován: pon 13. dub 2015 8:23:54
Příspěvky: 13
Jo na tom kole vacky se prej cosi odvulkanizovalo cico


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 8:23:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Davide,píšeš žádná katastrofa,já píšu,že průser(servisu) a pořádnej. :twisted: Jak může proboha 3 týdny po servisu přeskočit rozvodový řemen? :shock: Jak kontrolovali komponenty,po kterých rozvodový řemen běhá? :shock: Jak to,že nechali původní řemen? :shock: :twisted:
Chlape,jestli je to tak jak píšeš a nebyl to tvůj nápad,nechat v rámci úspory řemen původní,což by ale zase mělo být uvedeno v objednávce nebo ve faktuře,tak bych do nich šel na bomby.Pokud to nezvládneš sám,tak bych požádal někoho z okolí k sepsání pisma na zastoupení Citroen,protože tohle je tedy echt prasárna. Oni snad porušili všechny technologické postupy,které se porušit daly. :twisted: Proč se například neměnila vodní pumpa už při první výměně rozvodů,ale až teď? :idea: To se poškodila přeskočením rozvodového řemene o 1 zub? Nebo to bylo tak,že prolínala a narušila už ten letitý řemen,který tam už tak jako tak neměl co dělat? :idea: Možná bych nejdříve zkusil kontaktovat majitele servisu(salónu) s tím,jak se k tomu postaví on.Dost dobře možná ani netuší,co má ve firmě za "odborníky". :twisted:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 12:25:03 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Heh, zastoupeni Citroen jo? Ti na lidi serou a nebojim se to takto napsat. Ja jsem rad, ze z problemu co mi vyrobili na aute v autorizovanem servisu, mi neco spravili a zbytek jsem spravil sam, protoze jsem na to nemel nervy. Zavadu, co mi neopravili ac ji primo zpusobili, jsem radeji opravil sam, protoze podle nich "se zavada neprojevila". Vypsal jsem pak formular spokojenosti, kde jsem popsal co a jak a myslis, ze se nekdo ozval. Kulovy. Pro mne centrala Citroen v CR tyhle kiksy klidne toleruje.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 12:33:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak potom napsat přímo do fabriky,tedy tam je problém s adresou,jinak bych jim napsal co si myslím o těch jejich doporučeních používat ekoeko oleje do motorů VTI. :lol: Nicméně snad ještě fungují Černé ovce a nějaký podobný pořad na Nově,prostě nedat se. :!:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 13:24:16 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Myslim, ze tento pribeh je po nasich rodinnych zkusenostoch take pravdivy.
http://www.asociace-sos.cz/spotrebitels ... st-ck-a-s/

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 14:56:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
No já nevím,ale chtít po autu v této cenové relaci,aby mi tlumiče případně jejich uložení vydržely 150-200 tis. ježdění po našich komunikacích připadá trošku jako sci-fi. :D Co se týče jednání servisu a zastoupení Citroenu,tak to je typické pro naše končiny,ale položme si otázku,zda si za to náhodou nemůžeme sami? :idea: Stačí si přečíst některé příspěvky na tomhle fóru,kolik lidí místo toho,aby poruchu reklamovali,tak přijdou pro radu sem.Pak se nedivme,že servis,zastoupení i výrobce poté na "hrdinu",který si dovolí něco reklamovat nahlíží takovým způsobem.Jsem přesvědčen,že pokud by každý,kdo má nějaký problém s vozem striktně požadoval nápravu,tak by pak nebyli výše jmenovaní tak překvapení a dokonce by snad museli hledat řešení,aby se stejný problém nevyskytoval. :idea:
Podobné to je dnes s deklarovanou a skutečnou spotřebou vozu.Zatímco u nás budeme držkovat na fórech a v různých diskuzích,jací že jsou výrobci šmejdi,tak v zahraničí zákazníci konají a dokonce již dosáhli toho,že byl výrobce donucen uvádět skutečnou spotřebu vozu.
Ovšem vraťme se k problému,který zde popsal kolega.Tady nejde o nic menšího,než odfláknutou práci,za kterou má zaplatit zákazník :!:
Takhle se prostě servis na autě nedělá,ale jestli se kolega spokojí s tím,že původní odhad opravy byl v řádech desítek tisíc a on zaplatil "jen" 11.500,-Kč,tak k tomu nelze nic dodat.Já chápu,že to pro mnohé není nic příjemného se někde takto dohadovat,ale bez toho,aniž bychom se důrazně dožadovali svého se zkrátka nikam nedostaneme.
P.S. Jinak v tom článku je spousta nepřesností,docela by mě zajímalo,odkud pán zjistil,kdy bylo auto vyrobeno,když tenhle údaj a někdy od roku 2008 nikde neuvádí a hlavně.....za rok výroby se při dalším zobchodování vozu bere datum uvedení do provozu.A jak kupuje například TV,tam mu nevadí,že se válí třeba 2 roky ve skladě.

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 15:32:58 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
No pockej, kde jsi cetl to o tech tlumicich a 150.000km? Co jsem tam videl ja, tak tak psal, ze mu to delalo od zacatku a dojel jen po 80.000km.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 16:55:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Sorry,smíchal jsem hrušky s jabkama,jak jsem ten elaborát pročítal. :oops: Unikla mi tahle část věty: které nebude mít poruch jako ojetina po pěti letech používání a najetí 150 nebo 200 tis km
Nicméně,protože jsem v oboru dělal,tak musím říct,že tak trošku tomu servisu rozumím a je to patrné i z toho článku,třeba zde:
Na tomto jednání jsem se dověděl, že opravy provedené na přední nápravě v minulosti u autorizovaného servisu značky Citroen v místě mého bydliště považuje importér za zbytečné a že nemá možnost si ověřit na vyměněných dílech zda byly vadné.
Tam je zase nutno říci,že importér dostává sodu zase od výrobce auta,protože ten nechce mít žádné vícenáklady,když auto prodá.Samozřejmě,pokud by tam dal rovnou tlumiče odpovídající kvality,tak by následně nemusel tyhle problémy řešit.Jenže je otázka,zda výrobce počítá s použitím auta na takových komunikacích,jako jsou ty naše. :( Hele, já jsem svého času,kdy mi při jízdě po D1 odskakovaly stěrače na XP 2-3 cm od skla a myslel jsem,že mi vypadne motor i s převodovkou,vyvěsil na FB výzvu k hromadné žalobě na stát,protože nám neodpovídající údržbou komunikací poškozuje naše auta. :twisted: Hádej,kolik lidí se k té výzvě přidalo? :cry:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 18:01:33 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
No podivej. Ja jsem celkove se servisni site Citroen znechucen. Duvod, proc jsem je dale neuhanel a radeji zbytek opravil sam je ten, ze oni pokazde co na to macnou neco jineho znici. A fakt si muzes stezovat, Citroen CR na to prdi. Na tohle nemam nervy, jezdit 30km do servisu, abych tam auto 2 dny nechal a pak po prevzeti zjistil, ze je tam napytel neco jineho. Nechce se mi to rozepisovat, byl by to fakt roman. Jen hele koukej, hrabali se v EGR a jak pak 2x reklamoval, ze pri steni na krizovatce je v aute desny smrad. Podle nich tam nic nesmrdelo, a ja tam s tim uz potreti nesel, jak jsem psal 30km je moc, a kdyz vezmu riziko, ze je to vsechno vzadu za motorem a co jeste by mi tam mohli pos*at, tak jsem to pri pravidelne udrzbe udelal sam. Byl spatne nasazen EGR na chladic spalin a byla to jejich prace v Srpnu 2014. Koukej na fotku - mam jich vice, ale nechce se mi to vsechno zmensovat za ucelem uploadu. Ale na tom EGR je primo videt, jak to ficelo bokem. Samozrejme auto i skubalo a pod egrem je to vsude plne sazi. A podle nich se 2x NIC NEPROJEVILO A CITROEN centrala, te je to jedno. Podle nich si nedelam iluze, i kdyby se prijel podivat pan z centraly, tak podle nej by se zavada take neprojevila.

Tohle je jedna ze trech veci, ktere tenkrat udelali spatne. Tlumice jsem spravil hned (musel jsem je sundat a nasadit znovu, protoze byly nasponovane. Nejaky blb je nahore utahl k trojuhelnikove podpere co je na zadni naprave mimo auto -ono to jinak nejde, ale on se vubec neobtezoval ani zjistit, v jake "jizdni poloze ten tlumic asi bude". Navic mi na tlumich prekroutili prachovky), nadrz spravili na potreti - aby netekla, a ten EGR jsem po nich spravil sam ted mesic nazpatek. Ted nic nikde nesmrdi, auto tahne mnohem lepe a neskube. PRavda, jel jsem tam se zavadou, ze mi aute zdecha, to spravili a jelikoz jsem mel koupene tlumice a nemel jsem zrvoan cas t o menit a zaroven s odstranenim zavady se zdechanim jsem nechal vyplachnout nadrz. A odjel jsem se 3 zavadama.

Příloha:
DSC_0087-2.JPG
DSC_0087-2.JPG [ 243.74 KiB | Zobrazeno 17982 krát ]


Znechcen jsem proto, ze toto neni poprve. Oni tam neco podelaji pokazde. S nasim druhym Pikassem to je obdobne. Proste moje predstava je, kdyz prijedu na servis do autorizaku, tak maji odvest praci na urovni. Ne ze odjedu zase s necim novym.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 19:12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Tak to s tebou jistě souhlasím,ale ujišťuji tě,že kdyby mně něco takového provedli,tak by lezli po zdech a skákali okny na plac. :twisted:
Já jsem fakt asi svině,ale šlendrián mě prostě dokáže vytočit do červenýho a pak následuje neskutečný řev. :D Moje paní se mnou odmítá nakupovat v českých obchodech,protože jednou zažila,když mi u pokladny naúčtovali jinou sumu než měli na ceduli v regálu. :lol:
Naštěstí už u nás cca 5 let nenakupujeme,takže mě bez obav do obchodu doprovodí.Ovšem minulý víkend jsme po dlouhé době navštívili restauraci a mám ten dojem,že zase dlouho nikam nepůjdeme. :? Já chtěl být hodný,ale když on se mě ten pingl prostě musel zeptat, jestli bylo vše v pořádku a zda jsme byli spokojeni. :mrgreen:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 20:59:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Když tě někdo takhle vytočí, tak počítej nahlas do desíti.
Až budeš u osmičky, tak mu jednu flákni. Nebude to čekat. :lol:

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 21:13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. říj 2013 2:00:09
Příspěvky: 2663
Bydliště: Ústí nad Labem
Já se neperu,nemíním k vůli nějakému paku skončit v klepetech. :idea:

_________________
C4 Cactus Rip Curl 1.2 e-THP 2016..už je minulostí
C4 Picasso 1.6 VTI 2010 ....bylo
Xsara Picasso 1.6.16 V 2006
Xsara Picasso 1.6 i 2002


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub 2015 21:16:58 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Mikra píše:
Když tě někdo takhle vytočí, tak počítej nahlas do desíti.
Až budeš u osmičky, tak mu jednu flákni. Nebude to čekat. :lol:


:D :D :D

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2015 9:55:43 
Offline

Registrován: pon 13. dub 2015 8:23:54
Příspěvky: 13
Ahoj, já jsem tu chvilku nebyl, koukám že pribyli.další reakce, hned jak bude chvilka, odpovim.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20. dub 2015 11:00:58 
Offline

Registrován: pon 13. dub 2015 8:23:54
Příspěvky: 13
Skoro bych zapomněl, jak je ba kapotě ten plastovej úchyt co drží tu opěrnou tyčku, tak ten byl vyměněny za druhej,novej, nevim proč, nic s nim nebylo, a teď tam nedrží, ale kdybyste viděli jak ho někdo z tama odjebaval... doslova... nepochopite... nějaký prase... foto dodám jen jak ho na pc upravim, bol mi nejde vložit... a dokonce mam pocit že mi ho aj zauctovali do faktury...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz