Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Odhlášení vozidla po autonehodě
Právě je čtv 28. bře 2024 12:45:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odhlášení vozidla po autonehodě
PříspěvekNapsal: ned 05. led 2014 17:33:05 
Offline

Registrován: čtv 10. úno 2011 16:19:18
Příspěvky: 33
Dobrý den,
rád bych vás požádal o pomoc. Včera se mi stala taková nepříjemná věc a svojí chybou jsem způsobil dopravní nehodu. Chtěl jsem se zeptat jak mám nyní odhlásit svůj vůz a popřípadě si jej rozprodat na díly. Usoudil jsem totiž že opravovat jej již nemá cenu. A ještě by mě zajímalo jak je to s pojištěním. Vše jsem měl v pořádku jak papírově tak i vozidlo bylo v pořádku. Zájímalo by mě zda-li veškerou škodu uhradí pojištovna?

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odhlášení vozidla po autonehodě
PříspěvekNapsal: stř 08. led 2014 13:30:14 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Popořadě pojištovna z titulu povinného ručení samozřejmě poškozenému/ním škodu uhradí pokud jsi měl povinné ručení v pořádku a to jsi měl jak tvrdíš. Problém by mohl nastat pokud by poškozený nebyl spokojen s výší plnění pojištovny protože ta mu odpočítá amortizaci apod. pak by po tobě mohl chtít doplatit ten rozdíl.

Auto pokud nebudeš opravovat a chceš ho odhlásit tak potřebuješ doklad o Ekologické likvidaci. Tzn. že auto dáš k dispozici nějakému vrakovišti které ho rozkuchá a rozprodá na ND. Pokud ho chceš rozprodat sám tak stejně potřebuješ ten doklad nebo na některé evidenci stačí čestné prohlášení že auto je odstaveno na pozemku v obci a již neslouží k provozu ale jako např. sklad dřeva nebo zahradního nářadí. Ale úplně nejlepší je si zavolat na místně příslušnou evidenci a poptat se osobně protože to úřad od úřadu může chtít dokladovat jinak nebo na to můžou mít nějaký formulář. K odhlášení musíš dodat doklad o eko likvidaci, obě RZ, malý + velký techničák, a stále platnou zelenou kartu. Teprve po odhlášení (vyřazení) z provozu půjdeš do svojí pojištovny zrušit povinné ručení.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz