Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Citroën C5 3.0i V6 Exclusive LPG - prosím o radu
Právě je čtv 28. bře 2024 21:28:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 21. kvě 2013 22:19:55 
Offline

Registrován: úte 21. kvě 2013 22:19:03
Příspěvky: 1
Ahoj,

aktuálně mám Honda Prelude, benzín, 2.0 a chtěl bych něco, co splňuje následující požadavky:

- 4-5 dveřák
- větší prostor (kombi nechci, nelíbí se mi)
- rozumná spotřeba
- automatická převodovka
- základní výbava (klimatizace, abs, tempomat, posilovač řízení, atd...)
- do 100 000 Kč

Asi půl roku se dívám a pořád mám v hledáčku pouze jeden automobil, a to tento:
.link.

Mohli by jste mi ho zkritizovat? Ano, či ne?

Můj kamarád (automechanik) mě od toho odrazuje všemi prostředky.
Jako negativa zmiňuje zejména:
- komplikovaná revize plynu každé 2 roky
- v roce 2020 výměna bomby za cca 25 000 Kč
- tlumiče u kufru
- časté problémy s autem obecně (motor, apod)

A co Váš názor na tento citroen? Byli jsme se na něm již s automechanikem podívat, žádné viditelné závady apod., ale dle něj jsou tyto C5 velmi poruchové a mohla by se mi ta koupě prodražit.

Děkuji za rady a reálné zhodnocení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24. kvě 2013 20:22:17 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:42:20
Příspěvky: 59
Bydliště: Valmez
Nevidím nějak ten tvůj link na auto,ale co to máš za mechanika??? :shock: Ty jeho rady nooo-nebudu více komentovat,ale nedal bych si od něj natankovat auto-nepřeháním-i pistol se dá splést :) Anebo prostě neví nic o plynu,dobrá teda.
Nebudu hodnotit C5,nevlastnímji,od toho jsou tu jiní.Jen k tomu plynu-jaké komplikované revize a jaké co dva roky?Revize musí být každý rok nebo po ujetí 10000 km,samozřejmě nikdo to dle km nedělá a lidi dělají revizi až před stk,čili co druhý rok.Ne však všichni,hodně lidí raději dodržuje revizi každoročně-já +- taky.
Cituji:
V příslušné Metodice a ve všech schváleních MD je stanovena povinná revize plynového zařízení po dobu jednoho údržbového cyklu (většinou 10 000 km) nejméně však po uplynutí 1 roku. Bez platných a zapsaných revizí v přiloze TP by vám neměli udělat TK s vyhovujicím výsledkem.
Mě ted km nepíšou na revizi,nevím jak to s těmi km přesně je,každopádně je to dobrá hovadina...jejich věc,štempl mám,oni mají zase oprávnění...čili max jednou za rok stačí bohatě.
Tedˇ k té složitosti jak ti radil tvůj "mechanik"-procedura je za pár minut hotová,nikdo nic nerozebírá,hlavně jde o zkoušku těsnosti systému,zevnější obhlídku.Nevím jaké jsou správné postupy revize,ale nikdo nebude nic nikde demontovat a čistit apod :) ať je to jak je to..
A cena revize?Jak kde průměr cirka 250 kč-vím je to strašná darda ;) Někdo udělá revizi i za 400,já ji třeba mívám grátis v rámci dlouholetého tankování plynu a nějaké té koupě plyn. filtru apod.Jinak se tu platí 200-250 kč.
Výměna nádrže 25000 kč-hmmm tak tj rachot :lol: Za to by jsi vyměnil komplet plyn i s papíry i s přistavením auta.Normálně nádrž buď nová ceny se zas různí-tu se dává nádrž místo rezervy za 8000 -10000.Pozor jedná se o venkovní nádrž,ne vnitřní v kufru,ta je myslím levnější.Taky to jde jinak-koupíš novou,namontuješ,ušetříš,ale bacha musí to být dle předpisů-třebuješ od někoho potom razítko,takže spíš ochotného plynaře,který nebude nasraný,že jsi si to udělal sám.
Nebo sehnat mírně jetou nádrž-sehnal jsem 3 roky starou za 1500 kč,stav absolutně nové nádrže bez koroze.Plus montáž nádrže,vyjde tě to max na polovinu.Platnost nádrže dalších 7 let,co bude pak mě fakt vůbec nezajímá.
Divím se vůbec,že řešíš co bude za 7 let,ale když tě tak vystrašil,vlastně se ani nedivím :) .
Jinak s plynem tě čeká krom levného tankování i zákaz parkování v podzemních garážích-zatím to u nás platí i ve světě-ne však všude.
Ono spíš jde o to,kolik má auto nalítáno a jak to ověříš,nikdy to nejde 100%,ale to už je na tobě.
Čili volba plyn ne plyn je na každém,musíš sám počítat a poznat co nejlépe stav auta.
Jinak motor V6 je držák,co se týče ostatního pročti si forum je tam o tomto motoru i o C5 napsáno docela dost,já mám jen načteno a vyslechnuto od majitelů-opět musíš zvážit sám + a -.
Píšeš ještě tlumiče u kufru,to myslíš vzpěry kufru?Takovou prkotinu?No i když už teda jo,je tu někde odkaz na návod opravy,ale dle tohohle se auto nevybírá-každé auto má své mouchy.
Omluva za obsáhlost odpovědi,ale ty "rady"tvého mechanika mě fakt pobavili,bez pardonu.
Poslední můj názor:ještě lepší je koupit benzin v dobrém stavu,pojezdit a pak spekulovat o plynu.Logicky je to prostě lepší,tak mě i přitakal můj "plynař".

_________________
X2 Berline 98,1.8 16V,LPG-AG-DGI-komforty I.F.H.S.-je to peřina
Saxo Twist 2000,po faceliftu 1.1 44Kw,ideál city women auto
AX-věrně sloužilo bez reptání až do penze.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě 2013 18:55:18 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Nemůžu než souhlasit se "sima" . Jako proč řešit výměnu bandasky která má ještě 7 roků životnost,pokud máš větší nájezd km tak za 7 roků na novou bandasku ušetříš X krát. Blbost jako tlumiče u kufru je max tisícikorunová záležitost. Akutně se dá pořešit násadou od koštětě :) . Za mě teda by byl lepší Break než sedan je praktičtější. A pokud si dáš opravdu práci s tím aby jsi pročet zdejší informace o C5 nebo na www.C5club.cz tak uvidíš že není až tak se moc čeho bát. A ke Tvému mechanikovy asi bych přemýšlel proč Tě tak vehementně zrazuje od tohodle auta. Jestli to není tím že se bojí plynu nebo toho že je to auto na něj už moc složité a bojí se ho jako takového.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě 2013 19:04:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
nebo jeho mechanik je srdcem VWista a pomalinku se mu snazi vnutit Prasata v TDi na hlinach v metle :lol:

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 31. kvě 2013 8:33:27 
Offline

Registrován: sob 17. říj 2009 19:42:20
Příspěvky: 59
Bydliště: Valmez
No ono to tak nějak bude-znám dobře ze dva mechaniky co i jinak auta umí,co z nějakého záhadného důvodu dávají ruce pryč od C5.A když je to hydra a plyn navrch,nejen,že tě ženou pomalu svinským krokem,ale navrch se škodolibě posmívají... :roll: -no počkej až budeš mít zelenou louži pod autem a podobné dnes už opravdu infantilní kecy-můžem si o tom myslet své a usmívat se při pohupování o to víc,neví o co přichází:-)
Přitom C5 jsou opravdu ještě vydařené,materiálově nešizená auta,když to srovnám s dnešními odlehčenými hrůzami(nebudem konkrétní:-) ) co vyjedou z linek,je to vlastně ještě opravdu hodně poctivé auto,které má své jedinečné vlastnosti,nesrovnatelné s žádným jiným autem.Kdo ví co bude citroen dělat časem,docela mám z toho obavy...doba je nakloněna čím dál víc "ojebávkám" zákazníků.
Tak asi proto se jich tolik lidí pořád ještě tak bojí,na druhou stranu dobře pro nás-fandy a kupce.
Takže ano,možná mu nutí "osvědčený"W-vagen...no rozhodně ty jejich novější například s motory 2.0TD tj opravdu výhra,totální propadák a to říkají i letití zastánci sasína.Takže nenechat se zblbnout a číst,hledat ptát se majitelů a mít hlavně svůj rozum.

_________________
X2 Berline 98,1.8 16V,LPG-AG-DGI-komforty I.F.H.S.-je to peřina
Saxo Twist 2000,po faceliftu 1.1 44Kw,ideál city women auto
AX-věrně sloužilo bez reptání až do penze.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz