Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - zápis do TP
Právě je pát 19. dub 2024 18:26:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zápis do TP
PříspěvekNapsal: čtv 06. pro 2012 17:03:07 
Offline

Registrován: čtv 06. pro 2012 16:03:47
Příspěvky: 2
Dobrý den,
rád bych se optal jak postupovat pro úspěšné zapsání náhradních rozměrů pneumatik na vůz C.Evasion. V OTP mám zapsány 205\65\15 a stejné jsou i na vozidle. Zároveň mám v garáži dvě celé sady (8 ks nových) zimních pneumatik o rozměru 195\70\15 i s disky na pěti šroub. Proto bych je rád využil. Patrně by to nikdo neřešil, ale pouze do případné nehody. Již dříve jsem byl svědkem jako spolujezdec, kdy policista po nehodě (kterou strýc nezavinil) zapsal rozměr pneu na obou vozech a později likvidátor škody strýci odečetl 70% od celkové náhrady za škodu. Jako důvod byl uveden použití neoprávněného rozměru pneumatik. Proto bych to raději volil cestou zapsání do OTP. Pokoušel jsem se to vyřešit potvrzením od aut.prodejce a dovozce Citroënu a po tomto obdržení nechat provést zápis na DI. Na to ale prý nemají právo. Jak tedy pokračovat? Požádat výrobce ve Francii?
Děkuji za každou radu.
Ronny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápis do TP
PříspěvekNapsal: čtv 06. pro 2012 18:06:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 21:14:08
Příspěvky: 417
Bydliště: střední Čechy
V prve řadě by Ti oficiální zastoupení Citroenu v ČR (ne autorizovaný servis) mělo za nějaký poplatek vydat typový list, jestli tento rozměr na auto můžeš dát a pak s tím typákem zajít na evidenční kontrolu a pak to nechat zapsat.

A pojišťovna nemůže snížit plnění jen tak, musí tam být příčinná souvislost. Ale je to už hádání a starosti navíc, pokud tam ten rozměr nemáš napsaný.

_________________
XeMo Berline SX “exclusive“ 2,1TD rv. 99 “Silver Shadow“ :-P
XeMo Berline Exclusive 3.0 V6 12V r.v. 95 "Deep Blue"
GS Confort Berline 1015 ccm rv.72 “Pekáč“ (probíhá renovace) :-P
Kdo se moc ptá, málo googlí. :-P


Naposledy upravil michal88 dne pát 07. pro 2012 10:14:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápis do TP
PříspěvekNapsal: pát 07. pro 2012 0:08:08 
Offline

Registrován: čtv 06. pro 2012 16:03:47
Příspěvky: 2
Díky moc za vyčerpávající informace. Hned zítra to začnu řešit.
Ronny


Naposledy upravil Havlicek.Lukas dne pát 07. pro 2012 1:57:02, celkově upraveno 1
posledni prispevek se necituje !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zápis do TP
PříspěvekNapsal: pát 07. pro 2012 10:24:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 21:14:08
Příspěvky: 417
Bydliště: střední Čechy
Co jsem se zajímal o originální ráfky Citroën jiného rozměru, než co se dával originálně Xantii (chtěl jsem kombíkovou Xa, nakonec pořídil XM. :-) ),tak jsem psal právě na oficiální zastoupení Citroenu ČR na oddělené homolgací. Budou chtít poslat VINko, na které ráfky to chceš dát (předpokládám originál plecháče) a rozměr pneu, který na auto chceš dát a oni Ti napíšou, jestli Ti ten typový list vůbec vydají (jestli je to auto s daným rozměrem vůbec homologované - ale pokud nevydají, nic bys platit neměl).

Pokud vozidlo homologované s daným rozměrem nebude, tak bys musel jít na atestaci na dekru do Prahy, ovšem ten atest stojí, tuším, 5000 Kč a zaplatíš to, ať Ti ten atest dají nebo zamítnou.

Už je to asi dva roky, co jsem kvůli tomu do Citroenu psal a tohle všechno zjišťoval, v Citroenu cenu za typák na ráfky mi napsali 1300 Kč, ale mám pocit, že se to pak zvedlo na 1500 Kč. Chce to jim napsat a domluvit se. Já si tenkrát našem na starých stránkách Citroenu přímo e-mail, teď už mají jen kontaktní formuláře.
Kód:
http://www.citroen.cz/kontakty/kontaktovat-znacku/Jiny-dotaz/

_________________
XeMo Berline SX “exclusive“ 2,1TD rv. 99 “Silver Shadow“ :-P
XeMo Berline Exclusive 3.0 V6 12V r.v. 95 "Deep Blue"
GS Confort Berline 1015 ccm rv.72 “Pekáč“ (probíhá renovace) :-P
Kdo se moc ptá, málo googlí. :-P


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz