Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Citroen C4> přestavba na E85
Právě je čtv 18. dub 2024 7:42:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Citroen C4> přestavba na E85
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě 2012 21:01:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
Článků o používání E85 je tady již celkem dost, takže nebudu vysvětlovat co to je a jak to funguje.

V tomhle článku představím montáž jednotky na prodloužení vstřiku díky které by auto nemělo vykazovat chudou směs a dokázat startovat na čisté palivo i v teplotách pod 10°C

Jedná se o vůz Citroen C4 1,6i 16V jednoho zdejšího uživatele :lol:

celková doba cca 90 minut, žáleží od šikovnosti a znalosti

Jedná se o jednotku od firmy http://www.e85ka.cz tento typ montované jednotky je systém Plug&Play to znamená že kabely nastrkáte do konektorů a ty pak pospojujete do sebe.
Jako první co musíte před přestavbou udělat je skontrolovat typ konektoru na vstřikách, podle toho objednáváte jednotku.

Po doručení balíčku na Vás vykoukne pečlivě propracována krabička s kabely, konektory a návodem

Obrázek Obrázek

Podle zručnosti popřípadě atestaci na gynekologa nemusíte sundávat plastový kryt pod oknem, přesto i bez krytu tam je málo místa, navic za léta provozu jsou ty konektory tak zatuhlé že Vám to jen tak lehce nepůjde

Obrázek Obrázek

Pokud si nejste 100% jisti ze zde uvedené zapojení kabelů sedí i na Vašem motoru je vhodné to doměřit pomocí multimetru nebo bzučáku, ja si podle databáze elektrických schémat našel kabely kam vedou a jednoduše "prozvonil" jen je dobre mit ty konektory uz všechny vyndané aby to netahalo přes cívku vstřikovače > tim padem by to zvonilo všude
Obrázek Obrázek

Přistupujem pomalu k finální montáži, zbývá jen zastrkat kabely do správných pozic v dodaných konektorech
Důležité > pečlivě kontrolujte kam co zapojujete piny se z konektoru dost špatně vyndávají
pořadí kabelů z jednotky je jedno jen je důležité aby konektory na jednom kabelyu byly zapojené jen na jeden válec :lol:
osobně sem umístění kabeláže navrhnul aby vedli co nejblíže původní i z důvodu poškození sálavým teplem od motoru nebo prodřením izolace o ostré hrany nakonec to dosahlo k baterii kde se přisšroubuje na kryt
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zbývá už jenom zapojit černý kabel zakončený očkem, jedná se o mínus, zbytek si to tahá přes kabely na vstřikách, červený kabel omotaný zelenou izolačkou se zapojovat nemusí slouží pouze při diagnostice jednotky přes USB bez nastartovaného motoru, posledním kabelem je teplotní čidlo které se má podle návodu přidělat na spodní hadici k chladiči, sice se mi to nezdá ale zatím je hozená na první hadici topení která byla po ruce

ještě před samotnou montáží a natankování toho správného paliva :twisted: je vhodné vyměnit nebo doplnit palivový filt protože zatím sem u žádné C4 filtr neviděl

v návodu je popsáno že správná funkce jednotky je při nastartovaném motoru signalizována LED diodama uvnitř jednotky > takovou strobo show sem jeste nevidel a to bylo jen na volnobeh 8-)



skušební jízda proběhla následovně > zezačáku se to projevovalo dobře ale pri skušební jizde vyskočila hláška "závada FAP" což mě celkem překvapila i pobavila ale nakonec to byla chyba emisního systému a začalo to házet do nouzáku

pořád tvrdím ze jezdit bez jednotky je nejlepší řešení :D

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citroen C4> přestavba na E85
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc 2012 11:01:49 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 20:24:37
Příspěvky: 172
Bydliště: Praha
Hmm,tak to je zajímavý a jak to nakonec dopadlo? Srovnalo se to,nebo ta jednotka způsobuje chybu pořád? A při provozu na E85 to hlásilo chybu i předtím než jste tam dali tu jednotku :?:

_________________
Bývalý BXmen a Xantiák

Nyní Transit 2,0TDDi 63kw 04"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citroen C4> přestavba na E85
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc 2012 17:44:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7353
Bydliště: Kolín
jednotka tam vydrzela asi 3 dny, kdyz nemohl v praci nastartovat nasranej ji vyskubal ven, nakonec zjistil ze to delal palivovy filtr, se uvnitr rozpadl a zablokoval vyvod

je mozne ze to spusobovalo i ty predchozi problemy
pred montazi jednotky to zadnou chybu nehlasilo jen se to pri studenem startu chvili dusilo

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citroen C4> přestavba na E85
PříspěvekNapsal: čtv 11. říj 2012 21:13:12 
Offline

Registrován: pát 05. říj 2012 16:15:29
Příspěvky: 1
Bydliště: Bruntál
Zdravím všechny Citroeňáky. Jsem čerstvý majitel C3 Picassa 1,6 VTi a rád bych se zde zeptal na zdánlivou prkotinu.Nechci zakládat nové téma tak to píšu zde, taky proto, že mám v plánu přestavbu na E85. A to je kámen úrazu, protože nevím jestli má tenhle motor přímé vstřikování nebo ne. Přímé zatím předělat nejde a já se neustále setkávám s rozporuplnými názory a nikdo mi není schopný říct jak to je. Myslím si že má nepřímé a i z různých článků to vyplívá, ale chlápek v Citroenu mi tvrdil že má přímé, takže jsem nahlodanej a rád bych, aby mi někdo odpověděl jak to je. Díky pokud mi někdo odpoví

_________________
C3 Picasso 1,6 VTI, r.v.2010


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz