Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Benzina Horní Počernice - Nafta
Právě je čtv 28. bře 2024 12:39:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Benzina Horní Počernice - Nafta
PříspěvekNapsal: pát 17. úno 2012 15:48:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10. čer 2010 9:42:24
Příspěvky: 86
Hledám lidi, kteří natankovali v posledních dnech naftu (Verva, nebo TOP Q) u Benziny v Horních Počernicích a měli problém v těch mrazech nastartovat bud z duvodu uplného zamrznutí nafty, nebo ucpaní palivového filtru.

Piste sem, nebo xruzicka@seznam.cz, 608928492.

_________________
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Obrázek Smart 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ČSPHM Benzina Horní počernice
PříspěvekNapsal: sob 18. úno 2012 19:21:57 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Pánové kdo jste zde tankovali začátkem února naftu a měli jste problém že jste se zastavily můžete se podělit o to jak jste situaci řešily.

Já jsem zde tankoval od začátku roku protože vím že zde tankují i autobusy a náklaďáky takže mají celkem velkou výtoč tudíž se jim nafta v nádržích nekazí a v mrazech by mělo být menší riziko že tam bude nějaká míchanina která má nejistou teplotu filtrovatelnosti. Těma největšíma mrazama jsem projel v pohodě a když mrazy povolili přesně 7.2 jsem se dopoledne v -8°C zastavil. Nejprve sem si říkal že to byla moje chyba že jsem před sezonou špatně odkalil filtr a že tam zustala nějaká vodní kapka ale pak jsem si uvědomil že mrazy to projelo takže chyba u mě být může jen velmi těžko. Jel jsem ten den k doktorce tudíž jsem byl donucen situací pujčit si auto od rodičů svoje auto jsem přitáhnul domu a musel jsem ho nechat týden stát na ulici neboť mám vjezd na dvůr do kopce a auto bez motoru je nemožné na dvůr dostat. Druhý den jsem jel opět pujčeným autem do práce odvézt neschopenku atd. cestou domů jsem se zastavil na pumpě co s tím budou dělat obsluhující člověk se na mě díval jak na debila co po něm jako chci ale nakonec teda vedoucího zavolal. Ten se mi snažil vysmát s tím že jsem měl někde v systému vodu že se normálně na stěnách jímky filtru vysráží a že když takhle mrzne tak se filtr musí odkalovat každý den. Tak mu říkám jestli se slyší co blekotá za nesmysle a on že to je normální a já na to že tohle mohlo bejt normální tak za 2 sv.války ale ne dnes v 21 st. a on že oni jako pumpa za nic nemůžou a i benzina jakozto dodavatel PHM za nic nemůže. Byl jsem připravenej že když mi nabídne nějakou kompenzaci za vzniklé problémy tak že nebudu na reklamaci trvat ale tímhle tvrzením a svím celkovím postojem mě utvrdil v tom že reklamace je nezbytná. Tudíž jsem mu řekl že už nehodlám diskutovat o tom kdo a kde udělal chybu a že trvám na reklamaci předložil jsem mu 4 účtenky z jejich pumpy a on že s toho stejně není jisté že jsem tankoval jen u nich,on se začal zamotávat v tom jak se reklamace řeší atd. nakonec musel zavolat nějakého managera od benziny aten mu říkal jak má postupovat mezi tím přišlel ještě jeden pokus jak mě odradit od reklamace tím že se vezme vzorek ze stojanu a z mojeho auta a pokud se přijde na to že ta nafta není jejich tak že zaplatím 4500kč za zmařený vzorek. Trošinku sem se zarazil ale mám čistý svědomý v tom že opravdu jsem tankoval jen u nich.Takže jsem na svém trval dál vzorek chtěl odebrat ze stojanu č.4 a já mu říkám tak to ne tankuju na 3 takže tam odtud to se mu nelíbilo ale nakonec to natočil tam nafta nechtěla ani téct z pistole flašku se vzorkem odložil na pumpě a jeli jsme ke mě domů tam jsem mu nalil vzorek z nádrže a on odjel s tím že se ozvou a do dneška se nikdo z nich neozval. V pondělí tam budu muset zavolat nebo se tam zastavit

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Naposledy upravil Havlicek.Lukas dne sob 18. úno 2012 19:34:51, celkově upraveno 1
veno > Pajas uz to sem napsal tak sem to sloucil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Benzina Horní Počernice - Nafta
PříspěvekNapsal: ned 19. úno 2012 16:53:49 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
dlouho jsem hledal až jsem našel :

Výňatek z ČSN EN 590 což je norma upravující jakostní parametry motorové nafty a dle zákona o pohonných hmotách a prováděcí vyhlášce je tato norma závazná. Norma pod jinýmy názvy platí skoro v celé Evropě. S ohledem ke klimatickým podmínkám se v ČR a v dalších zemích distribuujmotorová nafta s rozdílnými nízkoteplotními vlastnostmi pro ČR platí:
-letní motorová nafta,tj. motorová nafta pro mírné klima třídy B, v období od 15.4 do 30.9. s filtrovatelností nižší než 0°C
-přechodová motorová nafta ,tj. motorová nafta pro mírné klima třídy D, v období od 1.3 do 14.4 a od 1.10 do 15.11 s filtrovatelností nižší než -10°C
-zimní motorová nafta,tj.motorová nafta pro mírné klima třídy F,v období od 16.11 do 28.2 s filtrovatelností nižší než -20°C pokud dojde k většímu poklesu teplot,není prodejce povinene zajištovat jinou naftu. O to se musí starat provozovatel vozidla.
TZV. arktická nafta má filtrovatelnost nižší než -32°C je nabízena jen na některých čerpacích stanicích a je zvlášt označena výdejní pistlole

Zdroj: www.petrol.cz

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Benzina Horní Počernice - Nafta
PříspěvekNapsal: úte 21. úno 2012 18:48:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10. čer 2010 9:42:24
Příspěvky: 86
Tak zatim jsme teda jen dva o kterym vim, ze meli neobvykle problemy. Ja jsem nakonec do reklamace nesel, protoze to podle me nema cenu. Jsou vyskoleny na olizovani ritnich otvoru nespokojenym zakaznikum (takze se vetsina uklidni) a kdyz by slo do tuhyho, tak si nenechaj nic dokazat. A ja si auta servisuju sam, nebo u kamarada. Takze nebudu nikdy schopen dokazat, jak dlouho kterej filtr v aute mam.

Situace se vyvinula tak, ze jsem musel proplachnout obe auta VIFem v trojnasobnem mnozstvi a uz se to vyplachlo a startovani se vraci k normalu. Ale je jasny, ze jsem behem dvou dni natankoval zcista-jasna do obou aut na stejny pumpe na konci te mrazive serie hromadu sracek pod honosnym oznacenim Verva Diesel.

Ze Smartu jsem vzorek neodebiral, protoze jakmile jsem ho rozdejchal, tak sel do nej VIF. Z Berlou jsem se trapil asi 3 dny, nez jsem mel cas cucnout do strikacky vzorek nafty a pak hned tam sel VIF (+10 litru RobinOilu). Pak jsem to musel poradne projet po dalnici, aby se to promichalo. Vzorek nafty snad zitra uz konecne strcim do klimaticky komory, co mam v praci. Ocekavam 50/50 ze mi to pri -25C zmrzne. Pokud ano, je to jasny podvod. Pokud ne, muzu zkusit jeste po par stupnu nize s tim, ze komora ma toleranci +/- jeden stupen. Spis ale problem nastal z vejškrabu nějaky cisterny, kdy bud tam byly vylouceny parafiny, nebo kundí šlem biosložky.

Takze tak ci tak tam pojedu zatim znovu natankovat s tim, ze si budu (jak to budu stihat) ty vzorky porovnavat na bod filtrovatelnosti v komore se svodkou zavozu cisteren, co tam maj. A budu je s tim prudit. A vyhledove si obstaram barel a budu tankovat nekde vetsi mnozstvi, doma filtrovat, aditivovat a na čupr premium značky kašlat. Protoze to nema za ty prachy smysl, sracky vsude.

A filtry budu muset vymenit a jeste kouknout do nadrze na to podavaci cerpadlo se sejtkem. Pokusim se poridit obrazovy matros.

Zaver: koupim naftu pratele. Zn: Abych nemusel k pumpe, protoze me to stoji penize a nervy.

_________________
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Obrázek Smart 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Benzina Horní Počernice - Nafta
PříspěvekNapsal: pát 13. dub 2012 9:24:54 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Došlo k rozřešení mého sporu s benzinou. 3.4 jsem dostal doporučený dopis od BENZINY a v něj spoustu lejster týkajících se mojí únorové reklamace nafty kterou prodávaly. Jen nevím jestli mě to tak dokonale potěšilo nebo nas...... .Tak popořadě reklamaci považují za neoprávněnou k tomuto tvrzení se ohánějí protokolem z SGS (akreditovaná laboratoř na paliva a maziva) kde se píše že vzorek ze stojanu na ČS je v normě a bod filtrovatelnosti je prý dokonce -28°C když norma žádá -20°C vzorek odebraný z mojeho berlinga je také v normě jen bod filtrovatelnosti je - 23°C ale pořád je to lepší než ukládá norma. Dále se ohání třemi protokoli z laborky České rafinérské které ukazují paramtry nafty dodávané na tu ČS v průběhu ledna. Pak mi poslaly ještě asi šest stránek psaní o tom jak se o naftu dokážou dobře starat atd. Na druhé straně dopisu je cituji: " Samozřejmě,že si vážíme našich zákazníků a jako projev úcty uznání náročnosti zimního provozu Vám na vaši doručovací adresu zašleme serii poukázek od společnosti BENZINA." A v poslední příloze jsem se mezi řádky v podstatě dočetl že jsem debil kterej používá zbytečně kvalitní filtr paliva který může působyt problémy i s tak kvalitní naftou jako prodává BENZINA. Takže podle nich je nejlepší místo filtru nacpat kus hadry. Aby člověk neměl problém s tak kvalitní naftou.
Poukázky mě potěšily: 2x myčka 1x 70Kč na občerstvení a 500 Kč na PHM . Ve svý podstatě mě zavřeli ústa poukázkama na věci který maj větší hodnotu než bylo to poslední tankování který jsem reklamoval.
Už na začátku mě bylo jasný, že na sobě nenechaj to že by mohly prodávat špatnou naftu. Byl to pokus jak se k reklamaci benzina postaví a výsledek je řekl bych kulantní řešení my jsem nic nepokazily ale ty máš trochu jinej názor tak tady máš " držhubný" a víc do toho neštourej.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz