Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Citroen C3 Kolik najedete na pneumatikách ?
Právě je pát 19. dub 2024 13:17:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 8:41:32 
Offline

Registrován: ned 09. led 2011 0:22:24
Příspěvky: 12
Zdravím.
Mám C3 a na jaře jsem dával nové pneumatiky.
Na předek Michelin Energy a na zadek Matador Stela 2.
Teď jsem přezouval kola na zimní a zjistil jsem že po ujetí 5.000 km mají micheliny 6.mm (nevím kolik měly nové ale předpokládejme že 7.mm). Matadorky 7.mm (nové měly 8.mm)
Zdá se mi že se hrozně rychle ojíždějí , takhle bych na těch Michelinech vpředu najel celkově jen 25.000 km a na Matadorech vzadu jen 30.000 km
A to jsem řidič - lehká noha , zatáčky nikdy neřežu a nejezdím víc jak 110 km/h.
Upřímně, čekal bych že najedu tak dvojnásobek kilometrů.
Jak jste na tom Vy ???
Kolik najedete na pneu ???
Díky , Standa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 22:01:00 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Já teda nevím ale mě přijde docela logické že na přední nápravě se pneu sjíždí rychleji než na zadní. Zvláště na voze který má náhon na přední kola tam ty pneu táhnou celou váh vozu a brzdí celou váhu vozu zadní kola se spíše vezou. A druhá věc pneu ze začátku může ubejvat i trochu rychleji než řekněme po roce ježdění.
Jeden známý si onhdá pořídil na svoje přibližovadlo nové pneu a za půl roku to měl sjetý že z toho lezlo "plátno" tak je reklamoval a až při reklamačním řízení zjistil prodejce že mu dodaly pneu které jsou určené k prodeji kdesi v Itálii. Na našem asfaltu zkrátka ubejvali rychle tam by najeli KM které se od nich čekají . A v dnešní době kdy se obchodníci nestydí prodávat kde jakej šmejd bych se ani moc nedivil že prodaj pneu které nejsou určené na tento trh.
Na své bývalce Felicie 1,3 kombi jsem na M energi nalítal cca 45 Tis.km .

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 22:50:16 
Offline

Registrován: ned 09. led 2011 0:22:24
Příspěvky: 12
Zdravím,díky za příspěvek.
To je právě to , já měl dříve taky felicii a na předních (Matador) jsem ujel přes čtyřicet tisíc a na zadních ještě více (tam je to jasné, jak píšete, jen se vezou). Měl jsem i jiná auta , ale nikdy se mi nestalo že by mi gumy na předku vydržely miň než 40 tisíc km. vydržely spíš o dost více (o zadních ani nemluvě).
Ale budu to sledovat , jsem zvědavý jestli se to po tom prvním milimetru nějak zpomalí. Jsem fakt zvědavý.
Ještě někdo nějakou zkušenost na C3 ???
Jaké pneu kolik km ???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 23:04:11 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 15:22:45
Příspěvky: 49
Bydliště: Brno
já budu trochu konkrétnější. Na C3 1,1 - původní Michelinky najeto za dvě letní sezony cca 15-18000km - vzorek 6mm, takže 2mm pryč. Těch cca 40 tisíc je asi reálných.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15. kvě 2012 10:41:31 
Offline

Registrován: pát 10. úno 2012 8:21:51
Příspěvky: 6
Zdravím,
C3 1,4Hdi, první generace, najeto celkem 220 000km, z toho třetina na zimních, zbytek na letních. Letní měněny pouze na předku a s těmi vyměněnými jsem to i prodal. Takže shrnuto gumy na předku 100.000 km, na zadku 160.000 originálky Michelinky.

_________________
Moje řada: BX, SAXO, C3, Berlingo, C4 Picasso, C3 II.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz