Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - servo čerpadlo-problém o kterém ještě nikdo nikdy neslyšel
Právě je stř 24. dub 2024 1:58:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 22. lis 2010 0:32:36 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 5:02:31
Příspěvky: 3
Tak na doporučení kolegy z jiného citroen fora, posílám i sem stejný dotaz:

Zdravím, tak se na Vás musím obrátit páč už si fakt nevím rady, výtačel jsem se u domu na plný rejd a když jsem točil zpět tak už servo čerpadlo nečerpalo, řekl jsem no poťěš koště. Když jsem otevřel kapotu našel jsem vyvalenej bok čerpadla, je tam víko O-kroužek a pojistná ocelova segrovka. Trochu jsem to nechápal, no nic vymontoval jsem čerpadlo, koupil novej Okroužek, všechno vyčistil, složil, namontoval, dolil a a po dvou otáčkách bum a zase boční víško vyvalené. ještě jsem zkusil pár pokusu jak to víko přemluvit, ale je tam ohromná síla, vyvalilo to i pořádně silnou pásovinu, čerpadlo jde hladce, nic nedře, přepouštak se zdá funkční. bojím se že když koupím nové čerpadlo vyvalí se to zase skrz nějaký problém na který nevím jak dojít.

Porádí někdo co ještě zkusit? Nějak jsem u konce s rozumem... :-(
Předem díky za nějaké zkušenosti či rady...

Vůz Xsara Break 1.9 D 51kW


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22. lis 2010 14:58:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 10:43:06
Příspěvky: 436
Bydliště: Brno
Nevím jak vypadá a nikdy sem to neviděl , čerpadlo na servo ve Xaře ... Ale, domnívám se, že čerpadlo by mělo mít bezpečnostní ventil, kudy přebytečný tlak pustí z5 do sacího okruhu ... Tlak čerpadla je tímto regulován , aby čerpadlo nepuklo při kolech v plném rejdu. Je potřeba připojit na vývod čerpadla manometr a změřit jaký tlak jde ven a zjistit jaký maximální tlak tam správně má jít.. asi si někdo s tím ventilem hrál a moc ho utáhl ???

Jedna otázka, jak tento problém vznikl ??? ze dne na den, nedo se v tom někdo šťoural ...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22. lis 2010 15:43:40 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 5:02:31
Příspěvky: 3
Ba né, nikdo se v tom nerejpal ani nevrtal, udělalo to zničeho nic, nevím proč, ale je to divný.
Mluvil jsem o tom asi s 5 lidma a nikdo neví, ale asi nezaučinkoval přepouštěcí ventil, otázka je proč, když jsem měl čerpadlo rozebrané tak chodil uplně hladce.
No nic, začnu výměnou čerpadla, pokud to udělá to samé, vyměním domek s u tyče řízení, nic jiného tam snad ani vyměnit nejde.

A jen tak mimochodem začína se mi ta xsara nějak sypat pod rukama, jezdím s ní 4 roky a za poslední rok už asi 4 vážná závada a odstavení auta, za to první tři roky to byla docela spolehlivé až na pár much.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz