Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Prohlídka auta při policejní kontrole
Právě je pon 20. kvě 2024 22:14:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 16. led 2010 1:42:27 
Offline

Registrován: stř 13. led 2010 0:39:22
Příspěvky: 5
jak to tedy je, jsem povinen pri běžné silniční kontrole ukazovat i vnitřek auta, kufr, atd? (asi vyjma hraničního pásma)
mám za to že to je soukromý majetek a orgánům po tom co mám v autě nic není

_________________
Berlingo 2,0Hdi 2001


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16. led 2010 18:08:43 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 19:04:16
Příspěvky: 27
Zatím se mi nepodařilo sehnat kompetentní osobu, je na horách, ale za mě osobně - proč bych ji ho neukázala?? jednou je to osoba ke které bych měla mít určitý respekt, od toho tu jsou. A ještě bych přitvrdila !! Často jezdím mimo ČR a nikdy bych si venku diskutovat s někým kdo má na sobě uniformu nedovolila. Nikdy nemůžu vědět kdy je budu potřebovat. Od toho tu lidi jsou i když vím že ne vždy se chovají košer, alespoň u nás ;) ale proč si zbytečně dělat problémy?? Nerozumím tomuto :shock:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17. led 2010 11:43:31 
Offline

Registrován: ned 06. pro 2009 1:17:15
Příspěvky: 140
Bydliště: Slovensko, Rimavská Sobota
Ja si myslím, že si povinný mu ho ukazovať. Máš to ako vobchode s nákupom. Strážnikovy nemusíš ale policajtovy áno. Ak mu ho neukážeš tak má podozrenie že tam máš niečo nelegálne a budú väčšie problémy.

_________________
citroen C3 picasso 1,6 Hdi


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17. led 2010 20:40:51 
Offline

Registrován: stř 16. pro 2009 20:23:12
Příspěvky: 30
Tady je jen jeden problém. PČR je banda buzerantů. Proč mě staví když jsem nic neprovedl? V civilizovaných zemích policie nebuzeruje, jen dohlíží. Pro zastavení mají nějaký důvod. Jen tady ne. Jen tak buzerují. To se tu drží od bolševníka. Stát ti tak ukazuje kdo je silnější. Zastrašuje tě tak. A přitom jsme to my, co si stát platíme. Platíme si i ty buzeranty v uniformách. Tak co mi má, mnou placený poskok, lézt do auta. Já jsem si ho koupil za setsakra zdaněné peníze. Trotl v uniformě mi na něj nepřispěl, tak ať si políbí!

...

Na některé asi příliš svobodomyslné. Ale proč si nechat dělat na hlavu. Aneb: Proč říkáš, že prší, když mi chčiješ za krk. :-) A že nám ten náš stát za krk i sere, ne?

_________________
ex Xantia 2.0i RFX / Grand Cherokee 2,7CRD 2004 Limited


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17. led 2010 20:48:06 
Offline

Registrován: stř 21. říj 2009 10:15:07
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 9
no s tou prohlídkou kufru to není až tak jednoznačný.Vzhledem k tomu,že se jedná o můj soukromý majetek,tak by příslušný "orgán" měl mít úřední povolení k prohlídce stejně jako když mi bude chtít šmejdit po baráku kde navíc vstupuje na soukromý pozemek.Jenže když bude trochu chytrej,tak se stejně podívá.Stačí chtít vidět povinnou výbavu(lekárnička,žárovky,atd.)což většinou každý vozí právě v kufru no a kdyby náhodou tak provede zadržení podezřelé osoby(zrovna se podobáte někomu,po kom je vyhlášeno celostátní pátrání) a vozidlo zabaví jako předmět doličný,který "mohl"být použit k páchání trestné činnosti.Samozřejmě vás po 48 hodinách pustí i s autem a s vysvětlením,že šlo o omyl,jenže do toho kufru se už mezitím podívá a nejen on.Takže shrnuto/podtrženo - pokud nemám co skrývat,tak ať se klidně koukne.Jemu to přidá na pocitu důležitosti z toho,jakou má funkci a mě to neublíží

_________________
XM 2.5 TD,1997,polokůže,225/45x17 SUZUKA SILVER Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17. led 2010 23:53:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. pro 2009 20:47:14
Příspěvky: 101
Názor Jardy K se mi líbí. :-)

Jinak souhlasím s Tebou medvěde. :-)

_________________
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18. led 2010 13:00:11 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 8:59:56
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 10
Ano, Jarda K má pravdu.
OT: právě jsem se vrátil od soudu - vyhlášení rozsudku. Stát nestihl ve sporu rozhodnout včas. Stav, který byl předmětem sporu, přetrvával i po dobu, kdy rozhodoval nejvyšší soud - dovolání. A přestože jsme věcně vyhráli, část období je promlčena a protistrana za toto období nemusí plnit. :evil: :twisted: :o :mrgreen:

_________________
Honza K.
___________________
Xantia 2.0 HDi, 80 kW


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18. led 2010 19:55:48 
Offline

Registrován: stř 16. pro 2009 20:23:12
Příspěvky: 30
Hmm, to je smutné.
Právní stát se pozná nikoli počtem soudců, ale vymahatelností práva.

A reakce výše? Fízl si nějaký důvod najde.... No a to je právě ten problém. To nejde ošetřit zákony. To je o mravnosti v lidech. A ta tu byla bolševiky pošlapána. A je pošlapávána i nadále. Stali se z nás ovčani (= půjčeno z F-Dense). Ustupujeme tak zlu i státnímu.

Argument, že když máš čisté svědomí, tak mu klidně kufr ukaž..... to je to ovčanství. Kde je hranice? Až si fízl bude chtít zašpásovat s Tvojí dcerou? Bude mít potřebu zkontrolovat ti plomby? Problém je, že s jídlem roste chuť. Co všechno nám budou kontrolovat za deset let? Trenky? Fusekle? Čistotu kapesníku? Čistotu rasy? .... ???
A přitom to začalo "blbou" lekárničkou, jako by synkovi s tepenným krvácením vadilo, že škrtidlo je rok propadlé.

To, že nebudu mít lékárničku je jen a jen moje věc!! Když ale neposkytnu, zákonem vyžadovanou a snad i libertariány respektuhodnou, pomoc protože jsem neměl čím, nechť nesu následky. Je to moje volba. Zrovna tak když mi nebude svítit světlo a já jej díky nedostatku dílů a umu neopravím, pak ať mě dopravní policista vyloučí z silniční dopravy a já zbytek dojdu pěšky. Ale znovu: Byla to moje volba. Když učiním nějaké rozhodnutí, ať za něj nesu i případné následky. Jenže v Evropě tak nějak převládá tužba po všeobímajících státech, co většinu rozhodnutí (rozumněj svobody) udělají za ovčana....

Máme co jsme chtěli?

_________________
ex Xantia 2.0i RFX / Grand Cherokee 2,7CRD 2004 Limited


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18. led 2010 21:26:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. říj 2009 11:17:48
Příspěvky: 1092
Bydliště: Velké Hamry
Jardo,
nechci s tebou úplně nesouhlasit - ona totiž každá mince má dvě strany a každá , tedy i tvoje věta se dá vykládat dvěma způsoby. Je třeba si uvědomit, že jsou mezi námi i horší zvířata než ovčani a proto je někdy lepší zákon přitvrdit, jen kvůli nim.
Jediné, s čím s tebou rozhodně nesouhlasím je tvoje volba ohledně lékárničky. Ono totiž už nikomu nepomůže, když budeš potrestán. Zraněného nebude zajímat, kolik dostaneš. A znáš čechy. Řekni jim, že lékárničku ne musí, ale mohou mít a jezdíme do roka všichni bez ní. Taky pozůstatek bolševiků.
Někdy zákonodárci moc rozhodují za nás, ale je fakt, že se občas chováme nezřízeně a tak snad raději přetrpím nějakou tu buzeraci, než dávat prostor těm nekalým. Příklad: policejní prohlídka kufru auta - co když hledají tvoje unesené dítě. Je čas shánět povolení?
No a nakonec. Já jsem se dlouho s vyloženou policejní buzerací nesetkal. A nebo jsem takový ovčan, že to nevnímám?!?

_________________
C5 II Break Exclusive 2.2HDi 128kW / Biturbo / navi / 2007 / Neskutečně pohodlná kára...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 19. led 2010 10:19:29 
Offline

Registrován: úte 20. říj 2009 8:59:56
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha 10
Asi poslední můj příspěvek zde, jelikož je to OT.
Když kontrola (nejlépe nenápadná) přeroste v nesmyslnou buzeraci, i slušný člověk začne přemýšlet, jak tu buzeraci přečůrat, parodovat... Načeš se zodpovědným magorům a ovčanů začne zdát buzerace nedostatečná a přitvrdí. Počet nasr... slušných lidí, kteří přečůrávají, roste, roste napětí mezi lidmi a k ničemu to nevede. Ono to chce trochu důvěry, většina populace jsou slušní lidé a když cítí zodpovědnost, chovají se podle toho. Příklady: obytný prostor bez značení => pokles nehodovosti, povolení prodeje zbraní v některých oblastech USA => pokles násilné zločinnosti (vraždy, loupeže).
Jinak to souzení bylo z hlediska práva opravdu fraška. Celé to nebylo o sporu ve skutcích (na tom jsme se obě strany shodli), spor byl pouze o výklad zákona. Dokazování bylo vždy na cca 10 minut - jen vysvětlit problém. Na tom se vystřídalo 8 soudců, kteří vygenerovali postupně asi 4 různé právní názory, které si navzájem odporovaly (2 navzájem si odporující rozsudky dokonce zvládla jedna a tatáž soudkyně). Advokáty a jejich názory raději ani nepočítám. Celé to trvalo přes 6 let a jestli se protistrana odvolá, máme další odklad nejméně do podzima. Náš dům (SVJ) tato sranda stála cca 500-600 tis. korun, které nám už asi nikdo nedá. Takže jestli jsem snad někdy měl nějakou důvěru v právo v ČR, je to úplně pryč. Pro běžného člověka není možné z výplaty platit advokáta 6-8 kol soudů po dobu 6-10 let :twisted: Advokát prachy vrátí až v případě, že vyhraje a dostane plnění od strany, která prohrála. Když prohraje ten, co je v právu, a nemá koule na pokračování, je to na mašli.

_________________
Honza K.
___________________
Xantia 2.0 HDi, 80 kW


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 17:41:23 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Z mojí osobní zkušenost vím že vždy se četník chová tak jak se chovám já k němu.Ježděním se živým už více jak 11 let nějakou dobu jsem jezdil s nákladem ted jezdím bus.Měl jsem i pár karambolů a vždy jsem se přesvědčil že když se k nim člověk chová arogantně tak se k němu chovají arogantně i oni.Jsou to taky jen lidi a myslím si že ani jeden z vás by to nešel za tech podmínek co oni maji dělat.Poslední dobou jsem měl štěstí že jsem jel párkrát z práce z odpolední když probíhaly šťára ať už na chlast nebo na hledaný osoby.Připrvní kontrole jsem se s poldou dokázal domluvit kudy jedu a jestli tam ještě někde potkám další hlídku a když jsem mu řekl ve dvě hodiny ráno že v práci jsem začínal ve 13 hodin odpoledne a druhý den že jdu zrovna tak tak říkal než se dostanete z prahy ven tak jsou tam naši ještě třikrát.Tak jsm byl připraven na další zdržení a ejhle druhá kontrola červený terčík tak ke straně četník dochází k vozu pozdravý a prominte můžete pokračovat.Tak jedu a druhá to samé a potřetí červený terčík a najednou máchá jako že mám jet tak sem zastavil a říkám co se děje a on no kolega nám hlásil že už jste kontrolovanej tak vás nebudu přece zase zdržovat. Takže proč bych jim nevyšelvstříc já když oni vyjdou vstříc mě a navíc ty kluci dělaj jen svou práci.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17. úno 2010 20:29:26 
Offline

Registrován: pon 19. říj 2009 12:14:51
Příspěvky: 24
Veno>>
je to tak kdzy jses normalne slusnej tak se chovaji taky korektne a slusne. Staveli me policajti za rychlost a i kdyz jsem vyfasl 1kkc a 2 body tak chovani toho policisty bylo natolik lidsky a korektni, ze jsem z toho nebyl ani nastvanej. Vysvetlil me jak to chodi kdy se meri a kdy se to nechava kolik promerujou radyry a jeste se omluvil ze uz me musi resit a ze me nebudou zdrzovat.

Taky me pred praci vycorovali auto okynkem spolujezdce a kdyz jsem jel se zalepenym oknem domu tak za rohem pro radost staveli auta a ja byl jedinej po ruce. Aaaa pane ridici co to vidim, vite ze takhle nemuzete pokracovat v ceste...blalalala tak jsem je slusne poslal nekam se slovy ze 300 m odtud me prave vykradli auto nacez oni si tady baleti s placackou a buzerujou (rekl jsem to samozrejme slusne, lec podrazdene) No tak to ukoncili ze litujou, prominte pokracujte v ceste...

Tchana jednou buzerovali proc nema lekarnicku, nacez jim ukazal kompletne vybaveny lekarsky kufrik (je lekar) a sklaplo jim taky.

Takze ja mam veskrze pozitivni zkusenosti

_________________
C5 2.2HDi BREAK EXCLUSIVE
P406 1.8 16V SX
predchazejici citrony:)
Berlingo 1.6 16V Multispace MODUTOP
Xsara 1.6 BREAK
Xsara 1.4 Coupe


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23. bře 2010 11:59:38 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Jarda K píše:
Tady je jen jeden problém. PČR je banda buzerantů. Proč mě staví když jsem nic neprovedl? V civilizovaných zemích policie nebuzeruje, jen dohlíží. Pro zastavení mají nějaký důvod. Jen tady ne. Jen tak buzerují. To se tu drží od bolševníka. Stát ti tak ukazuje kdo je silnější. Zastrašuje tě tak. A přitom jsme to my, co si stát platíme. Platíme si i ty buzeranty v uniformách. Tak co mi má, mnou placený poskok, lézt do auta. Já jsem si ho koupil za setsakra zdaněné peníze. Trotl v uniformě mi na něj nepřispěl, tak ať si políbí!

...

Na některé asi příliš svobodomyslné. Ale proč si nechat dělat na hlavu. Aneb: Proč říkáš, že prší, když mi chčiješ za krk. :-) A že nám ten náš stát za krk i sere, ne?


No tak jestli se německo počítá taky mezi civilizované země tak to teda nevím kamarád byl vyslán na služební cestu do Říše a šéf říkal hele vem si svoje auto já musim dát svoje do servisu a než se vrátíš tak si vemu tvuj služebák tak jel svým vozem to že ho dvakrát v říši stavěli v rozsahu cca 50Km od hranic to říkal ta první kontrola byla korektní dokonce se četník smažil i česky vysvětlit proč jako kontrolujou zrovna jeho, tak to spolknul ale druhá kontrola zastavení na dálnici ve stylu KOBRA 11 poté příkaz jeďte za náma na odpočivadlo a tam polišská dodávka ve kterej ho vyslíkli do trenek div mu tělní dutiny nešacoval mezitím mu auto převrátily naruby. No a na zpáteční cestě se mu auto pokazilo tak telefon domu mekanikovy a ten no je to na odtah zkus se zeptat kolik by to cenily v Říši možná to vyjde levněji udělat tam než pro to jet odtahovkou.Zjistil že v Říši by mu raděj prodali novej auťák než opravovat jeho tak znovu telefon domu vem odtah a přijeď pro mě.Tak to tam naložily zvlášt si dali záležet aby to bylo správně uvázaný aby poldové nic nenašli.A vtěch samejch místech kde ho kontrolovala policie po druhé je čapla ta samá hlídka a postup byl uplně stejnej. takže myslím že naši poliši bejvaj proti německym zlatý. Když poslal ofic.stížnost najejoch postup na jejich mim.vnitra tak se mu dostalo odpovědi že jejich policisté postupují vždy v intencích zákona.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě 2010 1:47:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 22:09:49
Příspěvky: 147
Bydliště: Krkonoše
Dopravní policie má právo při běžné silniční kontrole na doklady a výbavu. Na prohlídku auta a osobních věcí mají nárok pouze když pátrají po osobách nebo zcizených věcech, případně když bude koukat ruka mrtvoly z kufru :lol:

Ovšem vůbec nevím, jak je to s Celní správou

Někdy se chovají slušně, někdy ne, je to taky o tom, jak se páni "vyspali".Ten poslední výstup co mi předvedli.... ten bych mohl považovat i za vyhrožování, pak doslova skočili do auta, ani mě nenechali domluvit a odjeli :!: - to je přístup :?


Samozřejmě, že je i "obrácená strana mince" jsou i slušní policisté, mohli by člověka opálkovat slovy: "a máte to za plnou palbu!", ale neudělají to, vysvětlí co se stalo, poučí (říká se tomu domluva na místě) a nechají odjet.


Naposledy upravil Martin77 dne stř 26. kvě 2010 21:56:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě 2010 17:36:04 
Offline

Registrován: sob 08. kvě 2010 20:43:13
Příspěvky: 21
Nechci se nikoho dotknout, ale většina přispěvatelů tady vyjadřuje svůj názor (což vůbec nevadí), ale prezentuje to jako právní stanovisko! :D

_________________
Citroen C4, 1.6 HDi, ve výbavě SX VTR
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz