Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Motor 1,2 61kw (EB2FA) vibrace a kolísání otáček
Právě je sob 27. dub 2024 13:18:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 18. říj 2023 21:29:02 
Offline

Registrován: stř 18. říj 2023 21:16:23
Příspěvky: 1
Zdravím všechny,

jsem u PSA nový a zvažuji pro maminku koupi Opelu Crossland X s motorem 1,2 61kw. Měl by to být EB2FA, PSA motor atmosféra, 8/2019. O výběru auta moc spekulovat nemůžeme, protože v dané cenové a věkové kategorii to je všechno na jedno brdo :)

Dneska jsme se byli jedním projet. Mám pár otázek:
1) Po studeném startu docela kolísaly otáčky...cca 30 vteřin, max minuta. Paní říkala, že to tak bylo vždy (je první majitel). Taky to řešili v autorizáku a shodli se, že s tím nic nezmůžou. Může to tak u tohoto motoru být? Po zahřátí už to bylo úplně v pohodě.
2) Na videu je motor po zahřátí. Nevím jestli je to běžný stav nebo se tenhle konkrétní tříválec třepe až moc. Prosím zkušené ať mi řeknou jestli to tak má být nebo ne. Všimněte se zapatlaného motoru, údajně od spreje na kuny (tomu bych i věřil, ale ruce trhal).
https://www.youtube.com/shorts/IE3CFEVEF18
3) Při sešlápnutí spojky si motor přidává cca 200 otáček. Předpokládám, že to je záměrně, aby nechcípal při rozjezdu.
4) Celkové mi ten motor přijde né moc dobře odhlučněný, ale možná to zkresluje, že jsem tam přijel v šestiválci. Jaké jsou zkušenosti?

Něco dalšího na co se zaměřit?

Děkuji předem za odpovědi a rady. ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz