Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - OBD chyby
Právě je čtv 28. bře 2024 21:58:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: OBD chyby
PříspěvekNapsal: čtv 31. led 2013 18:03:16 
Offline

Registrován: čtv 31. led 2013 17:35:53
Příspěvky: 3
Ahoj. Dokazali by jste mi nekdo poradit, co znamenaji chyby napsane nize, a pripadne jak se resi?

P0002 -> Powertrain - Fuel and Air Metering - ISO/SAE Controlled
P0490 -> Powertrain - Auxiliary Emission Controls - ISO/SAE Controlled

Chyby jsem precetl pomoci levne diagnostiky, ktera se prodava napr. na Aukru pod nazvem ELM327.
Ta chyba P0002 mi vyskakuje uz delsi dobu (rozsviti se oranzova kontrolka motoru) a pak po nejakem case v radu dnu zase zmizi. Byl jsem i ve dvou autoservisech, kde precetli chybu se stejnym kodem, ale co s tim mi poradne poradit nedokazali.
Dnes pri stani na semaforu se znovu rozvitila kontrolka a podle moji diagnostika pribyla ona chyba P0490.
Zmeny ve vlastnostech jizdy nepozoruji.
Auto je Citroen C2 1,4 HDi z roku 2004.
Dekuji za kazdou odpoved ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OBD chyby
PříspěvekNapsal: sob 01. čer 2013 7:11:12 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
nevím jestli Ti to pomůže po takové době, ale o C2 jsem se ted zača zajímat přibyla nám do širší rodiny.

P0490
Pro SID 803, Tato chyba se týkají elektronického ventilu EGR, která vyčnívá po určité použití. To bude pravděpodobně nutné vyměnit


P0002
Pro sid801/803 systému, tato chyba kód představuje vysokotlakého čerpadla regulátor průtoku. Tam byly případy, které vyžadují nové vysokotlakého čerpadla ASSY.
Tento kód může být generován v případech váhání při nízkých otáčkách, to snad připsat elektronického ventilu EGR trčí otevřené


je to googlovský překlad. Ale dá se tím velmi zmenšit okruh hledání. Všechno naznačuje na problém se špatnou funkcí EGR ventilu. Pokud Tě to uklidní tak diagnostikovat přesnou chybu na EGR ventilu je složité.
Ale tovární DIAG ( lexie) by Ti tohle měla napsat rovnou za číslem té chyby.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OBD chyby
PříspěvekNapsal: sob 01. čer 2013 11:47:19 
Offline

Registrován: čtv 31. led 2013 17:35:53
Příspěvky: 3
jelikoz sleduju tohle tema prez mail, tak muzu i ted reagovat :) Problem je porad aktualni a po case doslo k ucitym zmenam :) Zajimavosti je, ze P0002 skace prakticky jen v zime. Byl jsem kvuli tomu na lexii, ovsem zadnej problem prakticky nezjistili a finalni verdikt znel, ze ridici elektronika pravdepodobne chybne meri hodnoty napeti na vecech, ktery si uz nepamatuju. P0490 mi driv skakala velmi malo, ted uz mi sviti mesic v kuse. Skutecne se jedna o EGR, ovsem k tomu patri jeste nejaka klapka a lexie nebyla schopa rict, kterej prvek je vadnej, pripadne jestli oba. Na pristi tejden uz mam domluvenej servis, tak snad si s tim nejak poradi..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OBD chyby
PříspěvekNapsal: úte 17. led 2017 20:19:02 
Offline

Registrován: pát 06. črc 2012 22:17:12
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Tak ako Daugg, ako si pred pár rokmi dopadol v servise s tou chybou P0002? Toto isté sa nám deje na našej C2 1.4 Hdi už druhý rok a tiež chyba motora sa zobrazuje iba v zime.

_________________
C3 Picasso 1.6 Vti Color Concept


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OBD chyby
PříspěvekNapsal: úte 17. led 2017 20:48:23 
Offline

Registrován: čtv 31. led 2013 17:35:53
Příspěvky: 3
Ahoj. Koukam, ze ten cas nejak moc leti :) Auto mam porad stejny a s chybou P0002 jsem nedopadl nijak, jestli si dobre vzpominam. Plati to, co jsem psal v roce 2013 a to, ze se nejspis jedna o chybu mereni a ve skutecnosti problem neexistuje. Uz nevim jak loni, ale letos jsem tu chybu jeste nevidel. Faktem je, ze letosni zimu jezdim hrozne malo. Taky co si vzpominam, tak ta chyba naskocila vzdy jen, kdyz starty byly o neco delsi nez "obvykle" tzn. po dlouhym stani v mrazu.
Takze finale je, ze chybu jsem nikdy nevyresil a myslim si, ze je to jen falesny hlaseni, protoze auto po tech letech jezdi porad stejne a nic ohledne motoru, nebo ridici elekroniky jsem opravovat nemusel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OBD chyby
PříspěvekNapsal: stř 18. led 2017 20:12:53 
Offline

Registrován: pát 06. črc 2012 22:17:12
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Ďakujem za odpoveď, tiež som si myslel, že je to falošný poplach, kedže motor pracoval bez problémov.

_________________
C3 Picasso 1.6 Vti Color Concept


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz