Fórum Citroeny.cz
http://forum.citroeny.cz/forum/

Jak zjistit informace o starším vozidle?
http://forum.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?f=28&t=8125
Stránka 1 z 1

Autor:  michal88 [ pát 06. zář 2013 20:37:46 ]
Předmět příspěvku:  Jak zjistit informace o starším vozidle?

Ahoj,
rád bych, kdyby mi někdo poradil, jak zjistit charakteristiky o starších vozidlech. Na současná auta zhruba od 90. let tu je service.citroen, ale u starších, jako např. mého GS, ne-e, ani v Citroenu mi nepomohli, na zastoupení prý tyto informace nemají a z Francie něco vyrazit prý absolutně nejde. Tak jestli jde např. nějak dekodovat VIN nebo se někomu povedlo tato data někde vysosat...

Jde mi o to... Všechny informace, které o autě mám, jsou od původního majitele, co jsem se pídil po specifikacích konkrétního ročníku, tak to taky sedí, ale stále bych měl rád jistotu, s čím že bylo moje auto vyrobeno, případně datum výroby atd. Budu vděčný za každou informaci.

Autor:  tomi [ úte 17. zář 2013 9:33:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Ahoj,

vo Francúzsku zoženieš všetko možné, len to nie je zadarmo. V CONSERVATOIRE CITROËN zbierajú všetky informácie o našich plecháčoch, tu máš ich ponuku http://www.citroen.sk/Resources/content/SK/06_univers/06_histoire/catalogue_conservatoire_en.pdf
Inak táto témna sa riešila už aj u našich nemeckých kolegov na andre-citroen-club.de, kde niektorí tvrdili, že už touto cestou informácie o svojom veteráne dostali, dokonca to bolo vraj niekedy zadarmo, takže by zrejme nemal byť problém.

tomi

Autor:  michal88 [ stř 18. zář 2013 19:02:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Tohle bohatě stačí, stejně jsem nepočítal s tím, že to bude zdarma. :) Je fakt, že certifikát nepotřebuji, stačily by mi jen informace, ale i tak jsem pomalu ani nedoufal, že se něco takového objeví. :)

Děkuji za informaci. :)

Autor:  tomi [ čtv 19. zář 2013 6:51:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

nzč, dobre poriaď a daj vedieť ako si dopadol.

tomi

Autor:  Fery [ stř 25. zář 2013 20:50:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Zjištění data výroby podle ORGA kódu:
http://www.citroen-ds-id.com/gen/Gen_Organr.html#codes
u GS podle výrobního čísla:
http://citroengs.netstranky.cz/vyroba/produkce.html

Autor:  michal88 [ pát 27. zář 2013 22:05:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Jo, tohle mi prozatím bohatě stačí, děkuji. :-) Až bude auto hotové rovnou k tomu koupím tu kazetu za 100€. :-) Prozatím mi to stačí takto.

Ty stránky o GS mám celkem slušně projeté, ale tohle mi nějak uteklo... :-(

Jinak, blblou zprávou pro mě je, že původní majitel mi tvrdil, že se jedná o auto z roku 70, ale dle tohoto to skoro vypadá na rv. od 1/72 do 6/72 (za předpokladu, že jdou čísla v posloupnosti, protože mám v čísle 17GA...). :-(

Jen se ještě zeptám, co znamenají na začátku VIN ta písmena GX a GA? Na štítku je to popsané jako type a serie, ale jestli existuje ještě nějaké bližší vysvětlení...

Koukám, si navymýšlím kravin... :-D

Autor:  Fery [ ned 29. zář 2013 2:13:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

GX by mělo být označení pro model GS a GA pro sedany 1015cm3.

GS ročníku 70 má vnitřní kliky dveří ve tvaru šneka (jako u AMi 8). Během r.72 pak klasické páčky.

Jinak GS ročníku 70 to by byla celkem vzácnost. Nejstarší o které se ví je z října s číslem karoserie:
GX-GA00GA3148. A na stránkách německého klubu (kde nejsou auta pouze z DE) mají jenom jedno z 246 GS/A.

Autor:  michal88 [ ned 29. zář 2013 19:27:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Což to já mám klasické kliky:

Obrázek

O téhle drobnosti jsem nevěděl, věděl jsem, že prý do 6/72 prý GS nemělo v zadních svítilnách zpátečková světla, což tady byly dodělávané (blbě natáhnutá elektrika spolu s mlhovkou místo klasicky střechou, tak tunelem a pod gumovými koberci...). Ale tam bylo doděláváno víc věcí, např. plastová zrcátka ze Š120 na obou stranách a jedno sklo na předním světle upravené z Fakoša.

Ale tak alespoň už něco málo o tom autě vím a můžu se podle toho zařídit. :)

Autor:  Fery [ pon 30. zář 2013 16:31:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Jo chybami se člověk učí. Jinak verze Club měla hned od počátku zpátečková světla.
Kdysi jsem se byl podívat na červené GS, které mělo také dvě plastová zrcátka.

Autor:  michal88 [ pon 30. zář 2013 18:34:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Tohle je verze Confort (červené je :) ), tedy bez otáčkoměru a hodin, bez chromových rámů kolem oken a ještě pár drobností, tedy fakt úplný sociál.

A jestli jsi se na něj byl podívat ve Vejprnicích a ten týpek tam měl ještě bílé GSA, tak to GS je teď moje. :)

A Ty máš taky GS? :-)

Autor:  Fery [ úte 01. říj 2013 12:48:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Jo, taky mám jedno. To červené co jsem byl kdysi zhlédnut mělo otáčkoměr atd...
Podle mě je verze Confort v dnešní době vzácnější než Club - když se dívám na inzeráty tak skoro všechny nabízené GS jsou ve verzi Club.

Autor:  michal88 [ stř 02. říj 2013 19:14:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Díky za informace. :)

Ale ještě se chci zeptat... Na tom autě byly po bocích od předních blatníků přes dveře až k zadním blatníkům nalepený cca 4 cm široký pásek, kde se táhla "trikolora" od světle šedivé až po černou. Takto se obvykle označovaly u mnoha aut limitované edice, ovšem nikde jsem neviděl žádnou fotku GS, které by toto mělo, ani žádnou informaci o tom, navíc v tomto roce se snad ani žádné limitované edice nedělaly (kromě teda GS Drapeux, které bylo spíš reklamou). Tak jestli to je originál, třeba specifikum pro český trh (auto prý koupeno nové v Tuzexu) nebo nějaká dodělávka od původního majitele. :)

Autor:  Fery [ čtv 03. říj 2013 5:47:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Spíš bych to viděl na tu dodělávku. Jinak mě překvapilo že máš nejspíš ročník 72 (dle těch klik dveří a výrobního čísla). Dle Citroen magazínu byly do tehdejšího Českoslovenka dovezeny na podzim r.71 dvě stovky GS: http://www.citroen-magazin.cz/pdf/11_citroen_1_2010.pdf.
Tak jich asi dovezli víc?

Autor:  michal88 [ čtv 03. říj 2013 11:02:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

Tak ono to bylo asi tak, že se nepřivezlo 200 ks najednou, ale od podzimu se postupně dovážely dle toho, jak je kdo kupoval. Jestli se dělalo 400 - 700 aut denně, tak měli fofry a půl dne dělat jen pro ČSSR... :) Samozřejmě nevím, jestli se náhodou konkrétně tohle auto nepřitáhlo až po revoluci, jak říkám, k autu nemám žádné TP ani tak, takže nevím, jestli se fakt koupilo v Tuzexu... Dle VIN to vypadá, že se jedná o brzký rok 72 (třeba těsně po únoru, kdy se prý začaly montovat tyto kliky dveří).

Autor:  citroengs [ úte 05. lis 2013 10:27:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Jak zjistit informace o starším vozidle?

K těm Tuzexovým Gs,podle mého pátrání byli dovezeny pouze Gs ve výbavě Comfort(to nejlevnější co mohlo být).Už jsem také slyšel,že to měla být nějaká nepovedená série,vrácená od nějakého dealera.ALe této verzi moc nevěřím nebot mám vše originál od techničáku až po průvodky od výrobce k Tuzexu.Na tech průvodkách(lískách),je uvedeno,že vozy jsou vyrobeny pro tehdejší Československo.Měl jsem tu čest i mluvit s pánem od kterého mám zmíněné doklady(jsem po něm v dokladech uveden jako druhý majitel) a vyprávěl mi jak vůz objednával a kupoval.Docela zajímavé a pro mě jako dlouholetého fandu těchto vozů,informace k nezaplacení.Bohužel koroze tyto vozy tak požírala,že se dochovalo hodně málo původních vozů v původním stavu a nebo nějak posvařovaných.Dalším faktorem bylo otevření hranic po roce 1989,kdy si mohl svojí Gs nahradit typem Gsa,což se dělalo dost často,nebot se nemohli přihlašovat starší vozy,takže se použili doklady,převařilo číslo karosérie,vyměnil štítek na motoru. Následný kupující člověk neznalý tohoto auta,si pak pochvaloval, jaký Ty auta v roce 1971 vyráběli ve Francii,což ale nebyla pravda(motor většinou 1300,5st převodovka,páté dveře atd.)Ale abych se vrátil k té výbavě.Musím přiznat,že opravdu je nejcennější výbava Confort.Když jsem byl ve Francii na 40.letech Citroenu Gs se svým kamarádem,tak všichni nejvíce v té záplavě všech výbav(převažoval Pallas a CLub),nejvíce obdivovali jeho žlutou Gs v této výbavě a hrozně se divili,že něco takového,chudého se vyrábělo.Vehementně si to fotili a kroutili hlavou.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/