Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - přední světla DS
Právě je čtv 28. bře 2024 10:34:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: přední světla DS
PříspěvekNapsal: ned 17. lis 2013 22:16:18 
Offline

Registrován: ned 17. lis 2013 21:58:25
Příspěvky: 21
Bydliště: Pardubice
Dobrý večer,
mám takový dotaz, prosbu. Renovuji zeťovi Citroen DS23 Pallas, poloautomat, 1974, snad už je vidět i na konec. Na autě byly přední světlomety H4 a H1, parabola s H4 má poškozené krycí sklo. Máme k dispozici kompletní nepoškozené přední světlomety s 3x H1 (sdružený světlomet má v parabole ve středu potkávací s H1 a dálkové má ve spodku velké paraboly v malé parabole H1 se žlutou krytkou, druhý, pohyblivý světlomet je s H1, také se žlutou krytkou). Mám pokušení použít tyto světlomety, ale jen za předpokladu, že byly na toto auto v tom roce také montovány. A to je ten problém, zatím se mi nepodařilo nikde tuto informsci získat.
Byl bych vděčný, kdyby se mi někdo znalý skrze toto fórum ozval. Za informace děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přední světla DS
PříspěvekNapsal: pát 22. lis 2013 22:26:57 
Offline

Registrován: ned 17. lis 2013 21:58:25
Příspěvky: 21
Bydliště: Pardubice
Koukám, ticho po pěšině. Zjistil jsem, že přední světomety s "3 x H1" se montovaly od roku 1968 do roku 1975, kdy byla výroba ID/DS ukončena. Světlomety byly určeny po nejlépe vybavené modely, čímž provedení Pallas je. V roce 1972 u nás začala platit technická vyhláška č. 32, která mimo jiné říká, že světlomety potkávací a dálkové musí vyzařovat světlo bílé barvy, ale vozidel, která byla jako typ schválena před účinností této vyhlášky, se to netýká. DS23 byla vyráběna v letech 1973 až 1975, typové schválení muselo být před započetím výroby, tam by mohl být problém s tím žlutým světlem. DS má český techničák a bude po dokončení renovace registrováno na normální registrační značky, tedy bude muset i pravidelně obsolvovat prohlídky v STK.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz