Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Jsou tu DS
Právě je čtv 28. bře 2024 12:53:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jsou tu DS
PříspěvekNapsal: pon 09. dub 2018 1:46:01 
Offline

Registrován: ned 29. črc 2012 19:21:34
Příspěvky: 2
Ahoj,
běl bych takovou prosbu - nenašel by se náhodou někdo, kdo by měl chuť a čas ukázat svojí DS-krasavici v sobotu 2.června asi 30km západně od Plzně jako svatební auto? Já sám mám "jen" CX, ale přecejen DS je DS ...
Původně jsem chtěl jedno pro nevěstu a jedno pro mě (tj. ženicha :-) ), ale teď (potom, co sem obvolal všechny známé) mám problém sehnat alespoň jedno. Nebo neví někdo tady na foru o někom, kdo má pěkné DS v rozumné vzdálenosti od Plzně?
Samozřejmě se můžu revanžovat - buď finančně, či jinou/podobnou protislužbou.
Díky moc za jakoukoliv užitečnou informaci, Vojta (607779758)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jsou tu DS
PříspěvekNapsal: pát 16. črc 2021 19:46:49 
Offline

Registrován: pát 16. črc 2021 17:45:34
Příspěvky: 3
Zdravím,

po letech tužeb jsem konečně našel svoje DS. Jde o DS 23 Pallas BVH, rok 1974. Teď procházím procesem testací a přihlášení na veteránské značky (auto bylo v minulosti v rámci EU registrované jako veteránské, takže už nejde přihlásit na bilé).

Snažil jsem se načíst všechno o údržbě, ale jedna věc je teorie a druhá je osvědčená praxe - chodí sem ještě někdo kdo by mi mohl pomoci občasnou radou? Naštěstí auto nepotřebuje renovaci, šlo by spíše o rady provozní a údržbářské.

Prvních pár dotazů:
1) Od zadního kola mi teče LHM, únik jsem vystopoval z místa viz fotografie - nemá tam být nějaká manžeta co by hadičku stáhla?
2) Podle manuálu má auto mazničky na předních i zadních kolech. Jak často to promazáváte? A dáváte tam běžnou vazelínu a nebo něco speciálního?
3) Je pravda že se množství LHM odečítá při nastartovaném motoru a autu v servisní poloze?

Díky moc a přeji všem hodně šťastných kilometrů!


Přílohy:
IMG_20210709_1705272.jpg
IMG_20210709_1705272.jpg [ 301.83 KiB | Zobrazeno 11418 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jsou tu DS
PříspěvekNapsal: ned 25. črc 2021 21:30:13 
Offline

Registrován: úte 15. pro 2009 13:08:15
Příspěvky: 39
Dobrý večer
Asi bude praská manžeta pistnice,ta trubička je tam jen zasunuta. Maznice jsou i v předu pod krycím plechem,v zadu si nejsem jistý. V horní poloze ma být LHM mezi rysky.
S pozdravem Čepek

_________________
Citroen DS 1973


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jsou tu DS
PříspěvekNapsal: pát 06. srp 2021 22:38:23 
Offline

Registrován: pát 16. črc 2021 17:45:34
Příspěvky: 3
Zdravím,

díky za odpověď. Manžeta pístnice nakonec prasklá není, nicméně je plná LHM a vytéká to právě kolem zasunuté trubičky vrchem. Trubička v sobě obsahuje staré LHM, je prakticky hnědé místo zeleného, tak mi přijde že problémem je to, že se to z manžety neodsává. Druhá strana je v pořádku. Nevíte někdo kudy to odsávání vede a jak to odsávání funguje?

Druhý dotaz bych měl ohledně brzd - nestalo se někomu že by se po odvzdušnění celé hydrauliky (pomocí odvzdušňovací ventilu na hlavním regulátoru) a odvzdušnění předních brzd přední brzdy kously? Po promačkání brzdového pedálu to trochu povolilo, ale i tak jsem předtím neměl problém auto o metr posunout po garáži a teď to jde velmi ztuha.

Třetí a poslední dotaz - mám motor DX4 a ten má nad chladičem nádržku na vodu (na obrázku značena 7). Z té vede přepadová hadice (12, značena červenou šipkou), ta je ovšem nahrazena nějakou zjevně neoriginální hadičkou a volně plandá v motoru nad předními brzdami, což si myslím není v pořádku. Nevíte někdo kam přepadová hadička (12) má správně vést?

Díky všem za pomoc, snad se mi podaří brzy vyřídit značky a budeme se moct někde potkat.

Honza


Přílohy:
chlazeni.jpg
chlazeni.jpg [ 106.25 KiB | Zobrazeno 11251 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jsou tu DS
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2021 10:48:39 
Offline

Registrován: pon 23. srp 2021 10:44:23
Příspěvky: 2
Dobrý den,kde se dají sehnat na Citroen DS za rozumnou cenu nahradní dily?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jsou tu DS
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2021 11:19:24 
Offline

Registrován: pát 16. črc 2021 17:45:34
Příspěvky: 3
vočko 79 píše:
Dobrý den,kde se dají sehnat na Citroen DS za rozumnou cenu nahradní dily?


Ahoj, zkus tady:

Neruda: https://eshop.neruda-servis.cz/

Případně pak ještě si nechat poslat z Německa: https://www.franzose.de/en/Citroen-DS-11CV-HY/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jsou tu DS
PříspěvekNapsal: pát 03. zář 2021 7:46:32 
Offline

Registrován: úte 15. pro 2009 13:08:15
Příspěvky: 39
Ahoj
Podivej se DS sassen, záleží co potřebuješ, něco mám doma, a ve Francii mám známého který má nove originální díly.

_________________
Citroen DS 1973


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz