Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Citroen Berlingo multispace XTR 1.6 HDi 115 MAN
Právě je pát 29. bře 2024 8:57:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 20. úno 2015 16:47:27 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 16:31:09
Příspěvky: 2
Dobrý den, prosíme o radu. Vybíráme nové auto pro rodinu a zaujala nás nabídka vozu Citroen Berlingo multispace XTR 1.6 HDi 115 MAN. Auto jsme si prohledli a velice se nám líbí nicméně jsme si ho nemohli projet - mají jenom jedno vystavené na showroomu.

Zajímaly by nás zkušenosti uživatelů kteří vlastní tento konkrétní model, zejména jak jsou spokojeni s motorem, provozními náklady, spolehlivostí, zvýšenou karoserií atd.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 21. úno 2015 9:03:06 
Online

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Toto auto přímo nemám, ale máme v rodině auto s tímto motorem a auto co mám - C4GP je podovzkově skoro stejné jako totoBerlino. Takže motor - ten je super. 110 a 115k jsou povedené motory, co se spolehlivosti týče. Museli by jste mít vyloženě smůlu, aby se na něm něco sypalo.

Co je ovšem bolest a těžko říct, zda si na to vůbec člověk může dát pozor je - bouchání od náprav a to jak přední tak zadní. Znám to, neboť jsem obojí řešil u své C4GP. Předek začal bouchat po cca 120tkm, pomohla až výměna komplet tlumiče s uložením. Od té doby zase klid. Ale předek řeším ještě nyní, dával jsem nové tlumiče a vypadá to, že budu muset ještě vyměnit silentbloky v zadní nápravě a pak snad bude zase klid i zezadu. Co jsem však četl, je dost lidí co s tím na Berlingu má problém. Zkus se podívat na web "citroen club CZ" do sekce Berlinga 2.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 22. úno 2015 13:22:54 
Offline

Registrován: pát 20. úno 2015 16:31:09
Příspěvky: 2
Honzo, díky za informace. Včera jsem si byl auto projet a musím uznat, že motor je opravdu výborný. Hodně mě překvapila i spotřeba - na předváděcím autě najeto cca 2000 km a průměrná spotřeba 5,8l a to se jezdí se studeným motorem po městě pořád stejná trasa.

Protože pořád něco převážíme velice se nám líbí prostornost kufru, místo na zadních sedadlech i možnost sklopit sedadlo spolujezdce a převéz opravdu dlouhé předměty. Nevíte někdo jak je na tom Citroen Berlingo s bezpečností? Vyplatí se připlatit si za další hlavové airbagy vpředu? A co bezpečnost dětí na zadních sedadlech? Jak je na tom klimatizace v létě - má dostatečný výkon i pro osoby na zadních sedadlech?

Do konce února platí sleva na XTR za 339000,-Kč tak se musíme během příštího týdne rozhodnout ;)

Opravdu neuděláme chybu s pořízením tohoto vozu? Na co si ještě dát pozor? :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. úno 2015 20:04:04 
Offline

Registrován: úte 30. črc 2013 12:03:34
Příspěvky: 9
Motor je ten najlepší komponent tohto auta. Ostatné je vec tvojej náročnosti a tolerancie ,mnohé mu budeš musieť odpustiť. Ja tomu hovorím že "kúpiť si Citroena je tak trochu svadba z rozumu, musíš sa naučiť mnohé odpúšťať" :P Nehovorím o spoľahlivosti ,tá je vcelku v norme, skôr o nelogických riešeniach elektroniky a dosť šlendriánskom vypracovaní karosárskych častí. Každopádne je to za tie prachy fajn auto, len netreba zabúdať na to že je to skor načančaná dodávka ako rodinný hatchback.
Doporučujem ho skôr na pracovné účely/tak ho používam ja/, ako na rodinné výlety. Mne keď na ňom niečo vadí tak si poviem že si na seba zarobí a za 4-5 rokov pôjde z domu :lol:
/mám najazdených 78.000 km, takže recenzujem po skúsenostiach/

_________________
Berlingo XTR 1,6hdi 68kw r.v.2012


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě 2015 20:36:53 
Offline

Registrován: ned 20. dub 2014 21:40:39
Příspěvky: 13
Mám podobný názor po roku ježdění s XTR, je to velmi praktické auto, mám vzadu tři sedačky, takže se dá zavazadlový prostor všelijak kombinovat, velmi doporučuju, výborné nastupování, velké špígle, není to dlouhé a dobře se stím jezdí, otočí se na pětníku,motor 115 koní výborný, ale furt je to překopaná dodávka--tak to prostě je, kdo chce lepší rodinný auto, musí dát v obchodě jednou tolik, to je třeba si vždy uvědomit!!, jinak s ním nemám opravdu žádný problém, jsem velmi spokojen a to proto, že jsem věděl do čeho jdu ;)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz