Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Nestabilita řízení Berlingo 1.6HDI 115
Právě je čtv 28. bře 2024 13:28:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 23. zář 2014 15:56:48 
Offline

Registrován: ned 12. úno 2012 16:16:37
Příspěvky: 1345
Bydliště: Frýdecko-Místecko
Pujč si od někoho jinou sadu kol a vyzkoušej. Podle mne je poslední Berlingo a C4GP co se náprv týče hodně podobné. Taky mi to vibrovalo, teď poslední dobou mohu konečně jezdit i 150. Sice tam drobné vibrace ve volantu cítit jsou, ale volant už nelítá vlevo-vpravo, jako předtím.

Čím to ale přesně bylo ti nepovím. Každopádně gumy a ráfky mám na předních kolech pořád stejné a puky mi měnili už loni a stejně to pořád vibrovalo.
Ve volantu někde cítím vůli.

Udělal jsem za poslení měsíce více změn:
- Na zadních jsem dal jiné gumy = nebyly ani nové, měl jsem je na dojetí (byly tam Pirelli a dal jsem Continentaly). Ty Pirellky byly blbě sjeté, protože auto špatně sjíždělo zadní nápravu.
- nejvíce podle mne pomohla poslední geometrie (absolvoval jsem letos od června 2x). Přitom gumy jsou pořád stejné bez převážení, takže to nebylo ani nevyváženýma kolama. Předposlední geometrií mi sundávali nádrž a i zadní nápravu. A myslím si, že pak jsem měl největší zlepšení. Při první geometrii, kterou ale nedělali v Citroenu vyšlo, že zadní náprava je vytočená celá doleva. Ten úkon s nádrží a nápravou dělali v aut. servisu a abych nezapomněl, ještě přitom dávali nové zadní tlumiče (najeto cca 194000).

Takže na závěr chci jen říct, abys do těch puků nevkládal přehnané naděje. Já s tím bojoval 2 roky a myslím si, že kdyby se mi podařilo odstranit i tu vůli z přední nápravy-volantu, tak pak auto bude držet velmi dobře.

Nějak to moc nesleduju, ale tak nějak subjektivně mi přijde, že auto teď i méně uskakuje na dálnici. Předtím jsem taky lítal někdy ve 130 vlevo-vpravo, v podstatě od kraje ke kraji svého pásu.

_________________
C4 Grand Picasso, r. 2017, 2,0BlueHDi 16V 110kw, Selection, 6st manuál ;)
Peugeot 308, r. 2010, 1,6HDI 8V 82kw, 6st manuál ;)
C4 Grand Picasso, r. 2008, 1,6HDI 16V 80kw, Exclusive, 5st manuál ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30. črc 2019 10:22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. čer 2014 11:33:42
Příspěvky: 11
Bydliště: Kuřim
Ahojte,

shrnutí po 5ti :-) letech:

vibrace přední nápravy a směrovou nestabilitu nakonec vyřešila výměna spodních kulových čepů (Lemforder), kterou jsem si provedl sám, protože na moje naléhání, že všechno ostatní už bylo měněno dvakrát a kuláče ne, servis neslyšel :-)
Na odskakování zadku na příčných nerovnostech jsem si zvykl - je to vlastnost.
Komfort a stabilitu nakonec daly autu až nové pneu Matador Hectorra 3 215-55-16 97XL. Jízda je na nich, v porovnání s original Micheliny a pak s Nokiany jak v bavlnce(měkká, bez rázů) a super drží stopu a jsou nepřekonatelné na vodě. Možná je to tím zátěžovým indexem - schválně jsem chtěl zkusit ty XL.

Jinak je vše OK, diagnostiku a základní servis si dělám sám, olej po 10k a do nafty VIF. Najeto 72000 a motor jen přede.
Spotřeba 6.2, každý den 60km 50/50 dálnice a město a to to moc nešetřím.

_________________
Berlingo 1.6 HDi 115k 2014


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz