Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - antipollution fault 2.
Právě je ned 16. čer 2024 6:14:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: antipollution fault 2.
PříspěvekNapsal: ned 18. srp 2013 21:56:42 
Offline

Registrován: pon 16. led 2012 22:46:17
Příspěvky: 10
Zdar
Dnes počas jazdy na diaľnici v 110 km rýchlosti auto "píplo" napísalo antipolution fault a koniec motor zdochol. Po cca 30 sekundách som naštartoval popridával a zase motor zdochol. Potom som počkal asi dve minúty naštartoval som a v kľude som došiel domov. Keď že už som mal nejaké problémy zohnal som si Lexiu. A hľa
0192 - signál tlaku nafty, skrat na kostru, alebo nízka hodnota
F406 - snímač tlaku motorového oleja
9562 - odchýlka napájacieho napätia medzi BSI a ABS/ESP, alebo BSI a jednotkou stavu nabitia akumulátora
Mal niekto problémy tohto charakteru? budem povďační za každé riešenie.
Ďakujem.
Ps: Auto má najazdených poctivých 120000 km. Servis pravidelný, 1,6 HDi 66 kw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipollution fault 2.
PříspěvekNapsal: pon 19. srp 2013 19:41:19 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
V první řadě se zaměř na tu chybu tlaku oleje a tlaku nafty. Ta odchylka napájecího napětí mohla vyskočit i jen tím že motor zdechnul. Zkusil bych prohodit obě čidla tlaku nafty a tlaku oleje.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipollution fault 2.
PříspěvekNapsal: pon 19. srp 2013 20:25:34 
Offline

Registrován: pon 16. led 2012 22:46:17
Příspěvky: 10
ps: a kde nájdem ten snímač tlaku paliva?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipollution fault 2.
PříspěvekNapsal: stř 21. srp 2013 16:51:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. lis 2009 11:59:12
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 9
Tak něco obdobného mi dělalo také. Poprvé jsem měl totálně ucpaný filtr, po výměně ok. Teď nedávno znova, po zdechnutí jsem zjistil, že mám v hadičkách, co vedou od filtru bublinky. Po kontrole všech hadiček, spojení a přenastavení měrky v nádrži, zatím vše ok. Snímač tlaku paliva je tuším na liště common rail z boku. Ale to ti to bude vždy ukazovat nízký tlak paliva, když tam nepůjde nafta. Máš nějaký bordel v nádrži, nebo přicpaný filtr. Kdy si ho naposledy měnil? Když mi to zdechlo a napíchli jsme to, tak mi to taky ukazovalo spoustu nesmyslných chyb, mezi nimi i nefunkční tempomat, egr ventil a spoustu dalších. Popisuju to tady http://www.xsara.cz/phpbb3/viewtopic.php?f=55&t=11725

_________________
Xsara Picasso 1.6HDi, 80kW, 2005, plná výbava - prodán
Dříve Xantia break 1.9TDi 1996 nádherné houpáníčko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipollution fault 2.
PříspěvekNapsal: stř 28. srp 2013 7:40:34 
Offline

Registrován: pon 16. led 2012 22:46:17
Příspěvky: 10
ahojte

tak že, snímač tlaku na lište vymenený, nabehali 50 km a bez problémov. prišiel som po auto dosiel som domov vsetko ok. Len ze na druhý deň auto naštartovalo potom skapalo a uz vic nenastartovalo. ani diagnostika nic nevypísala. A to bolo v citrene servise.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipollution fault 2.
PříspěvekNapsal: stř 28. srp 2013 7:41:09 
Offline

Registrován: pon 16. led 2012 22:46:17
Příspěvky: 10
Zdar páni

Včera bok kamarát z podtlakovou pumpou a začali sme bádať okolo nafty. Najprv sme natiahli naftu na prvom spoji od nadrže - bez problémov vybral filter ten bol priechodný ale nešli sme natiahnúť naftu cez filter a cez pumpu. V ceste bol aj nejaký snímač alebo čo, zapol som klúčik ale ani tak. A potom zrazu sa nafta objavila v pumpe zapojili sme hadičky do filtra a motor naskočil na prvú. Čudoval sa tomu aj kamarát. Pozapájali sme snímače napichol som diag. a šiel som to vyskúšať, zatial bez problémov. Do kopca 4300 ot. 110 km/h, zaradená trojka a tlak paliva 1700 Bar.

Kamarát nieje nejaký fachman do motorov, preto sa chcem spítať ako je vlastne ten nízko tlak funguje po vysokotlaké čerpadlo. Teraz plánujem naliať čistič a vymeniť filter paliva. Respektýve mohli niečo v servise zle urobiť pri tej výmene snímaču tlaku paliva na lište, keď že to skapalo po 50 km a v systéme nebola žiadna nafta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipollution fault 2.
PříspěvekNapsal: stř 28. srp 2013 8:56:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. lis 2009 11:59:12
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 9
Myslím si, že tam skrátka ta nafta nejde. Při výměně palivového filtru si dej pozor, ať pořádně nacvakáš ty hadičky. A nezapomeň ho pořádně odvzdušnit. Někde jsem pročítal, že byl špatný právě ten filtr. Po výměně jiného, bylo vše ok. No to víš, může se najít zmetek. Jinak u tebe to vypadá právě na ten filtr. Píšeš, že hadičkami to natáhneš, ale jak připojíš filtr, tak to zhebne. Bude nejspíš pořádně zacpaný. Zkus ho vyměnit a dej vědět, když to nebude fungovat, budeme mudrcovat dále ;) ;)

_________________
Xsara Picasso 1.6HDi, 80kW, 2005, plná výbava - prodán
Dříve Xantia break 1.9TDi 1996 nádherné houpáníčko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipollution fault 2.
PříspěvekNapsal: stř 28. srp 2013 9:15:14 
Offline

Registrován: pon 16. led 2012 22:46:17
Příspěvky: 10
len že keď sme vybrali filter tak bol prechodný, máme podozrenie aj na tú pumpu len mi nejde do hlavy prečo sme nevedeli dostať naftu cez filter a cez tú pumpu. V ceste tam stál ešte nejaký snímač asi spätná klapka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: antipollution fault 2.
PříspěvekNapsal: stř 28. srp 2013 9:36:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. lis 2009 11:59:12
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 9
Nevím jak to máš ty, ale já tam mám před filtrem ruční gumovou pumpičku (balónek). V té je ten zpětný ventil a v nádrži je jen měrka. Naftu si tahá vysokotlaké čerpadlo. Pokud to nemáš v háji, je vydřené a už nenatáhne. Ale to bych řešil jako poslední. Nasaď nový filtr a pořádně ho odvzdušni, pak uvidíš.

_________________
Xsara Picasso 1.6HDi, 80kW, 2005, plná výbava - prodán
Dříve Xantia break 1.9TDi 1996 nádherné houpáníčko


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz