Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - dotaz na olej a filtr
Právě je pát 19. dub 2024 2:36:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: dotaz na olej a filtr
PříspěvekNapsal: pát 21. říj 2011 23:03:01 
Offline

Registrován: úte 05. dub 2011 11:08:59
Příspěvky: 38
zdravím kluci,
je možné, že by olej Total Q9000 5W 40 po 16 tisících najetých kilometrů vypadal barvou viz černé uhlí ? Navíc vzduchový filtr jako pytel od vysavače, který bych nejméně 3 roky neměnil ? Fota dodám zítra, je mi to nějaké divné po 20 tis. kilometrech sme to dali na garančku, teď má auto najeto něco málo přes 36 tis. a rozhodl sem se že si to vyměním sám s kolegou, páč už je po záruce, tak se mi nechtělo dávat těžké prachy v autorizovaném servisu a vypadá to, jako by na to od novoty nikdo nešáhl, no nehorázná řigačka hlavně ten olej, navíc olej začal ............ přes turbo což je další věc, má to jen něco málo přes 36 tisíc nalítané a ten olej vypadal jako původní, teď sem tam dal shell helix ultra, hlavně to turbo mě štve, na druhou stranu i péče v servisu, je mi to celé nějaké čudné, to samé s brzdama, nechal sem je vyčistit v servisu při jednom jak sem byl na garančce a to samé, vypadalo to jako by na to nikdo nešáhl, stalo se někomu něco podobného ?

Jo a je to nejnovější typ Berly 1.6 HDI 75 koní r.v. 2009

upravil V.G.


Přílohy:
Poznámka: palubovka
palubka1.jpg [83.99 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: menší rozdíl
starý a nový1.jpg [210.33 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: sračka
sračka1.jpg [224.55 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: hadice z turba s oilem
hadice z turba1.jpg [98.82 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: filtry
filtry1.jpg [232.62 KiB]
Zatím nestaženo
Poznámka: no comment
SAJGON1.JPG [232.64 KiB]
Zatím nestaženo
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dotaz na olej a filtr
PříspěvekNapsal: čtv 27. říj 2011 21:17:28 
Offline

Registrován: pát 18. bře 2011 23:29:42
Příspěvky: 142
Ahoj
vubec nechci hajit jakykoliv servis...taky mne serou. ale pokud bych mel pochybnosti, ze mi nemeni olej, tak jdu jinam nebo si to opravdu budu muset vymenit sam.
Ale kdyz jsem mival naladu tak jsem koukal jak se to dela a meni a musim rict, ze ten olej je po 10.000 poctive menenych km na Berlingu 1 gen 2.0 HDI cerny vic jak bota .. on je cerny hned po vymene pokud se nepouziva pruplachovy olej. Ale co vim tak to nikdo nedela. (cena) A vzduchovy a pilovy filtr jsem menil 1x za rok po 30 tisicich a bylo to zanese ohodne vic protoze jsem jezdil hodne po polnackach fakt humus . Ted mam nove Berlingo a po polnackach s nim se snazim nejezdit a po 20. 000 km byly filtry ve stavu ze jsem litoval, ze se meni :-) ale sly ven. Takze bych byl v klidu a zkusil verit servisu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dotaz na olej a filtr
PříspěvekNapsal: pát 28. říj 2011 10:36:41 
Offline

Registrován: úte 05. dub 2011 11:08:59
Příspěvky: 38
Ahoj, díky za reakci, nejspíše jsem plašil zbytečně, v servisu mi taky říkali, že je to normálka, že je ten olej v takovém stavu, jinak se chci ještě zeptat na ten výplachový olej, jaký používáte?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz