Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - berlingo II - první zkušenosti
Právě je úte 23. dub 2024 12:29:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 23. říj 2009 23:32:58 
Offline

Registrován: pát 23. říj 2009 23:08:49
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
aby to na "starém" fóru neupadlo v zapomnění, když si s tím dal dr.discus tolik práce :arrow:

http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtop ... sc&start=0

_________________
čím míň víš, tím líp spíš
Berlingo Multispace 1,6 V 110 k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 04. lis 2009 15:20:46 
Offline

Registrován: stř 04. lis 2009 14:52:36
Příspěvky: 20
rudormi píše:
aby to na "starém" fóru neupadlo v zapomnění, když si s tím dal dr.discus tolik práce :arrow:
http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtop ... sc&start=0


Díky admine ;)

Když už se tady to vlákno přeneslo, tak navážu pár nových poznámek (teda pokud to někoho vůbec zajímá) :
1. Nechal jsem udělat tažné zařízení. Uvažoval jsem o origo Citroenu, ale když mi řekli cenu, tak jsem jen zalapal po dechu. Nakonec jsem dal na doporučení zdejších diskutérů a zvolil firmu "taznaolomouc.cz", kde mně to vyšlo na polovinu a přístup naprosto profesionální. Jediná zajímavost, nebo spíše nevysvětlitelná záležitost- po instalaci tažného zařízení se mi mírně změnila konfigurace zapínání světel (všichni technici říkali, že to není možné, nicméně je to fakt :D )
2. Objednal jsem příčníky Thule, měly by dojít každým dnem, tak jsem zvědav
3. U firmy Arca-Trade jsem si nechal ušít potahy na míru. Komunikace s firmou nic moc, ale kvalita provedení slušná, až na drobné detaily vypadají moc pěkně.
4. Berlingo zatím šlape bezproblémově. Jediný problém jsem zaznamenal, když jsem se pokoušel vyjet ze zahrady do kopce po mokré trávě... totální prokluzování kol, naprosto bez šance...:-) Míval jsem tam problémy už i s Favoritem, ale s Berlingem to je ještě horší, holt ta vyšší hmotnost je znát...
5. Ze závažnějších problémů jsem ještě objevil jednu věc, která mi dost pije krev. Když vypnu zapalování, tak se odpojí i obě dvě 12V zásuvky. Což je popravdě celkem dost na hovno. Vysávání, kompresor, lednička, nabíječka atd. je po vypnutí motoru nefunkční. Netušíte někdo, jestli se to nedá nějak vyřešit ?
Občas už se začíná ozývat nějaké to zadrnčení plastů, ale řekl bych že zatím v celkem přijatelné míře. Zatím jsem neřešil žádnou poruchu ani jsem nezaznamenal nějaké výraznější zklamání.
Takže suma sumárum- po 8 měsících každodenního ježdění a 15 tis kilometrech přetrvává SPOKOJENOST ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 04. lis 2009 22:05:24 
Offline

Registrován: pát 23. říj 2009 23:08:49
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
ahoj, díky za titul, ale nejsem admin :oops:

tvé postřehy mě samozřejmě zajímají. my máme najeto od července zatím 4000 km.
vypnutá zásuvka po vypnutí motoru je opruz, taky mi vadí, že se vypne rádio.

tažné máme bajonet. doporučili nám ho v citroenu proto, aby správně fungoval parkovací asistent. ale asistent nakonec stejně připojenou kouli ignoruje, takže je to jedno.

včera jsem měnil zimní pneu a nuloval "denní" počítadlo (po těch 4000 km). kombinovaná spotřeba 8,8 l/100 km. a to jezdíme slušně, žádná pila.

pro sebe, pro ty, kterým se nechce měřit anebo pro ty, kteří zvažují koupi berlinga jsem změřil rozměr kufru v různých konfiguracích:
Šířka 119 cm

Hloubka:
- k zadním sedadlům 68 cm
- při sklopených sedadlech 130 cm
- při vytažených sedadlech 165 cm
- při sklopeném zadním i předním sedadle 250 cm (šířka cca 38 cm při neskloponém dvojsedadle)

Výška:
- pod plato 57 cm
- ke stropu 110 cm
- ke stropu max 120 cm (ale méně než 119 cm na šířku)

jinak jsem dokoupil plastovou vanu do kufru, do které jsem musel vyřezat otvory, aby šly použít úchytné háčky.

no, to by pro dnešek s mým reportem mohlo stačit :twisted:

_________________
čím míň víš, tím líp spíš
Berlingo Multispace 1,6 V 110 k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 05. lis 2009 2:47:13 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
nemám sice B II, ale řešil jsem stejný problém i mojeho berlinga r.v.2005 2.0HDi se zapalovačem a rádiem. lepší rádia mají přímo na kabeláři možnost přehodit plusové kabely červený a žlutý a mělo by se odstranit to vypínání při vypnutí motoru. pak rádio hraje i po vyndání klíče. pak tam je ještě ochrana elektroinstalace po 15 min se vypne téměř vše v autě. zapomenuté zhaslé světla a podobné věci co mají větší odběr. já si nechal přidělat do auta další cigearetové zásuvky které jsou napojené napřímo a tudíž se nevypínají po vypnutí klíče jednak jednu do tunelu a pak jednu nahoru do poličky jak je zpětné zrcátko. když si nechám nabíjet mobil tak raději nahoře kde by zásuvku nikdo nečekal a tudíž není nic vidět. ( původně jsem ji tam chtěl kvůli CBčku, ale nějak jsem se k tomu nedokopal ho tam zatím dát ). pak jsem si nechal ještě přidělat k rádiu další dva vypínače. jeden na zapnutí trvalého napětí, aby rádio hrálo i po vypnutí klíče ( současné vyjížděcí se zasune až po té co nemá napětí ( a čekat 15 min než zajede se mi nechce je to mo clákavé pro zloděje ), tak jsem nechal dát rádio zpět na vypnutí klíče. a vypínačem si přepnu když chci mít rádio zaplé i po vypnutí klíče. a pak ještě jeden vypínač pro přepínání den / noc. jelikož je to běžně dělané na světla ( zde samozřejmě je to citoen tak je to trošku jinak v elektrice ) a jelikož se svítí u nás celoročně tak mi rádio i v noci svítí moc do očí a tak přepnu jen vypínač a mám tam noční režím. po přepnutí zase denní. taky velmi užitečná funkce.

Ice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 20. lis 2009 10:37:24 
Offline

Registrován: stř 04. lis 2009 14:52:36
Příspěvky: 20
Rudormi: Tak to jsem se sekl, ale i tak díky.
Rudormi + ICE: Díky za zajímavé informace a rozměry

Mám jednu informaci, která bude možná zajímat event.kupce příčníků.
Využil jsem celkem slušnou cenovou nabídku a koupil příčníky Thule. Rozměrově vybráno podle origo katalogu Thule. Příčníky i patky jsou velmi pěkné a sofistikované. Bohužel Berlingo II. má hagusy hrozně široké a patky nejdou nasadit. Majitel eshopu byl velmi ochotný a zkoušeli jsme kombinovat i jiné typy patek, ale vždy chybělo pár milimetrů k nasazení. Takže Thule bohužel není ta správná cesta. Nebo máte někdo nějaký tip ? Zřejmě zkusím ještě Hakr, jak zde někdo doporučoval.
Jo a ještě jeden dotaz- všiml jsem si, že uprostřed střechy jsou v úrovni hagusů na každé straně do střechy volné závity. Nevíte k čemu slouží ? Mám pocit, že v nich akorát bude stát voda a bujet koroze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 20. lis 2009 14:33:40 
Offline

Registrován: úte 27. říj 2009 11:29:49
Příspěvky: 11
ahoj příčníky máme originál od citroenu a stály 3300,ale je na ně sleva do konce roku takže vyšl na 2700kc a za tuhle cenu si myslím.že je to dobrej kup,citroen rozesílal slevovou knížku,teda jestli máš auto letos koupené a příčníky jsou podobné hakru a jsou uzamykatelné


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 20. lis 2009 17:25:51 
Offline

Registrován: stř 04. lis 2009 14:52:36
Příspěvky: 20
pegas27 píše:
ahoj příčníky máme originál od citroenu a stály 3300,ale je na ně sleva do konce roku takže vyšl na 2700kc a za tuhle cenu si myslím.že je to dobrej kup,citroen rozesílal slevovou knížku,teda jestli máš auto letos koupené a příčníky jsou podobné hakru a jsou uzamykatelné


Díky za tip, půjdu se po nich poobhlídnout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 27. dub 2010 20:31:22 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 20:20:43
Příspěvky: 18
tak jsem se taky stal stastnym majitelem,ale peugeota,coz je asi to same,ale s jinyma svetlama.zatim jsem najel pouhych 300km,prekvapily mne dve veci,hlucnost napravy,s tou se nemuzu nejak srovnat,a spotreba7,5l,ale tu zatim nejde soudit po 300km.doted jsem jezdil s octavii tour tdi a musim rict,ze mne berlo tou hlucnosti hodne zklamalo.motor mi pripada na 66kw docela liny,v octe to bylo nebe a dudy :? na druhou stranu,ale musim uznat,ze co do vyuziti mista,pohodli za volantem teepe vede na cele care.tolik odkladacich mist jsem nemel ani v mem a manzelcinem aute dohromady :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 28. dub 2010 20:39:17 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2010 19:26:09
Příspěvky: 10
Tak to musím bohužel potvrdit, mám Berlingo II HDI 66kW od 7/09 a co mně po celou dobu úplně drtí, je bouchací, houpavý podvozek a specíálně přední náprava, ta se bojí nerovností jako čert kříže, došel jsem do takového stavu, že si už vybírám trasy, jezdím podle toho kde je jaká nerovnost a v podstatě každou vteřinu jízdy sleduju cestu s ohledem na nerovnosti.

Podvozek je zvláštní směs - je opravdu dost tvrdý při setkání s hrbem, prasklinou, spárou, dírou apod ale současně nemožně rozhoupaný a to houpání někdy jemné, někdy větší, hlavně příčně v podstatě neustává, je to jako na vlnách a nebo jako člun na vodě, pořád a v jednom kuse.
Co hlavně, dochází ke kymácení příčně vlevo - vpravo a to dost rychle a 3-5 x za sebou, toho si už všimli i spolucestující, člověk aby se bál že se srazí hlavama, je to kolikrát nečekané, ale o to intenzívnější. (při pomalé jízdě, vyjíždění z parkoviště, nebo na hlavní, nebo někde v centru při odbočování apod)
Opravdu jsem nepochopil smysl naladění podvozku tohoto auta, zkoušel jsem ho naložit a je to to samé, žádné zlepšení.

Krom toho se docela divím, že zadek sedí o dost níž než předek a to s prázdným autem, vzadu je mezera cca 6-7cm ale vepředu cca 16cm. Je to v podstatě dodávka kde se předpokládá naložení kufru a to si pak vzadu sedne ještě 3cm a předek se trošku zvedne a to už vypadá docela divně.

Měl jsem několik aut vlastních, jezdil jsem ve spoustě aut jiných, měl jsem předtím Berlingo 1,4 z roku 2000 a tam jsem při stavu km 156tis nic takového nepociťoval, dokonce jsem 3 měsíce jezdil souběžně oběma takže jsem mohl porovnávat.

Co mi strašně vadí je, že čím pomaleji jedu, tak tím větší rázy jsou a auto reaguje i na malé praskliny, hrbečky a spáry, vždy bum bum, kolikrát se i dívám do zrcátka co to bylo za rygol, ale nic tam není vidět, prostě nevím na co to takhle reagovalo. A to jsem opravdu řidič co se vyhýbá dírám, dávám si na to pozor.

Hned od novoty mi 2x měnili přední tlumič protože klepal kov na kov při i malých vlnkách v asfaltu.

V servise je to pořád to samé, pokud není vyteklý tlumič, tak je to normální, nejde s tím nic dělat atd atd. Jsem z toho auta už nepříčetný, standartní chování podvozku je pouze na novém kvalitním povrchu, nebo rychlé jízdě po dálnici, ale jet po okreskách třeba Ostrava - Vsetín, Valmez apod nebo město, konec, to je maso.

Spotřebu už moc neřeším, v zimě 7,4 a teď jsem to vynuloval a po asi 2tis km je 6,9 jezdím pomalu, skoro na spotřebu, mám najeto za 20 let spoustu km víc co auto chce, ale prostě toto HDI na spotřebu neumí. (jasně, auto je vysoké s velkou čelní plochou, takže se nedá čekat 5,3 jako v osobáku, tak budiž, toto mně trápí nejmíň)
Hlučnost motoru mně překvapila, motor jde dost tvrdě a syrově.

Jinak ale za 17 tis km absolutně bez chybičky a poruchy nebo problému, vč zimy, ani v elektrice žádný problém nic. Tohle zase musím ocenit. Vzhledově (stříbrná metal + hagusy) se mi libí maximálně, to je krasavec, kdyby byl ten podvozek v pohodě, tak to auto nemá chybu.

Zajímalo by mně jaké zkušenosti mají ostatní, četl jsem na citroen fóru asi 2x že někomu vadí mlácení nápravy, ne vůle ale jako vlastnost - prostě přílišné propouštění rázů skrz tlumení do karoserie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub 2010 0:18:37 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 20:20:43
Příspěvky: 18
tak to asi bude nejaka chybicka jinde,protoze mi se ta teepena nehoupe,dneska jsem jel ostrava-hluk na jizni morave po okreskach,a naprosta pohodicka ,spotreba padla na 6,5 coz uz je docela prijatelne.pocitam,ze si to jeste sedne,protoze mam teprve asi 700km.ta naprava je ale desna myslim si,ale,ze si na to nakonec zvyknu,mam jeste i stareho partnera 1,9d a ten je proste tissi nez toto :evil: asi by to chtelo si co nejvice stezovat a treba udelaji nejakou zmenu :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě 2010 11:09:41 
Offline

Registrován: stř 04. lis 2009 14:52:36
Příspěvky: 20
Zdravím pánové
Taky si myslím, že to houpání podvozku bude nějaká závada. Já pozoruji od počátku jen klepání nápravy na nerovnostech. Je to ale jen u prázdného auta, jak se naloží, tak klepání utichne. Taky mně to celkem štve, ale už si na to zvykám. S nějakým houpáním jsem se naprosto nesetkal. Naopak mně překvapuje jak rychle můžu vjet do zatáčky aniž by se auto dostalo do problémů. O tom se třeba známému s Merivou může jen zdát. Byl jsem teď týden v Rakousku a na nějakém německém TV kanálu rozebírali problémy s novým Citroen Nemo. Byly tam záběry, jak se auto při rychlém pohybu volantu doleva-doprava stane nestabilním a převrátí se. Ukazovali tam sice na vteřinu i nové Berlingo, ale dle mých mizerných znalostí němčiny jsem vyrozuměl, že se jedná jen o problémy Nema- nějaké špatné elektronické nastavení diferenciálů či co.
Jinak moje Berlingo už jezdí 14 měsíců (každý den) a zatím zcela bez problémů, průměrná spotřeba 6.7l . Už se sice sem tam objevuje nějaké drnčení plastů, ale to neřeším. Jediná vážnější věc, která mně štve, je fakt že na kluzkém mokrém povrchu (tráva) se Berlingo do kopce prostě nerozjede. Hodily by se náhon 4x4 :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě 2010 1:02:21 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
taky bych bral 4x4 berlingo ale u nás se neprodávají. pár kusů je venku a dá se sehnat, i nové


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 28. kvě 2010 17:01:57 
Offline

Registrován: ned 17. led 2010 0:29:49
Příspěvky: 83
Měl jsem nové berlingo půjčené asi na 500 km trasu. Co se týká houpání, nic závažného jsem nepozoroval (byl to 1,6 80kW benzín) ale to bouchání od nápravy (myslím že zadní) byla hrůza - vrátil jsem se do období Felicie - to bylo naprosto stejné. Bohužel se snaží jít s dobou a chtějí použít "bezúdržbovou" zadní nápravu, ale pro konfort je to jednoznačně cesta zpět.

_________________
Berlingo 1.6LPG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 30. kvě 2010 0:23:51 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 20:20:43
Příspěvky: 18
ja treba se zadni napravou problem nemam,ale ta predni je hlucna,nekde jsem cetl,ze tam nekdo montnul mcphersny z C4 picasso a bylo po problemu,ale nemuzu tu diskuzi najit.pokud by to pomohlo,tak bych to zkusil,protoze to je jinak jedine minus tohoto jinak skveleho auta.(tedy z meho pohledu)samozrejme provozem zjistuji veci ktere by sly vylepsit,ale jsou to vice mene blbosti a mozna i reakce na mou oktavku kterou mam ted jako dvojku a jezdi s ni zena.z mych zkusenosti mne napriklad vytaci,to ze sedacky nemaji v oblasti beder zadne bocni vedeni a pri rychlejsi jizde v kombinaci s klouzavou latkou sedacek je obcas problem nespadnout mezi sedacky,nemluve o tom,ze co na ne polozim,to lovim po zemi obzvlaste klice jsou v tomto sportu jednicky :) toto lze ale vyresit odkladanim do k tomu urcenych prostor kterych je v aute bohate.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 01. čer 2010 3:42:23 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
jo sedacky jsou svině klouzavý. já tam dávám mobil a podobné zařízení a pak je nestačím chytat. nyní to už řeším tak že je zabodnu do sedadla mezi sedák a opěradlo a užty věci dřží ( samo že ty co tam vlezou ). a to vedení v sedadlech to je problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz