Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - berlingo II - první zkušenosti
Právě je pát 29. bře 2024 11:43:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 22:57:20 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 20:20:43
Příspěvky: 18
tak tu mame nejake novinky,byl jsem v servise a cumel jsem jako pero,protoze najednou:ano pane naprava klepe,z fabriky prisel papir,ze je treba vymenit vrchni ulozeni za nejake inovovane,objedname vymenime :o proste co doted bylo ok,je najednou spatne,proste parchanti lzou do oci :evil: uvidime co se zmeni.za druhe :dnes jsem se setkal se Sebem a mel jsem moznost vyzkouset jeho citroena,nelže,to berlo se kyve jako kachna a ma evidentne tlumice pryc,moje to nedela :?: urcite si myslim,ze by mel pripadny zajemce zvazit,jestli radeji nejit do peugeota,protoze sedacky berlinga jsou otresne,totalne mekke,v sebovem aute jsem sedel vylozene na konstrukci a tlacilo mne to do pr..le,nevim jestli ty molitany taky inovovali,ale ma to otresne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pát 24. zář 2010 14:34:56 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 20:20:43
Příspěvky: 18
takze vymeneno vrchni ulozeni a zatim se to jevi ok ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 30. lis 2010 13:26:09 
Offline

Registrován: pon 22. lis 2010 22:37:16
Příspěvky: 6
Dobrý den,
mám dotaz na majitele Tepeeček nebo Berlinga 2 s hdi motory.
Jak vypadá provoz v zimních měsících zajímá mě hlavně, jak dlouho trvá ,než motor dosáhne provozní teploty v městském provozu, jestli se to vymyká normálu nebo je to srovnatelný s benziňákama. Nevím, zda se vyplatí investovat za přídavný topení co má tepeečko v příplatkové výbavě. Díky za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 01. pro 2010 19:40:36 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
mám Berlingo 2.0 HDi r.v.2005 a topí to po cca 3-5km ve městě cca 5 min jízdy. takže pohodička a provozní teplota je cca po 10-15 min jízdy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2010 11:40:06 
Offline

Registrován: úte 27. říj 2009 11:29:49
Příspěvky: 11
ahoj lidi,tak mám berlingo 1,6hdi o září 2009 a byl jsem v servise na reklamaci a tady to je
1-těsnění u zadních dveří jak se zabucheje,tak dveře ho prodřel a je byla tam díra
2-dorazy na zadním okně
3-klepe náprava a díky tady tomu foru jsem věděl proč a představte si co mě udělali,vyměnili uložení předních tlumičů a zatím neklepe,ale nechápu proč nestáhnou všechny berlinga a nevymeněj to,ale asi,kdo se neizve má smulu
4-máme modutop a u jednoho okna vylezlo těsnění,takže taky výměna
a to všechno bez problému a dobrým přístupem asi to bude tím,že jsme si vybrali dobře,kde berlingo koupíme
ještě jsem měl jeden problém a to ten,že,když jsem jel po dálnici ko,em 130km,tak začal klepat hoodně volant,ale už se to vyřešilo,bylo to asi hliníkáčema,teď máme zimáky a v pohodě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 02. pro 2010 14:14:32 
Offline

Registrován: pon 22. lis 2010 22:37:16
Příspěvky: 6
Ice.Díky za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 0:15:06 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2010 19:26:09
Příspěvky: 10
Mám Berlingo 2 1.6HDI 66kW
Zrovna jsem si při těch mrazech tento týden říkal, topí to nějak divně, v sobotu -12 st. večer odjezd z návštěvy, teprv po cca 10km se začalo trochu projevovat teplo v kabině. Oproti loňsku (první zima - auto rv 09) to vidím jednoznačně jako zhoršení, první den sněhu u nás, jsem nebyl schopen poregulovat vzduch aby se mi nemlžily okna, proud a teplota byla slabá, proto jsem zajel do servisu ........

V týdnu jsem teda byl v Citroen servisu a kontrolovali mi filtry jestli nejsou zanesené listím, vyndali, vyčistili a nakonec jsme je tam vůbec nedávali - v červnu 2010 proběhla 1 serviska tzn po 20tis km a měnili tyhle pylové filtry. Teď začátkem prosince je přinesl mechanik (nevěděl že byla ta prohlídka 5měs zpět) a říkal že jsou černý, špinavý a že jsou už dost zvrdlý. To mi začalo vrtat hlavou jestli mi je tehdy vůbec vyměnili. Ale co už. Vzduch bez filtrů teď fouká dost, ale teplota nic moc. Trošku bych řekl, že teplota motoru nejde moc rychle nahoru, ale nakonec se přece jen dostane na klasických 90, stačí ale na chvíli zastavit a jde rychle dolů, jestli to nakonec nebude termostat.

Po návratu jsem zjistil, že jak sundávali panel kolem řadičky, museli asi někde rozpojit kabel, protože mi nesvítí levá polovina panelu ovládání topení.

Další věc, parkuji často tak, že couvám do řady aut v jednosměrce, teď když napadlo 20cm sněhu, tak jsem zajel zadkem když jsem potřeboval začít rovnat řízení, najednou v tom sněhu, rány od řízení, jakoby rázy, na jednu otáčku cca 3-4 pecky a v jednu chvíli, celkem nakonec rejdu to začalo bít kov na kov, z pravé strany od tlumiče.
Po 2 dnech jsem takto parkoval znova a zase to samé, tchán mně včera navedl na to, že by to mohlo být zavdušněné - totiž jsem si vzpomněl, že když jsem jezdil v létě, tak při prudších zatáčkách do prava mi z levé strany před řidičem v motor prostoru jakoby syčelo, po projetí zatáčky klid.

Teď řeším už měsíc klepání z pravé strany od předního tlumiče resp silenbloku motoru. To mi vyměnili inovované horní uložení tlumičů - nastala velká změna v tom jak auto přejíždí malé nerovnosti, spáry, praskliny, panelka apod. Najednou je klid, až teprv teď jsem zjistil s jakou hrůzou jsem jezdil - viz můj starší příspěvek pár stránek zpět.
Ale klepání zůstalo, ozývá se to spíš při pomalé jízdě kdy předek auta chodí nahoru a dolů, nedělá to na díře, ale na zvlněném povrchu kdy to je hodně slyšet, v podstatě to klepe pořád, z nižší teplotou - prvních pár set metrů to je silné.
V citronu mi řekli, že to auto to tak dělá .......

Už od léta pozoruju, že mi spojka začíná nějak jinak zabírat, při rozjezdu na jedničku pouštím spojku a v momentě kdy se už auto normálně má rozjíždět, najednou nastane taková fáze kdy auto začne lehce vibrovat, stojí nerozjede se, to trvá tak vteřinu a až pak to trošku cukavě rozjede. Není tam takový ten klasický moment, kdy prostě pouštím spojku a v určitém momentě nastane klidné sepnutí a auto rozjede lehce. Jsou tam takové bezradné cukance a vibrace. V létě to bylo horší, teď v zimě trochu lepší, prý lepí lamela - špatný matroš, v různých dílnách mi potvrdili, že toto se stává běžně u ojetin kdy se tam dá nějaká shit lamela.

Spočítal jsem, že za dobu co to auto mám, od konce 06/09 tzn cca 17 měsíců bylo celkem 27 prac dní v servise, bez náhrady (neplacené) takže to je vlastně 5 týdnů kalendářních.
V červnu 2011 mi končí záruka a auto mně docela děsí, tím jak bouchá to řízení + spojka (lamela) takové el čerpadlo serva stojí přes 20tis. U škodovky se dá sehnat levněji, ale na tohoto Berloše pochybuju, docela uvažuju že to auto dám pryč, začínám si počítat finanční stránku co jak by vyšlo (leasing) ale když k tomu přičtu ten strašně nepříjemný pocit z houpavé jízdy, kdy od prvního metru jsem naštvaný, karoserie si žije vlastním životem - viz příspěvek uz minula, tak já prostě nemám moc důvodů si toho žebráka nechávat.

Člověk platí, auto je věčně v servisu, pořád něco, tak vážně nevím, to auto je nasírací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 17:05:44 
Offline

Registrován: pon 22. lis 2010 22:37:16
Příspěvky: 6
Ahojky,
jak to tak čtu ,tak Sebo máš smůlu asi na špatnej kus a možná servis, protože tolik poruch u dvouletýho auta je dost. Jenom k upřesnění v zimě 2009-2010 jsi byl s topením spokojenej?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 07. pro 2010 14:15:11 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2010 19:26:09
Příspěvky: 10
Už právě ani nevím, jestli jsem tady psal i min opravy, ze září-října - rozvody - výměna. kosti stabilizátoru - výměna, maska přední puchýře - výměna, panel topení zaseklé kolečko ovl teploty - výměna atd.
Ani se mi to nechce hledat.

Ale právě to topení v první sezóně bylo ok, měl jsem předtím Berlingo r 2000 benzín a ty z principu topí líp a vím, že po změně auta jsem právě nepociťoval změnu k horšímu. Až letos mně to zarazilo, fouká to i po dlouhé době celkem vlažný vzduch, že bych si v autě pořádně zatopil opravdu nehrozí a to mám na mysli třeba po 20-30 km.
Abych to upřesnil je mi jasné že takovou bednu vytopit je problém, ale já právě myslím to, že přímo na výdechu topení, když položím ruku, tak je vzduch teplý ale ne horký jako bývá obvyklé, tím pádem 70cm od výdechu topení z palubky je už pocit vlažného chladna.

Zdaleka nejlíp na tom autě funguje motor, od začátku absolutně bez zaváhání, ani jedna slabší chvilka, že bych startoval dýl, nebo zakolísaly otáčky, nic. Přitom parkuju denně venku, prostě bez ohledu na teplotu je v kondici a i jeho elektronika fachčí bez závad. Akorát co mi trochu vadí je syrový traktorový zvuk při pomalejší jízdě ve městě na dvojku nebo trojku. Pak se zrychlením se běh motoru vyhlazuje a mimo město je to v pohodě.

Já bych to řekl takhle, kdyby mi někdo teď hned z citroenu vyřešil podvozek tzn dali mi to jakýmkoliv způsobem do pořádku, aby to bylo jako u jiných stejných aut, všechno bych hodil za hlavu a řekl si srát na to, všechno se sem tam pokazí, hlavně že jezdím bez rázů a kývání a houpání. To ostatní nevnímám jako zásadní problém. Páč mně to auto nikdy nenechalo ve štychu, že bych nedojel kam potřebuju.
Ale to, že od prvního metru co se rozjedu se to auto chová jinak než s čím během dne, týdne, měsíce, roku souběžně jezdím, to mně vyloženě ubíjí a ničí.
Tohle auto je fajn, když stojí a dívám se na něj z okna, líbí se mi, ale když sednu a rozjedu se, stojí to za prd. A protože auto je věc která je určená na ježdění, je tohle u auta dost podstatná závada.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 07. pro 2010 17:21:04 
Offline

Registrován: pon 22. lis 2010 22:37:16
Příspěvky: 6
Dík za odpověd. Já mám momentálne Berlingo1 1,6 v benzínu koupeno nové a po dvou letech se mi pokazil termostat a je možný, že i u tebe taky odečel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: sob 01. led 2011 20:24:39 
Offline

Registrován: pon 22. lis 2010 22:37:16
Příspěvky: 6
Jaké máte zkušenosti s manualní klimou. Nevím, jestli se vyplatí koupit automatickou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 03. led 2011 13:58:11 
Offline

Registrován: pon 03. led 2011 13:49:07
Příspěvky: 2
Mám berlingo 1,6 benzín s man.klimou a nevidím v tom zásadnější problém.Je to o konfortu.
Vyladil jsem to po pár kilometrech.
Snad jen když vypneš kompresor(AC) a nestáhneš ovladač na nejmenší teplotu,tedy do modrýho pole tak ti to bude topit.
Ale to jen na okraj.

Jinak ta přední náprava je katastrofální nevím jak to můžou dát do prodeje.
Mám ještě doblo a to se nedá srovnat pokud by měl fiat lepší benzíňák tak jdu zase do fiata.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz