Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - berlingo II - první zkušenosti
Právě je čtv 25. dub 2024 10:39:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 27. črc 2010 12:59:25 
Offline

Registrován: úte 27. črc 2010 12:09:52
Příspěvky: 5
drroman píše:
ja treba se zadni napravou problem nemam,ale ta predni je hlucna,nekde jsem cetl,ze tam nekdo montnul mcphersny z C4 picasso a bylo po problemu,ale nemuzu tu diskuzi najit....


To ani nemusíš hledat - to vědí všichni servisáci v prodejnách,ale C jim to zakázalo dělat, protože je to drahý. Mě to slíbili, ale když jsme se k tomu dostali, tak už měli nařízeno měnit jen horní uložení tlumiče. Je fakt, že to pomohlo - to ne že ne, ale zase po pul roce mi v tom začalo vrzat (při točení volantem za jizdy i stání) a když sem jim to tam dal, tak jednu misku museli vyměnit, protože drhla o pružinu..nebo co.

Každopádně je to totální pruser s tou nápravou a auto je hlučný jako tank. Vibarce jdou do kostry jak jsem to nikdy a nikde neviděl - to ani stará 120tka tohle neuměla. :evil: (viz. jiné vlakno tady na foru). Zrovna tak příčná stabilita je na prd - ale to si myslim vychází z toho, že je to auto vysoký a tudíž ty kmity se projeví na větší páce a tudíž jsou větší..snad :cry:

Moje dojmy nejsou nijak závratné - koupil jsem si auto abych nemusel porád do servisu a vešla se celá rodinka. Rodinu jsem nacpal bez potíží, ale v tom sevisu jsem docela často - naposledy větrák klimy v Chorvatsku (viz. jiné vlakno tady na foru).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 27. črc 2010 16:58:15 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 20:20:43
Příspěvky: 18
tak to jsem potreboval vedet,rikas,ze se to po tech miskach uklidnilo?uz to neprenasi tak ten hluk do karoserie?jak to tak vidim,tak sezenu ty phersny a pujdu do toho,protoze se jinak z toho zblaznim,presne tak jsem uvazoval,koupim nove a bude klid,jenze ouha jezdim jak ve starem favoritu :cry: pred koupi jsem se rozhodoval mezi mirne jetou caddynou a teepem,blbec jsem se nechal nachytat :)
Yeti píše:
drroman píše:
ja treba se zadni napravou problem nemam,ale ta predni je hlucna,nekde jsem cetl,ze tam nekdo montnul mcphersny z C4 picasso a bylo po problemu,ale nemuzu tu diskuzi najit....


To ani nemusíš hledat - to vědí všichni servisáci v prodejnách,ale C jim to zakázalo dělat, protože je to drahý. Mě to slíbili, ale když jsme se k tomu dostali, tak už měli nařízeno měnit jen horní uložení tlumiče. Je fakt, že to pomohlo - to ne že ne, ale zase po pul roce mi v tom začalo vrzat (při točení volantem za jizdy i stání) a když sem jim to tam dal, tak jednu misku museli vyměnit, protože drhla o pružinu..nebo co.

Každopádně je to totální pruser s tou nápravou a auto je hlučný jako tank. Vibarce jdou do kostry jak jsem to nikdy a nikde neviděl - to ani stará 120tka tohle neuměla. :evil: (viz. jiné vlakno tady na foru). Zrovna tak příčná stabilita je na prd - ale to si myslim vychází z toho, že je to auto vysoký a tudíž ty kmity se projeví na větší páce a tudíž jsou větší..snad :cry:

Moje dojmy nejsou nijak závratné - koupil jsem si auto abych nemusel porád do servisu a vešla se celá rodinka. Rodinu jsem nacpal bez potíží, ale v tom sevisu jsem docela často - naposledy větrák klimy v Chorvatsku (viz. jiné vlakno tady na foru).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 28. črc 2010 9:55:31 
Offline

Registrován: úte 27. črc 2010 12:09:52
Příspěvky: 5
drroman píše:
tak to jsem potreboval vedet,rikas,ze se to po tech miskach uklidnilo?uz to neprenasi tak ten hluk do karoserie?jak to tak vidim,tak sezenu ty phersny a pujdu do toho,protoze se jinak z toho zblaznim,presne tak jsem uvazoval,koupim nove a bude klid,jenze ouha jezdim jak ve starem favoritu :cry: pred koupi jsem se rozhodoval mezi mirne jetou caddynou a teepem,blbec jsem se nechal nachytat :)
Yeti píše:
drroman píše:
ja treba se zadni napravou problem nemam,ale ta predni je hlucna,nekde jsem cetl,ze tam nekdo montnul mcphersny z C4 picasso a bylo po problemu,ale nemuzu tu diskuzi najit....




Uklidnily se ty rány, náprava je porád hlučná - pokud mužu hodnotit tak zlepšení na 50% - problem tim rozhodne vyřešenej neni, ale zákazníkovi to zavře hubu. :evil: :cry: :evil: :evil: :x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 28. črc 2010 14:57:58 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 20:20:43
Příspěvky: 18
a tema phersnama by se to uklidnilo?nevis kdo s tim ma zkusenosti??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 28. črc 2010 15:24:34 
Offline

Registrován: úte 27. črc 2010 12:09:52
Příspěvky: 5
Jo prý jo, ale mám to z doslechu. Takže nevim nic určitýho.
Ale tvrdil mi to přímo servisák ofiko zastoupení, takže to asi bude pravda - na reklamu to nevypadalo. :roll:
možná to pomuže i při těch příčných bestialitách...doufám...zatim jsem se nepidil detailněji - jsem tak trochu nešika v autech - spíš je řídím, než opravuju :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 28. črc 2010 22:29:54 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 20:20:43
Příspěvky: 18
Hmm,tak to asi pojedu do Polska sehnat nějakou borenou c4 picaso.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 11:13:11 
Offline

Registrován: úte 10. srp 2010 10:52:36
Příspěvky: 1
Houpani muzu potvrdit, ale davam to za pricinu vysoke stavbe karoserie. Predni naprava je opravdu mizerna. Po zakoupeni noveho vozu
mi hodne mlatila pres nerovnosti. Volal jsem servis a byl jsem objednan na vymenu tlumicu. Dostal jsem je z C4 Picasso. Zlepsilo se bouchani tak o 50%. Pak mi zacalo vrzat pri otaceni volantu na doraz. Opet servis a reklamace. Vymena misek zlepsila bouchani o dalsich 25% ale stale to neni ono...
Vrzani je opet nekdy slyset... mam temer 30 000 km a zatim bez problemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: úte 07. zář 2010 21:30:29 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 20:20:43
Příspěvky: 18
tak jsem se konecne rozhoupal,jedu s tim kramem do servisu :evil: jsem zvedavy co se dozvim :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: stř 08. zář 2010 12:40:00 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2010 19:26:09
Příspěvky: 10
Moje Berlingo 1,6HDI najeto 23 tis km

před 14 dny reklamace
- hluk ze strany rozvodů, asi kladka, vodní pumpa - nakonec výměna celé sady rozvodů
- puchýře na chromované části přední masky - výměna masky
- klepání od přední nápravy - výměna kosti, pravá strana
- praskání H4 žárovek od května třetí výměna obě strany - změřeno, neuznáno - kupte si kvalitní žárovky (přitom právě origo odešly a teprve poslední od WURTHU drží doteď. Během návratu z dovolené, v noci na dálnici odešla postupně jedna a po výměně na pumpě po 100km zase druhá, jízda na jedno světlo v noci o půl druhé žádný med.
- šustění škvrčení rádia, hlavně večer když je ticho, tak přerušování signálu skoro na všech stanicích, zjištěna volná anténa dole pod střechou-dotaženo, perlička - prý nebudeme vám toto účtovat, udělali jsme to pro vás z dobré vůle ..... asi jsem si to povolil od stropním čalouněním sám ..... podle mně jasné nedotažení z výroby.
1 den v servisu na zjištění a potvrzení závad, za pár dní zase 1 den v servisu - odstranění závad a to se mi snažili říct, že se rozvody + maska + kost stabilizátoru nestihne od 8 rána do 5-6 večer že nejspíš budou třeba 2 dny. Nakonec to dopadlo že mi ho dali večer.

Min týden reklamace
- ovládání teploty vzduchu topení se zaseklo na polovině dole a nešlo tam ani zpět, několik dní jsem jezdil s napůl zapnutým topením a otevřenýma oknama. Řešení - výměna panelu ovládání topení. Opět 2 dny v servisu

K tomu opětovná reklamace chování auta (zároveň s topením) - tlučení na nerovnostech, houpání napříč, nestabilní na špatném povrchu (což je u nás skoro všude) - závěr : pane vše se vám zdá, auto se chová standartně, není důvod ke stížnosti. Ale mně se s tím autem jezdí opravdu blbě a po 25 letech ježdění s různýmy auty a potom co během prac týdne střídám 3 firemní auta, musím konstatovat, že se mi to nezdá, auto už nepřejede s klidem ani napojení dvou asfaltů s převýšením 0,5 cm vše jde do karoserie a ta se nadzvedne a zase klesne a to přejde na druhou stranu, takže auto kývne, bouchne, nadskočí a vzápětí přijde další nerovnost, prohlubeň a pořád dokola.
Toto skončilo menším konfliktem, dotyčný technik jen tak od pultu, s asertivním úsměvem přímo mně do obličeje, neustále opakoval, že auto je v pořádku, přitom poslední a jediná zkouška jízdy s tímto autem proběhla někdy začátkem června, jak mohl vědět že na konci srpna je to stejné jako tehdy (budiž, pokud se mu to tehdy zdálo ok po 3km jízdy)
V tu chvíli se nikdo neobtěžoval sednout a nebo aspoň zajít k autu.

No řeknu to rovnou, docela silně uvažuju, že auta se zbavím i za cenu ztráty a administrativních potíží, chci ale zase jednou zažít když sednu do auta a to se hned při rozjezdu nezačne houpat jako kráva a na prvním hrbu nezačne mlátit.
Manželka která je neřidič, jezdí jen jako spolujezdec, doma i v práci a o auta se vůbec nezajímá, našemu autu začala říkat kachna, hned od začátku sama od sebe když se párkrát auto rozkývalo.

Se starým Berlošem jsme jezdili 5 let a ani jeden z nás s tím neměl problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář 2010 15:50:44 
Offline

Registrován: čtv 09. zář 2010 15:27:06
Příspěvky: 2
Asi před měsícem jsem zakoupil ještě starý typ Berlinga, kterému se nyní rozsypaly zadní brzdy a jelikož neměly ve
značkovém servisu ihned k dispozici ND tak jsem si půjčil snad na jeden den nové Berlingo II.

Po ujetí prvních 50 Km nemohu uvěřit stavu tachometru !?? :shock:

Při průjezdu i mírných zatáček mlátí snad nápravy,tlumiče ?? Auto odskakuje do strany ve směru působení odstředivé
síly - možná bych to přirovnal k mojí bývalé XSAŘE , která měla najeto 190 000 km a jezdila stále na prvních tlumičích.

Druhá a poslední věc co mně vadí je velice tuhý (jakoby přidřený chod) řazení, závěrem bych chtěl dodat, že jinak nemám
k autu již žádné výhrady.Je pozoruhodné tento vůz má najeto [b]pouze 500 Km[/b]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: čtv 09. zář 2010 20:36:19 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2010 19:26:09
Příspěvky: 10
Dnes jsem měl půjčené jiné Berlingo II se stejným motorem a najeto 14.600km

Definitivně jsem poznal, že nové Berlinga jsou na tom stejně, ať to je loňské auto a nebo letošní. Je to auto jako z jiné planety, má tak odlišné chování na cestě, že jsem se s tím za celou dobu co jezdím nesetkal. To auto neposedí klidně ani metr, máme u nás komplet nový povrch přes celé město a i na tom fungl novém asfaltu, na první pohled je dokonale rovný, to Berlingo pružilo nahoru dolů, jakoby ho nějaká síla chvíli tlačila do kolen a za chvíli zase přizvedávala a do toho kývání sem a tam zleva doprava. Nejsou to pohyby metr sem metr tam, ale malé neustálé pohyby, ke všemu tam jsou sedačky co moc nepodrží a kolikrát mám pocit že sklouzávám mimo.
Po přesednutí do našeho firemního Fordu Connect jsem na stejné trase necítil žádné pohyby, absolutně klidná jízda, člověk by nevěřil co slušné, solidní auto umí odfiltrovat. A to má najeto cca 100 tis a na rozbitých cestách se třese kastle, ale podvozek bez problému.

Já se jenom divím, že takový paskvil dokáže světová automobilka vypustit do světa.

Včera jsem si vyměnil auto s kolegou co má Octu II a jezdí právě s tím Connectem a po 5km jsme dojeli k němu před barák a říkám tak co, on nato, nevěřil jsem ti, myslel jsem si že přeháníš, ale já bych to nechtěl ani za nic, prý ty vole, to je parník ....
A bylo to, prý dej mi pokoj.
Já prostě nechápu smysl takového nastavení, které je úplně jiné než všechno co jezdí po našich cestách. Asi to testovali jen na dálnici (totiž na dálnici se to chová nejlíp, skoro se to nehýbe, sedí to a nebouchá to) ale nedej bože sjet na okresku nebo do města, taková jízda po Ostravě - koleje, panely, díry, lavory apod to je pro mně utrpení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: sob 11. zář 2010 16:36:58 
Offline

Registrován: úte 27. dub 2010 20:20:43
Příspěvky: 18
sebo ty jsi nekde z karvinska ne?chtel bych to porovnat,jsem z havirova,co tak se sejit a vyzkouset?jinak mam ty same myslenky,vyprat ten kram z baraku,sice se mi nekazi,ale s tou napravou se nikdy nesmirim :evil: dodnes se biju do hlavy,ze jsem se nechal nachytat na dig.klimu a podobne kraviny oproti osvedcene kvalite.jedine co mi nejde do hlavy,jak mohla renomovana automobilka dopustit to,ze vyprodukovala auto,ktere si neporadi ani s nejmensi nerovnosti bez klepani a podobnych zvuku.pocopil bych to u nejake indicke taty za 100000,ale u PSA?to mi fakt nejde do hlavy :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: sob 11. zář 2010 23:47:56 
Offline

Registrován: čtv 28. led 2010 19:26:09
Příspěvky: 10
Jj jsem přímo z Karviné, můžeme se někdy v týdnu sejít. Napíšu ti SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 13. zář 2010 16:46:44 
Offline

Registrován: čtv 09. zář 2010 15:27:06
Příspěvky: 2
Ještě bych trochu upřesnil svůj příspěvek ze 1 denní zápůjčky nového Berlinga II.

Mlácení nápravy u nového vozu je prokazatelné a netřeba dál rozebírat.Další věc je otřesná sedačka u řidiče ze které
se člověk vysouvá při průjezdu zatáčkou s tím jsem se zatím nesetkal u žádného vozu :cry:

Ještě mně hodně vadí odezva řízení při průjezdu zatáčkami - servo jde hodně zlehka a kola, jakoby neměla žádný odpor
určitě by problem vyřešilo variabilní servo.

Závěrem musim podotknout, že tímto u mě Berlingo skončilo (dojezdim si své staré) a změnim značku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: berlingo II - první zkušenosti
PříspěvekNapsal: pon 13. zář 2010 17:56:03 
Offline

Registrován: stř 11. lis 2009 13:21:19
Příspěvky: 52
Koukám, že je tu většina nespokojena. Já mám Berlingo r.v.2007 1,6 HDI a co tu píšete jsem se u starého modelu nesetkal. Chci ríct, že jsem po novém modelu hodně pokoukával a tyto příspěvky mě od koupi dost odrazujou. Na pohled je to pěkné auto a nezbívá nic jiného než se v něm povozit a posoudit příspěvky. Mějte se krásně a přeju hodně moc najetých km bez nehod a poruch.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz