Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - koupil jsem berlingo a potřebuji pár
Právě je pát 29. bře 2024 0:44:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: koupil jsem berlingo a potřebuji pár
PříspěvekNapsal: úte 24. říj 2017 15:34:33 
Offline

Registrován: úte 24. říj 2017 15:03:55
Příspěvky: 1
Zdravím chlapi,
prosím ,koupil jsem před nedávnem pro svojí milou citroena berlingo, po čase používání se ukázalo pár vad, v prosinci čekáme špunta, tak bych chtěl, aby jezdili v bezpečným autě. Berlingo je rok výroby 2008,má najeto asi 190000, motor 1,4benzin tuším 55kw. Při přezouvání zimních kol jsem si všiml, že na pravé straně má zadní kolo nahoře asi jen 1 cm mezeru od kastle a na levé zadní straně má kolo od kastle mezeru asi 3cm. Známý mi řekl, že je to častá vada citroenu, že musím zrepasovat komplet nápravu(pravda, že když kouknu ze zadu na kola, tak pravý kolo je trochu víc vyosený do A). Bydlím v jižních čechách a prý to suprově dělají ve Strakonicích. Je pravda, že je nutné nápravu zrepasovat?? :shock: :shock:
Dále se mi začali ukazovat na laku rezové puchýře, nejvíc na střeše kolem oken a dveří. Řešili jste si to někdo doma opravou (namícháním si danného odstínu do spreje) nebo je lepší odvézt auto do lakýrny popřípadě kolik to, tak stojí??
A jelikož se blíží zima a já nemám garáž, jak nejlíp připravit citrouška na zimu. Hlavně mě zajímá údržba šoupacích dveří , gum kolem dveří a jiné další špeky na těch našich mazlíkách. :lol: :lol: :lol: :lol:

Děkuji za odpovědi Karel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24. říj 2017 18:08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7349
Bydliště: Kolín
kola se budou zhorsovat az to bude na vymenu za celou repasovanou napravu
ted je stale sance ze se jen vymeni loziska

koroze pokud uz je tak opravit profesionalne - i kdyz na zimu by stacilo barvu hodne podobnou a jen ty dupky zadelat aby pres zimu nebyly vetsi

soucasky a gumy - dulezite je promazat jak kolejnicky tak treba indulonou namazat tesneni dveri (jsou na to i primo urcene pripravky)

jinac celkove pred zimou takovy ten zakladni servis je vzdy nutny - stav chladici kapaliny- stav pneu, akumulator zarovky atd.

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz