Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Klepání zadní nápravy
Právě je ned 16. čer 2024 5:53:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klepání zadní nápravy
PříspěvekNapsal: sob 23. lis 2013 1:04:50 
Offline

Registrován: sob 23. lis 2013 1:02:06
Příspěvky: 2
Ahoj všem, prosím o radu mám Berlingo v užitkové verzi nový model, teď dva roky, právě skončila záruka a mě začlo něco ťukat na zadní nápravě nejspíš jen na jednom kole při malých nerovnostech, je to podobný zvuk jako na přední nápravě když je vymlácena tyčka stabilizátoru. už jsem měl kolo dole a není tam nič vidět. zkoušel jsem dotahovat tlumič, vše vypadá jako nové. Napadl mě jen tlumič ale mám najeto 35000 to mi přijde na tlumič dost málo. Výfuk ani žádné plechy u něho to nejsou. Nesetkal jste se někdo s něčím takovým? Děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klepání zadní nápravy
PříspěvekNapsal: pon 25. lis 2013 8:43:37 
Offline

Registrován: úte 30. črc 2013 12:03:34
Příspěvky: 9
S tým zvukom nič neurobíš,je to normálne, vzadu klepú všetky Berlingá. O to viac že máš užitkovú verziu tým pádom máš málo zaťaženú zadnú nápravu keďže nemáš zadné sedačky a tapacíry a je to počuť viac. Nalož ho a je po klepaní. Ja som bol z toho tiež nervózny a bol som si dať auto kontrolovať v Citroene,ale nič nenašli. Je to proste dodávka a tá má jednoducho riešenú zadnú nápravu,čo je na druhej strane dobre lebo sa tam nemá v podstate čo pokazit.

_________________
Berlingo XTR 1,6hdi 68kw r.v.2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klepání zadní nápravy
PříspěvekNapsal: úte 26. lis 2013 9:16:14 
Offline

Registrován: úte 26. dub 2011 13:30:53
Příspěvky: 77
mam HDi z 2011 a zadni naprava je v klidu - a to mam auto koupeno ve specifikaci N1( v te dobe bez FAPu), kde jsou tvrdsi pruziny.

zaseneustale resim rachtani plastovyho sani ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klepání zadní nápravy
PříspěvekNapsal: stř 27. lis 2013 20:45:23 
Offline

Registrován: sob 23. lis 2013 1:02:06
Příspěvky: 2
Četl jsem nějaké zahraniční fóra, a pravděpodobně to ten tlumič je, většinou jim to vyměnili v záruce. Ale si to nebudu zatím řešit není to až tak hrozné. Jinak opravdu když vezu něco těžšího tak to poťukávaní opravdu zmizí nebo se alespoň o dost zlepší. Sání jsem řešil nedávno elektrikářskou páskou a silikonem a je klid, nicméně je to hrozné skoro u nového auta pořád něco řešit, mám ještě staré Berlingo z 97 1.8D najeto cca 400000 a leje se jen nafta, kapalina do ostřikovačů a olej, mění destičky, kotouče a pneumatiky (opravdu nezničitelný), to se o tomhle říct asi nedá. No ale jinak celkem spokojenost až na ty drobnosti :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klepání zadní nápravy
PříspěvekNapsal: ned 08. pro 2013 18:31:40 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
no jo v 97 se auta dělali jako auta. Ale po roce 2010 se prej auta dělají jako pračky. Tak aby vydržely jen něco málo přes záruku.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz