Fórum Citroeny.cz • Zobrazit téma - Jaký motor do Berlinga?
Právě je ned 28. dub 2024 7:35:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: ned 05. led 2014 11:56:26 
Offline

Registrován: ned 05. led 2014 11:45:23
Příspěvky: 3
Zdravím, potřebuju rodinný "nákladáček", líbí se mi Berlingo, rozpočer je 100 tis, potřebuju poradit po jakém motoru mám koukat, najezdím tak 10tis za rok takže nejspíš benzín a ted jse o to jaký obsah aby me to nesežralo a nebo to po mě nechtelo každej měsíc dárky. Děkuji za názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: pon 06. led 2014 9:26:28 
Offline

Registrován: úte 26. dub 2011 13:30:53
Příspěvky: 77
nic ve zlem, ale osobne si myslim, ze jsi ve spatnem vlakne. Tady je vlaklno o Berlingu II - 2008 a vic.

100 litru je tak na Berlingo I mozna po faceliftu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: pon 06. led 2014 20:16:33 
Offline

Registrován: ned 05. led 2014 11:45:23
Příspěvky: 3
jo omlouvam se zalezl jsem spatne :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: pon 06. led 2014 20:28:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7355
Bydliště: Kolín
:arrow: presunuto :!:

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: úte 07. led 2014 8:37:11 
Offline

Registrován: úte 03. lis 2009 9:22:51
Příspěvky: 207
Ahoj, je hezké že se Ti Berlingo líbí. Ale je třeba si říct i více než jen jaký motor. Píšeš že chceš rodinný náklaďáček. Takže je dobré si uvědomit jak moc budeš auto nakládat a čím. Protože Berlingo je velké auto ale že by překypovalo velkým zavazadlovým prostorem se nedá říct (pokud nesklopíš sedačky a i při sklopených sedačkách to není až takový zázrak). Berlingo má v zavazadlovém prostoru velkou výhodu že má celkem geometricky čistý tvar, a při sklopených sedadlech by se tam měla vejít i europaleta na plochu. Takže se takové auto hodí pokud ho chceš dejme tomu jako druhý auto se kterým budeš jezdit ty a vozit si materiál na stavbu nebo na rekonstrukci chalupy atd. Ale jako jediné auto do mladé rodiny s mimčem nebo dvojčaty (myšleno stěhování kočárku) tak to nejvhodnější není , potom pro děti odrostlé kočárku už je to lepší je jen málo aut kam dozadu dokážeš umístit i tři dětské sedačky nebo dvě + dospělého. Vycházím ze svých vlastních zkušeností.

Výhody Berlinga vůči klasickým osobákům z hlediska provozu kola skoro v rozích karoserie dost dobrá manévrovatelnost, kraťoučký převis za zadní nápravou slušná váha bržděného přívěsu , vyšší posez díky stavbě karoserie dobrý výhled , šoupací dveře docela slušná obsluha prcka v dětské sedačce ( pokud se dá vybrat tak šupky z obou stran), zadní výklopné dveře udělají slušný přístřešek proti dešti ( ukládání nákupu , dostrojování se při sportu). Spousta úložných prostor v kabině a dosahu řidiče díky stavbě karoserie a vyššímu posezu pohodlné nastupování a vystupování pro zdravého jedince pro člověka jakkoli omezeného pohybově nádhera otec je po operaci obou kyčelních kloubů a domu ze špitálu jsem ho v pohodě odvezl a pak po kontrolách taky. Kufr díky tvaru můžeš narovnat až do stropu aniž by tě omezovali zadní dveře.
Nevýhody docela velký odpor vzduchu dost háklivý na styl jízdy a vliv na spotřebu pokud jezdíš převážně po okreskách a v rámci limitu povolených rychlostí tak pohoda ale v okamžiku dálničního přesunu a překročení 100 Km/h a trvalé jízdě rychlostí vyšší než 100 je spotřeba dost vysoká opět osobní zkušenost trasa Pha- Lbc po R10 do 100 km/h spotřeba cca 5,5 L /100km jízda na rychlostním limitu 120-130 Km/h cca 7-8 L/100 Km.( Bejvalka jezdila xsarou breakem stejnou motorizací jako já a při stejném nákladu a stejných podmínkách jí ta samá trasa dělala rozdíl ve spotřebě max 2-3 dcl na 100 km.) Kvůli výšce se bála bejvalka jezdit do podzemních garáží. Zadní výklopný dveře pokud parkuješ v garáži a chceš jít do kufru tak potřebuješ hodně místa abys je otevřel ale i na parkovišti je třeba na to myslet a aby jsi měl dost místa na otevření. Pokud jste sportovní rodina tak stěhovat kola na střeše je taky dost složitý výška k naložení a pak ještě průjezdná výška celého vozu , stěhovat kola v autě se dá ale musíš složit sedačky takže spíš max dvoučlenná posádka a nejsem si jistý jestli by nebylo potřeba sundat z byciklů přední kola kvůli skladnosti. Kufr jako takoví je krátký ( od dveří k opěradlu zadních sedaček) složitější při nakládání objemnějších věcí. Kočárek tam sice postavíš nesložený ale musíš ho dát napříč autem a pak se do kufru už moc nevejde. (Alternativa by byla C4 Grand Picasso velká kabina velký kufr ale jen s mechanickou převodovkou v žádném případě pilotovaná převodovka)
Co se týče samotné motorizace zase je třeba vybírat podle toho k čemu ho chceš . Z vyprávění znám většinu motorizací z osobního poznání tři. Kolega bydlící v praze v paneláku má 1,4 na město to prý stačí a dává s ním i Chorvatsko tam už je to ale složitější a jezdí na noc . Kamarád mechanik má 1,8 to utíká ale spotřeba je dost nestálá a spíš vyšší . Druhý kamarád má 1,8 LPG což je dobrá kombinace ale jemu se to dost sere a tvrdí že už víckrát takovou kombinaci nechce. Já mám 2 Hdi což je podle mě to nejlepší jezdil jsem i s 1,9 D ale to je dobrý dělník nesmrtelný motor ale dynamika skoro žádná. Tu benzínovou 1,6 neznám .
Pokud se přesto rozhodneš jít do berlinga tak na co si dát pozor zadní náprava nesmí jít kola do "Á" repase je dnes už možná ale cena je kolem cca 7 tis. Kč. To je asi tak to nejsložitější ale věř tomu že repasi zadní nápravy se žádné auto tohoto typu nevyhne záleží jen na tom jak moc bylo nakládaný a kolik má km ale v rozsahu cca 170-190 000 km je to nutné. U 1,8 se ptát kolik sežere oleje od výměny do výměny a že baští olej je známá věc. Jinak u těch novějších tj. r.v. 07/05-04/08 tak tam zlobívá elektrika která si žije svým dost specifickým životem. Šoupací dveře aby pořádně seděli není tam nikde možnost doladění tudíž pokud do auta fouká nebo při jízdě máš pocit že vítr hvízdá atd. je to špatně jediný co se dá jakžtakž poladit je bovden kliky aby šli snadněji otevírat. Jinak asi jako každý jiný auto. Nejlíp vzít si sebou někoho kdo tomu hoví aby tě krotil v nadšení.
Snad jsem ti poradil pokud budeš mít dotazy tak klidně piš pokud nespěcháš tak je nejlepší zjistit názor více lidí a pak se podle toho rozhodnout. A ještě jedna věc hledat auto které jezdilo jako rodinné pokud je z firemní flotily bude tam dorasovaný interiér hlavně vzadu i když pokud byl rodinný a měli velký chlupatý psi tak je to taky náročný na vyčištění.

_________________
Peugeot 807 2 hdi 100 kw šesti forf FAP

Bylo :Berlingo 2.0 Hdi r.v. 2000 malej stěhovák
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: úte 07. led 2014 19:08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. říj 2009 16:11:08
Příspěvky: 7355
Bydliště: Kolín
strucne shrnuto, koukni se po C8 nebo Evasionu v HDi :lol:

_________________
bejvávalo: C4 1.6 HDi 66kw > C4 1.4i > Felicia 1.3 GLXi > Saxo 1.0i > Saxo 1.4i > Evasion 2.0i

současnost: Cecilka C4 1.6 HDi 80kW FAP - auto pro zenu hracka pro chlapa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: sob 18. led 2014 23:22:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. pro 2013 21:16:59
Příspěvky: 10
Bydliště: Koběřice
Sice se zatím s Berlingem jen sžívám, ale taky si dovolím postřeh: Mám právě motor 1.6 16v a jezdím kolem sedmi-osmi litrů, někdy více, někdy méně; nejčastěji sám.

Posledně jsem naložil dozadu při sklopených sedačkách menší elektronické piáno, výška a skladnost kufru je parádní.

Na Berlingu si nejvíce cením pohodlného pérování, příjemného nastupování a adekvátního výkonu motoru. Nicméně, nečekal jsem, že si bude žít vlastním životem: V úterý jsem přišel k autu, nastartoval, svítila "olejnička" a nápis stop, tak jsem to hned chcípnul. Zkusil jsem to ještě jednou, žlutá kontrolka autodiagnostiky motoru mi taky občas straší, a když oleje je dost, pod autem žádný není, asi to bude jen nějaký strašák. Jenže, situace se opakovala. Volám opraváře, dojede, nastartuju... a motor bez potíží běží, na nic si nestěžuje, jsem zase za vola :lol:

S tímhle jsem osobně nepočítal, s takovými hrátkami s nervy majitele, italská ani ruská auta mě takto nestrašila :) (česká jo...)

_________________
Berlingo 1.6 16v - 2006 - od 27. 1. 2015 najíždím další kilometry k číslici 3xx xxx


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: ned 19. led 2014 4:41:55 
Offline

Registrován: ned 05. led 2014 11:45:23
Příspěvky: 3
Vena garážmistr: no mě právě automechanici odrazujou od motoru 1.6 a 2 HDI, děkuju ti za vyčerpávající info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: pát 21. úno 2014 22:30:28 
Offline

Registrován: ned 18. říj 2009 1:03:55
Příspěvky: 320
Já mám 2.0HDi a maximální spokojenost. Najezdil jsem sním asi 170tis.km od prvopočátku Chip a zatím bez jediného problémů. Můžu jen doporučit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: ned 23. úno 2014 23:13:32 
Offline

Registrován: pon 30. zář 2013 18:21:39
Příspěvky: 9
2.0HDi máme doma v peugeotu 406. Aktuáln má najeto 360 000 km. Má slabší tlak na větřikch, ale ještě to není ani na repas. Měnil se jen předehřev a pár čidel (např. tacho). Jinak se jen mění olej a filtry a auto pořád jezdí. Jak dálky, tak krátká couračky, léto, zima... Toho motoru bych se, při trochu rozumné péči, nebál :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: úte 15. dub 2014 22:34:30 
Offline

Registrován: sob 27. dub 2013 22:14:27
Příspěvky: 7
Já mam multispace 1.6 16V r. 2006 a pro tvůj nájezd bych ti tenhle nejsilnější motor doporučil. Výkonově je to podle mě na spodní hranici, neumím si představit, jak se s těma slabšíma motorama dá jezdit (myšleno na normální použití včetně cest nad 100km - chápu, že dělňasům 10km na stavbu ta 1.9D stačí). Když to naložím rodinou, tak na předjíždění nezvládá ani tahle šestnáctka.
Spotřeba dlouhodobě kolem 7litrů kombinovaná. Je pravda, že když jede člověk styl jízdy klobouk a do 90kmh, tak to jde k šesti. Aerodynamický odpor má berlingo značný, nad 120kmh se nedostaneš pod 8l; německá rovina cestou do Dánska lze zvládnout konstantní rychlostí 170kmh bez nějakýho extrémního hluku nebo přehřívání, ovšem pak to žere jak prokopnutý - cca 13-16l. Netradičně vysoká spotřeba je taky v horským terénu, pokud bydlíš v horách, tak by tě mohla nemile překvapit. Nevím čím to je, ale je to tak.
spolehlivost je zatím překvapivě dobrá (najeto 100tkm), kromě spotřebáku nic dalšího. olej měním samozřejmě dříve než v předepsaným intervalu, tak po 12-13tis.
K ostatním motorům: při tvým nájezdu bych vynechl diesly, jsou dražší na pořízení i na údržbu a troufám si říct, že se ti nevyplatí. Z benzíňáků znám z doslechu jen 1.4, a to ne v příliš dobrým světle: jede to hůř než 1,6 a žere to stejně (protože aerodynamický odpor je stejný a u slabšího motoru se musí víc šlapat na plyn. Mám dojem, že 1.8 je starší typ motoru, kterej je hlavně v před-faceliftech. Jestli máš na auto 100tisíc, tak už budeš kupovat facelift, předface benzín je nad 50 neprodejnej (což samozřejmě neznamená, že se o to lidi v různejch inzercích nesnaží).
Takže nechci hlásat pravdy, že mam to nejlepší na světě; spíš je nabídka agregátů tak omezená, že mi z toho nic jinýho nevychází.
p.s.: chtěl jsem do toho hodit LPG, ale hrozně lidí mě od toho odrazovalo, tak jsem se na to vybod. (dodnes nevim, jestli jsem nestáh kalhoty moc brzo před brodem..)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: stř 16. dub 2014 9:47:49 
Offline

Registrován: pon 30. zář 2013 18:21:39
Příspěvky: 9
dtto: LPG bych se nebál. Jen je dobré do toho motoru dát i flashlube a pak je to ok. Máme to doma na dvou autech a problémy s tím nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub 2014 9:41:40 
Offline

Registrován: sob 27. dub 2013 22:14:27
Příspěvky: 7
sitler: to mě zajimá, tak tě s dovolením trochu vyzpovídám - jaký systém (značku) LPG tam máš? Já po zkušenostech s polskýma skládačkama v jinejch autech (necitroenech) bych dnes věřil asi jen BRC. Která firma ti to tam dávala?
Máš zkušenosti přesně s tímhle motorem 1.6 16V? Kolik s tím máš najeto? Ve značkovým servisu AutoDojáček, kde dokonce i montujou Tartarini (tj. měli by z toho kšeft) mě od toho taky zrazovali s tím, že už mám hodně nateto (100tkm). Když jsem jim řekl, že předpokládám, že ten motor by měl snad 300tkm bez větších problémů zvládnout, takže ještě není ani v půlce životnosti, mi odpověděli, že to je sice pravda, ale ne na plyn. Přijde mi to divný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: pát 18. dub 2014 15:47:43 
Offline

Registrován: pon 30. zář 2013 18:21:39
Příspěvky: 9
Mám zamontováno od LK Auto česká skalice - http://www.lkauto.cz/ , přesný typ teď nevím - nemám u sebe papíry. Do svýho Berlinga jsem to dával ve 114 000km, mám na plynu najeto 18 000, tzn zatím nereprezentativní, ale na druhém autě doma, P307, 2005 s 1,6 16V (tzn stejný motor jako moje berla) je na lpg najeto přes 60 000 a zatím žádný problém. Těžko ale říct jak se to bude chovat po 100, 200kkm...
Ale ze zkušeností s jinými motory (frontera asi 200kkm, pár známých s různými auty všech možných objemů taky nájezdy přes 100kkm na plyn) vím jen o pár drobných problémech. Např u některých častěji odchází těsnění pod hlavou (právě frontera) ,u fordů to bylo zaklepávání ventilů - flashlube pomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký motor do Berlinga?
PříspěvekNapsal: stř 23. dub 2014 20:38:57 
Offline

Registrován: sob 27. dub 2013 22:14:27
Příspěvky: 7
sitler: díky za info. mám o čem dumat..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz